Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez kameleon23 » środa 20 lutego 2013, 22:18

Czesc wszystkim
Ten watek poruszylem juz w innym temacie ale chce zeby to byl odrebny temat gdyz jest o czym porozmawiac!

Otoz nie wiem ilu z Was sie orientuje ze jest nowy portal SPS Admi ktory oferuje przesylanie inforacji do starostw za ich posrednictwem calkowicie za darmo i nie wymaga to nawet wykupienia podpisu elektronicznego.

Do dyskusji zapraszam wszystkich tych ktorzy juz co nieco wiedza na temat SPS Admi a Ci ktorzy jeszcze nic nie wiedza niech sobie najpierw poczytaja
http://www.spsadmi.pl/

Potrzebna jest tylko zgoda naczelnika wydz komunikacji o przesylanie tych danych w naszym imieniu. I tu zaczyna sie pierwszy problem jaki napotkalem.
Otoz w moim starostwie naczelnik nie zna w ogole przepisow prawa i nie chce mi sie na to zgodzic gdyz uwaza ze to bedzie sie wiazalo ze zwiekszeniem pracy dla nich. A co mnie interesuje ze oni beda musieli wiecej pracowac? I tak siedza i pija kawe pol dnia wiec jak troche popracuja to nic im sie nie stanie nie?
Druga sprawa to taka ze nie dosc ze naczelnik nie zna przepisow prawa to jeszcze jest tak ciemny ze jak mu wytlumaczylem co i jak to i tak nie potrafil zrozumiec. A chodzilo o to ze podpis elektroniczny nie bedzie mi potrzebny gdyz portal SPS Admi oferuje skorzystanie z ich podpisu elektronicznego, czyli podpisujemy umowe z SPS Admi, upowazniamy ich do teo aby wystepowali w naszym imieniu i nas reprezentowali. Jest to calkowicie zgodne z prawem. Dzwonilem do tych od tego portalu SPS Admi, maja prawnikow, wszystko jest legalne. My oczywiscie za nic nie musimy placic. Jest to zagwarantowane w umowie wiec o to nie musimy sie martwic.
Nie szukajcie na sile kruczków w umowie z SPS Admi, oni sa ok, to PWPW probuje wycisanc z nas jak najwiecej kasy, ale jak pokazemy ze Polak potrafi po raz kolejny to moze sie ugną.

Bo przeciez powinnismy takze miec mozliwosc korzystania z zaufanego profilu ePUAP, jest o tym mowa w ustawie ale na razie nie ma takiej fizycznej mozliwosci. Jesli wszyscy zaczniemy sie o to dopominac to moze w koncu uda nam sie nie zwiekszac znacząco kosztow prowadzenia osrodka!!!

Pozdrawiam i czekam na odp.
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez axel234 » środa 20 lutego 2013, 22:57

I ten magiczny SPS zrobi to wszystko całkowicie za darmo tak? Za długo żyję na tym świecie kolego, żeby w to uwierzyć.
axel234
 
Posty: 138
Dołączył(a): środa 17 października 2012, 23:32

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez kameleon23 » środa 20 lutego 2013, 23:09

Ale czemu od razu nastawiasz siebie i innych negatywnie?
Nie wiesz z czego portal sie utrzymuje to nie pisz takich glupot!!!
Tak dopowiedz brzmi TAK ZA DARMO!!! Bo wyobraz sobie ze jesli kilkaset szkol wybierze ich portal do kontaktu ze starostwem to jaka to jest dla nich reklama itd. Nie potrzebuja pobierac jeszcze od nas dodatkowych pieniedzy!!! Ale mozesz sobie nie wierzyc!!! Ja wszystko weryfikuje.
Dzownilem do nich. Mam potwierdzone informacje w 100%!!!
Ale jesli ty masz za duzo pieniedzy to mozesz nadal placic PWPW za korzystanie z Portalu OSK, ja jednak wole szukac alternatywnych rozwiazan!!! I czekam na podobne osoby!
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez MEL » środa 20 lutego 2013, 23:15

Portal pwpw jest też za darmo w wersji podstawowej- tej obowiązkowej dla osk-starostwo. Jedynie podpis elektroniczny trzeba zakupić.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez szydlaczek » środa 20 lutego 2013, 23:16

To oświeć nas jak będziemy pobierać PKK ze starostwa skoro nawet ITS ma z tym problem bo nie mogą się dogadać z PWPW.
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez kameleon23 » środa 20 lutego 2013, 23:22

Pobierac profil PKK mozna korzystajac z darmowej wersji Poratlu OSK, ale dzieki Portalowi SPS Admi nie trzeba kupowac podpisu elektronicznego!
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez MEL » środa 20 lutego 2013, 23:23

Its ma problem na drodze komunikacji starostwo-Word. Nie słyszałem o problemach z pkk w osk. Ja dopiero w tym tyg będę ściągać pkk także doświadczenia w tej kwestii nie mam.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez szydlaczek » środa 20 lutego 2013, 23:31

Ja rozumiem to w ten sposób: Pobieram PKK za pomocą darmowej wersji z PWPW. Przeklepuje wszystkie dane do SPSadmi i jak skończę kurs to wysyłam bez podpisu dane do starostwa. A oni ręcznie uaktualniają PKK. Bo to musi ktoś zrobić.
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez kameleon23 » środa 20 lutego 2013, 23:56

Prawie....
Faktycznie pobierasz Pkk z Portalu OSK, potem wszystkie dane wpisujesz w portalu SPS Admi, oni to wysylaja do Starostwa!
Jak skonczysz kurs to znowu wpisujesz wszystko w SPS Admi a oni poslugujac sie podpisem elektronicznym, do ktorego ich upowazniles, wysylaja do znowu do starostwa!
Czyli na koniec starostwo otrzymuje wszystkie dane np. od pani Anny Kowalskiej, ale ta pani Anna Kowalska tak naprawde reprezentuje ciebie, wiec starostwo otrzymuje dokumenty od Ciebie!

Wiem ze to wszystko brzmi troszke dziwnie, ale sam probuje sie dowiedziec czy ktos juz z tego korzysta i czy to naprawde tak dziala?
Dlatego zalozylem ten temat! To na razie teoria, trzeba zobaczyc jak to wyglada w praktyce?
Dlatego was pytam czy o tym slyszeliscie i czy moze uzywacie juz takiego sposobu.
Nie pytam o opinie czy to jest dobre czy zle tylko czy to dziala jesli ktos uzywa???
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez szydlaczek » czwartek 21 lutego 2013, 00:00

§ 15. 1. W celu wydania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, o którym mowa w art. 27 ust. 4 ustawy, kierownik
ośrodka szkolenia kierowców lub innego podmiotu prowadzącego szkolenie aktualizuje profil kandydata na kierowcę
w systemie teleinformatycznym, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 2 ustawy, o nastę-
pujące dane:


Problem w tym, że to wszystko musi być w jednym systemie informatycznym. SPSadmi to zupełnie inny system i na 100% nie ma dostępu do PKK. To nie przejdzie. Trzeba aktualizować profil a nie tworzyć go na nowo w innym systemie.
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez kameleon23 » czwartek 21 lutego 2013, 00:13

Mozesz miec racje.... ale SPS Admi twierdzi inaczej, dlatego pytam tutaj was zeby z kazdego zrodla zasiegnac informacji i wyciagnac prawidlowe wnioski!
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Nowy DARMOWY portal SPS Admi zamiast Portalu OSK!

Postprzez szydlaczek » czwartek 21 lutego 2013, 00:18

Myślę że bardziej realne byłoby wymuszenie ePUAP o którym jest mowa w ustawie.
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości