Mentalność świeżaków

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Mentalność świeżaków

Postprzez MotoTomasz » wtorek 26 lutego 2013, 10:47

Witajcie.
Pozwólcie, że opiszę sytuację jaka miała miejsce kilka dni temu w naszym OSK.
Pod koniec stycznia przywędrował do nas instruktor kat. BC świeżo po egzaminie. Student.
Dogadał się z właścicielem szkoły, że pojeździ ze mną aby podłapać nieco trasy, którymi poruszają się egzaminatorzy a przede wszystkim aby zdobyć nieco obycia z kursantami.
Po jakimś czasie miał zacząć jeździć sam na B a później czasami na C. Dodam, że chłopak nie ma żadnego doświadczenia w jeździe ciężarówką.
Kilka lat temu zrobił z Urzędu Pracy kurs na kat. C, później zaczął studia i po nich zrobił z UP kurs Instruktora.
Także kwalifikacje ma hmm... wątpliwe. No ale mniejsza o to.
W każdym razie podczas jazd ze mną podchodził dość olewająco do moich uwag. Sam nie szkolę jakoś specjalnie długo bo raptem 6 lat ale mam dobre wyniki więc powinien próbować coś z tego wyciągnąć.
Ale wracając do meritum...
Chłopak w piątek podszedł przy mnie do właściciela i powiedział, że on może robić to samo co ja za 13 zł mniej i na umowę o dzieło(!) bo teraz go matka utrzymuje a on będzie to traktował jako hobby.
No ręce i majtki opadają. Ludzie, za 5 zł/h to chyba nawet cieć na parkingu nie stoi.
Całe szczęście właściciel zachował zdrowy rozsądek (bo sam był Instruktorem) i generalnie pogonił gościa.
Ludzie, nie sr*jmy we własne gniazdo bo to się odbije na wszystkich.
Przepraszam, że się uzewnętrzniłem ale szlag mnie trafił.
Pozdrawiam.
Tomek
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez szerszon » wtorek 26 lutego 2013, 11:11

Pozazdrościć właściciela.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez MotoTomasz » wtorek 26 lutego 2013, 11:24

Jeśli chodzi o właściciela to jest naprawdę porządny. Znamy się kopę lat i obowiązuje nas wzajemna uczciwość. Ja podchodzę rzetelnie do pracy a on do zatrudnienia.
Przede mną jeździł koleś, który pomimo takich samych warunków pracy kombinował jeszcze z paliwem i złotymi godzinami. No przecież to kpina jakaś.
No ale taka już mentalność polaczka.
Co do studencika to szef stwierdził, że skoro jest w stanie wyrolować kolegę po fachu to pewnie z szefem też nie miałby problemu.
I pomyśleć, że nie załapałem, gdy kursanci mówili mi o tym, że dostają od niego numer telefonu "w razie czego".
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez szerszon » wtorek 26 lutego 2013, 11:39

Na swojego też nie narzekam. Ale działamy na zasadzie umowy co wolno, a co nie.
Ma ze mną jak najmniej problemów , a ja z nim. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez ks-rider » wtorek 26 lutego 2013, 11:49

MotoTomasz napisał(a):Chłopak w piątek podszedł przy mnie do właściciela i powiedział, że on może robić to samo co ja za 13 zł mniej i na umowę o dzieło(!)


Chlopak jest studentem ( moge sie domyslac jakiego kierunku ). nauczyli go jak eliminuje sie konkurencje a potem robi monopol.

Czyli najpierw pracuje za 5 zl, a pozniej podnosi cene na 30,-

Strach sie bac, jak przejdzie pomysl jednego z userow wapowiadajecych sie w temacie " Nowy egzamin ", ze kazdy instruktor musi miec wyzsze wyksztalcenie, cociaz kto wie, moze wtedy zaprzestano by dumpingow.

:wink:
:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez MotoTomasz » wtorek 26 lutego 2013, 11:57

Chłopak jest po Turystyce i Rekreacji więc to jego jedyna forma kontaktu z TIR ;)
A żeby cenę podnosić trzeba mieć wiedzę.
Hitem było jego tłumaczenie, że hamowanie ciężarówką polega na wtłaczaniu powietrza w układ oraz jego pytanie do mnie "słuchaj, a jest jakaś metoda na rękaw typu jeden obrót przy tyczce?"...
Mnie jeszcze boli jedna rzecz...
Szanuję szczególnie każdego Instruktora, który uczył mnie jeździć lub wprowadzał w zawód Instruktora. Mimo, że teraz mam więcej uprawnień niż ten, ci którzy uczyli mnie na B czy C to nadal są dla mnie ludźmi z którymi nie mam zamiaru konkurować na rynku pracy i przy każdym spotkaniu okazuję im szacunek.
Koleżanki i koledzy Instruktorzy nie zapominajmy, że każdy z nas zaczynał pracę dzięki komuś.
Możliwość szkolenia ludzi daje nam "przewagę" nad egzaminatorami bo prędzej na drodze ktoś nam pomacha niż egzaminatorowi, niezależnie od tego jaki jest.
Wzajemny szacunek i jedność środowiska to podstawa.
Nie szanując siebie wzajemnie nie wymagajmy, aby szanowali nas inni.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez ks-rider » wtorek 26 lutego 2013, 12:44

MotoTomasz napisał(a):Hitem było jego tłumaczenie, że hamowanie ciężarówką polega na wtłaczaniu powietrza


He, he czyli pelna fachura, ja bym sie go spytal dlaczego jezeli zostawie czy to ciagnik czy to przyczepe na dluzszy okres czasu lub z ktorych to zbiornikow powietrza zeszlo powietrze to nie bede w stanie jej po prostu odcholowac ? :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez rusel » wtorek 26 lutego 2013, 13:22

ale co sie dziwic ze ludzie kombinuja jak mogą? robota lezy na ulicy?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez ks-rider » wtorek 26 lutego 2013, 13:28

rusel napisał(a):ale co sie dziwic ze ludzie kombinuja jak mogą? robota lezy na ulicy?


Tam robota, na ulicy to pieniadze leza :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez MotoTomasz » wtorek 26 lutego 2013, 15:19

No nie wiem, ja wyznaję zasadę konkurencji jakością a nie ceną...
Zaczynając pracę najpierw dowiedziałem się ile dostają instruktorzy i dopiero chodziłem na rozmowy. Pierwsza praca i od razu stawka taka jak średnio. Później jakość zrobiła swoje i po 4 miesiącach zostałem podkupiony. Żadnego dziadowania tylko rzetelne wykonywanie swojej pracy. Być może właśnie dlatego nadal traktuję to jako pasję a nie jedynie jako sposób zarabiania pieniędzy.
Drodzy pracodawcy: Instruktor zadowolony z pracy to Instruktor wydajny.
Niedawno robiłem kurs na kat. D w pewnej szkole i zdecydowanie dało się wyczuć, że gość nie jest zadowolony z pracy. Szczerze mówiąc nikomu nie polecę tej szkoły bo gdyby nie własna wiedza to zdawałbym nie wiadomo ile razy.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez lindor » wtorek 26 lutego 2013, 17:23

rusel napisał(a):ale co sie dziwic ze ludzie kombinuja jak mogą? robota lezy na ulicy?


gdyby ustawa nie regulowala wynagrodzenia egzaminatora. To rowniez znalezli by sie tacy co za 1800 by pracowali.... i to z pocalowaniem w raczke.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez oskbelfer » wtorek 26 lutego 2013, 20:29

lindor napisał(a):
rusel napisał(a):ale co sie dziwic ze ludzie kombinuja jak mogą? robota lezy na ulicy?


gdyby ustawa nie regulowala wynagrodzenia egzaminatora. To rowniez znalezli by sie tacy co za 1800 by pracowali.... i to z pocalowaniem w raczke.


jakże to co napisane w tym miejscu oraz propozycja studencika z BC przypomina wypowiedzi z forum o tym że najlepiej zwolnić egzaminatorów ABCDET i zatrudniać tych z kategoria B ------- wpisz wymaluj --- Panie kierowniku OSK/ Panie dyrektorze WORD ja mogę to robić za znacznie taniej...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez lindor » wtorek 26 lutego 2013, 21:39

oskbelfer napisał(a):
lindor napisał(a):
rusel napisał(a):ale co sie dziwic ze ludzie kombinuja jak mogą? robota lezy na ulicy?


gdyby ustawa nie regulowala wynagrodzenia egzaminatora. To rowniez znalezli by sie tacy co za 1800 by pracowali.... i to z pocalowaniem w raczke.


jakże to co napisane w tym miejscu oraz propozycja studencika z BC przypomina wypowiedzi z forum o tym że najlepiej zwolnić egzaminatorów ABCDET i zatrudniać tych z kategoria B ------- wpisz wymaluj --- Panie kierowniku OSK/ Panie dyrektorze WORD ja mogę to robić za znacznie taniej...



Zwalnianie egzaminatorów 1 kategorii to praktyka kilku dyrektorów WORD (nie będę się rozpisywal bo głośno o tym było)... Moim zdaniem, patrząc na aktualną sytuację demograficzną, znikoma ilość chętnych na CDE i na perspektywę kilku najbliższych lat; to nie wydaje mi się aby WORDy które są instytucją samofinansującą się, utrzymywały armie drogich pracowników.
Dyrektor jest odpowiedzialny za sytuację finansową instytucji i jak konto będzie świecić pustkami to zaczną się drastyczne i bolesne ruchy kadrowe (oby nie).

Nie twierdzę, że powinno się zwalniać egzaminatorów a ABCDE, moim zdaniem powinni zostać i dalej pracować. Każdy nowy egzaminator który ma ambicje powinien podnosić kwalifikację, starać sie o nowe kategorie i przyzwoicie zarabiać. Powinien to robić bez obawy o miejsce pracy. Nie powinno być armi 40 letnich emerytów mundurowych, panów w wieku 70+ itd ale to utopia.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez czepiacz » wtorek 26 lutego 2013, 22:23

Studencikowi trzeba sklepa maskę za bezczelność, zaś urzędnika, który stworzył system wydawania uprawnień dyletantom należy publicznie wychłostać i dupę solą posypać...
Instruktor kategorii C nie wie, jak działają hamulce pneumatyczne...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mentalność świeżaków

Postprzez rusel » środa 27 lutego 2013, 00:04

sam fakt ze ktos bez wzgledu na to kim jest, co prezentuje proponuje nizsza stawke to swiadczy o chorym Panstwie, "wezme kazda robote za kazde pieniadze" bo pracy poprostu nie ma, to ja proponuje co druga godzine za frajer, przynajmniej bede mial cokolwiek placone, zaplace chociaz czesc zaleglych rachunkow
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości