paraliż ;)

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: paraliż ;)

Postprzez oskinstruktor » niedziela 03 marca 2013, 16:02

Mam wprowadzone prawie wszystko. Nie mogę wprowadzić pierwszej godziny praktyki tylko i wyłącznie jednej osoby. Za każdym razem w momencie kiedy chcę zatwierdzić klikając zapisz..... otwiera mi się czysta strona i wyskakuje w lewym górnym rogu komunikat "wystąpił błąd". Wyskakiwało tak wiele razy już dzisiaj przy innych osobach i sytuacjach ale w końcu "zaskakiwało" a w tym jednym jedynym przypadku kaplica.

Miał już ktoś taki przypadek?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: paraliż ;)

Postprzez toyotka » niedziela 03 marca 2013, 16:44

u mnie "wystąpił błąd" jest przy pobieraniu PKK jak nacisnę"akceptuj"
Musisz drukować z PWPW? ja na razie wolę tam nic nie wpisywać, sama tworzę dokument gdzie wpisuję harmonogram teorii :evil: i pierwsza jazdę na wzór rozporządzenia
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: paraliż ;)

Postprzez M.S. » niedziela 03 marca 2013, 16:55

No wszedłem sobie zobaczyć czy faktycznie są problemy i wyświetliło mi się takie coś:
"Twoje starostwo powiatowe aktualnie nie obsługuje komunikacji elektronicznej. Spróbuj później lub skontaktuj się ze starostwem w celu uzyskania wyjaśnienień. "

Jutro zadzwonię po "wyjaśnienienia" :)
M.S.
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 16:10

Re: paraliż ;)

Postprzez oskinstruktor » niedziela 03 marca 2013, 17:21

A ja już chyba wiem dlaczego nie mogę zapisać kursantki. W zakładce dane osoby szkolonej, są dane logowania i ona jako jedyna nie ma loginu i kodu aktywacyjnego. No i chyba problem się, może nie rozwiązał ale wyjaśnił, tylko dlaczego musiałem spędzic kilka godzin przy komputerze? Czyjś błąd spowodował zmarnowanie mojego czasu. Szkoda :(
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: paraliż ;)

Postprzez toyotka » poniedziałek 04 marca 2013, 20:01

niestety nadal nie mogę pobrać PKK :evil: podobno błąd jest tylko w niektórych PKK, więc część można spokojnie pobierać. Czy jest gdzieś w rozporządzeniu wyjście awaryjne w sytuacji gdy serwery padają? W końcu to tylko maszyny, a pracować jakoś trzeba. Szkoda, ze w mediach o tym cisza. Infolinia PWPW ciągle zapchana, nie wiem jak było wcześniej, ale teraz czeka się dobre 15 min na połączenie.
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: paraliż ;)

Postprzez oskinstruktor » poniedziałek 04 marca 2013, 21:16

Mi poza tą jedną osobą wszystko pobrało i "odpaliło". Tą jedną muszę donieść w formie papierowej i to jest właśnie to wyjście awaryjne. Udało mi się dodzwonić na helpdesk ale i tak nic to nie dało. Pomysł Pani (nie ukrywam miłej) nic nie dał. Jak nie można było z tą jedną osobą nic zrobić tak dalej nic nie można. Jutro kartka w zęby i do urzędu ;)

Za to doszliśmy do ciekawych spostrzeżeń. Pojawiła się w portalu wersja próbna egzaminu wewn. Pytam Pani czy mogę egzamin przeprowadzić na innym programie na co Pani że oczywiście. Pytam w takim razie czy jest możliwość wprowadzenia ręcznego tego do systemu a Pani z rozbrajającą szczerością że nie :) to pytam jak to mam wprowadzić jak niby mogę ale jednak nie mogę? Mam wysłać maila z zapytaniem jak ten problem rozwiązać!!!

Jak rozwiązać? Wywalić ten system!!! Bo skoro przepisy obowiązują od 19 stycznia, hipotetycznie w połowie lutego można przeprowadzić pierwszy egzamin wewnętrzny to jak ja na początku marca nie mogę otrzymać na to pytanie odpowiedzi a co więcej nie mieć możliwości wprowadzenia danych do systemu??? To jak mam zapisać człeka na egzamin???

Kur....ca mnie bierze bo innych słów chyba to nie powinno się używać? Czy nikt nie widzi tam na górze jaki burdel się zrobił???
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: paraliż ;)

Postprzez szerszon » wtorek 05 marca 2013, 00:42

Nie widzą.
I nie wiem ( albo nie chcę wiedzieć) jaki to ma cel.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: paraliż ;)

Postprzez x098 » wtorek 05 marca 2013, 08:13

A pamiętacie jak byliśmy bardzo małymi dziećmi i bawiliśmy się w chowanego albo chowaliśmy się przed rodzicami to............ zakrywaliśmy oczy, bo myśleliśmy że, jak my nie widzimy to i nas nie widzą

Coś mi się wydaje że, ta ma górze bardzo małe dzieci bawią się w chowanego
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: paraliż ;)

Postprzez MEL » wtorek 05 marca 2013, 10:24

U mnie od 4 dni widnieje komunikat w ETD:
Starostwo nie wspiera ETD
Twoje starostwo powiatowe aktualnie nie obsługuje komunikacji elektronicznej. Spróbuj później lub skontaktuj się ze starostwem w celu uzyskania wyjaśnienień.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: paraliż ;)

Postprzez soltys » środa 06 marca 2013, 00:21

Problem występuje tylko przy określonych PKK, jutro ma już wszystko działać podobno.
Ja mam problem ze ściągnięciem 2 profili, 7 poszło bez problemu.
Z ciekawości spytałem o ten egzamin wewnętrzny - dostęp 10zł/miesiąc bez limitów.
Można przeprowadzić w innym programie egzamin, trzeba tylko dać znać starostwu o terminie egzaminu.
Następnie wysłać potwierdzenie o zdaniu egzaminu taką samą drogą jak inne informacje na temat kursu.
Niekoniecznie przez stronę PORTAL OSK. Taką informację dziś uzyskałem w helpdesku
Ja osobiście myślę używać programu EASYOSK, wyjdzie trochę taniej, tyle że trzeba dane z profili wprowadzać ręcznie.
A wy drodzy koledzy stawiacie na webowską aplikacje PWPW czy innej firmy?
Pozdrawiam
soltys
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 19:05

Re: paraliż ;)

Postprzez szerszon » środa 06 marca 2013, 00:45

Ja stawiam na to, kiedy wreszcie sie połapią,ze wyrzucili masę kasy w błoto.
U nas na razie niedobitki ze starego systemu.
Cały bal przede mną. :)
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: paraliż ;)

Postprzez toyotka » środa 06 marca 2013, 13:37

Widzę, ze dzisiaj pojawiła się informacja o tym, że o 14 będą naprawiać to co nie działa. Szkoda, że ta informacja nie wisi od piątku :evil: jakoś w mediach cisza na ten temat, bo to dotyczy tych najmniejszych, czyli żaden problem :evil:
my na razie pobieramy PKK w portalu OSK i tyle, sama tworzę informację o kursie, drukuję i na dziennik podawczy, jak trzeba będzie to kupimy podpis elektroniczny, na razie liczba kursantów jest prawie że żadna, więc mamy czas i biegamy do urzędu
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: paraliż ;)

Postprzez MEL » środa 06 marca 2013, 16:22

ale do aktualizacji pkk jest potrzebny podpis, resztę można na papierze do starostwa nosić
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: paraliż ;)

Postprzez oskinstruktor » środa 06 marca 2013, 16:41

Do pobrania PKK nie potrzebujesz podpisu.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: paraliż ;)

Postprzez axel234 » środa 06 marca 2013, 16:45

To do czego ten podpis jest potrzebny?
axel234
 
Posty: 138
Dołączył(a): środa 17 października 2012, 23:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości