Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez zbla » środa 06 marca 2013, 20:37

Witam kolegów i koleżanki, chciałem Was zapytać jak w waszych województwach marszałek podchodzi do sprawy podania aktualnych informacji odnośnie danych zawartych w ewidencji egzaminatorów.
Otóż zgodnie z nowym rozporządzeniem organ nadzorujący ma obowiązek wystąpić do egzaminatora z wezwaniem do podania aktualnych danych takich jak, adres zamieszkania, pracy....ważność legitymacji, itd.
W województwie śląskim wymagany jest dodatkowo dokument o niekaralności z sądu. Czy w waszych województwach jest podobnie? (chodzi mi jedynie o niekaralność z sądu).
Ostatnio zmieniony czwartek 07 marca 2013, 19:58 przez zbla, łącznie zmieniany 1 raz
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez MotoTomasz » czwartek 07 marca 2013, 00:04

A to nie jest tak, że egzaminatorzy mogą jedynie napisać oświadczenie, że nie byli karani prawomocnym wyrokiem a Starosta sam występuje wtedy do Krajowego Rejestru Karnego?
Swoją drogą to całe to zamieszanie z zapytaniem o niekaralność wśród Egzaminatorów wygląda jakby spora część "zapomniała" zgłosić skazanie i liczyła na zatarcie wyroku nadal pracując...
Takie jest moje zdanie bo nie chce mi się wierzyć, że to ewentualne 50 zł tak bolało...
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez kadziunt » czwartek 07 marca 2013, 14:22

U mnie - Małopolskie trzeba było nowe zaświadczenie dostarczyć, już gdzieś w innym poście pisałem że to bez sensu bo sobie sami mogli wystąpić o nie i nie było by biegania. Pan z UM argumentował, bo go nie omieszkałem zapytać po co im nowe skoro mają stare, że od 19 w związku z wejściem w życie UOKP doszły kolejne przewinienia które eliminują egzaminatora a wcześniej ich nie było. Ale zdaje mi się że to też bez sensu bo jak się zapytanie dawało to chyba gdyby tam coś w kartotece wisiało to i tak było by wymienione tylko można by egzaminować mimo to, w każdym bądź razie My ( Małopolanie) musieliśmy wysłać nowe :?
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez lindor » czwartek 07 marca 2013, 17:26

Takie zaświdczenie jest ważne pół roku... to teraz co pół roku trzeba będzie im ten świstek dostarczać? :)
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez zbla » czwartek 07 marca 2013, 19:36

Na pewno nie będzie wymagane co 6 m-cy, egzaminator sam ma zgłosić w ciągu 14 dni chyba zmianę tych danych.

Tu nie chodzi o 50zł, ale o podstawę prawną tego wymagania oraz o czas jaki muszę na to poświęcić (dzień urlopu) ....skoro czegoś ode mnie wymagają to chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie, tak się składa że jakoś nie jest napisane że urząd ma tego ode mnie wymagać, może wymagać jedynie danych zawartych w ewidencji egzaminatorów (adres pracy, zamieszkania, ważność legitymacji.....) ...poza tym w ustawie o krajowym rejestrze sądowym jest napisane iż jednostka samorządowa może wystąpić do sądu o takie zaświadczenia i wtedy nie są ponoszone żadne opłaty przez nas....ale czemu nie chce??

najgorsze w tym jest to, że można by się kłócić i tego nie dostarczyć ale to może się wiązać ze skreśleniem z ewidencji egzaminatora jeśli jakiś prawnik wykazałby taką konieczność czytając między wierszami co wiąże się ze stratą pracy.
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez rusel » czwartek 07 marca 2013, 19:44

pracodawca ma prawo w kazdym momencie zarzadac zaswiadczenia o niekaralnosci ktore wazne jest 1 dzien, tak wiec nie ma podstawy prawnej dla ktorej rządanie zaswiadczenia ma byc uzasadnione przepisem
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez zbla » czwartek 07 marca 2013, 19:56

Urząd Marszałkowski nie jest moim pracodawcą :)
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez kadziunt » piątek 08 marca 2013, 13:23

A ja to w ogóle jestem bezrobotny :lol:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez rafal5757 » czwartek 28 marca 2013, 22:06

w Warszawie nie wymagają zaświadczenia o karalności
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez driver0070 » piątek 29 marca 2013, 23:25

lindor napisał(a):Takie zaświdczenie jest ważne pół roku... to teraz co pół roku trzeba będzie im ten świstek dostarczać? :)



To "zaświadczenie" nie jest ważne pół roku. Ono nie ma terminu ważności. To od podmiotu do którego się je składa zależy ja długo honoruje jego ważność....
Avatar użytkownika
driver0070
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota 02 lutego 2013, 09:37

Re: Pytanie egzaminatora do egzaminatorów

Postprzez kadziunt » piątek 05 kwietnia 2013, 12:45

Żeby nie potrzebnie nie zakładać nowego tematu to mam tutaj takie pytanko :help:
Ma ktoś z Was może takie coś kiedy piszemy X a kiedy N w sensie na jednej kartce a4 rozpisane ?
Bo miałem takie coś sam sobie kiedyś siadłem i zrobiłem i mi padł system i drugi raz mi się nie chce :?
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości