Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez Marrta79 » niedziela 10 marca 2013, 15:08

Czy można profilem zaufanym z ePUAP aktualizować PKK? Coś zmierzało w tym kierunku i przycichło. Czy wiecie coś na ten temat?
Marrta79
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 17 stycznia 2013, 21:53

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez oskinstruktor » niedziela 10 marca 2013, 19:15

Nie można :evil: W ministerstwie cyfryzacji poinformowano mnie, że prace tak na prawdę są już zakończone, kwestia podpisania ale jak widać tu jest problem.

Natomiast w piątek jak dzwoniłem na infolinię w sprawie "magicznego" portalu, Pani poinformowała mnie że nigdy nie będziemy mogli używać profilu zaufanego, ponieważ PWPW nie jest..... i tu podała mi kilka rozporządeń, z powodu których nie będzie można używać profilu zaufanego. Nie pytajcie mnie co powiedziała bo nie pamiętam.

Oczywiście potwierdziła mi również, że chcąc wysyłać (aktualizować) PKK żeby rozpocząć kurs, jak również wysłać informację do Starostwa po zakończeniu kursu trzeba mieć wersję rozszerzoną czyli 40 zł netto na miesiąc. Za darmo to możemy sobie tylko PKK pobrać. Im dłużej to "działa", i im więcej o tym bagnie wiem, tym bardziej jestem wku.....ny :evil:
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez MEL » niedziela 10 marca 2013, 19:23

Tańsza wersja:

Pobierasz PKK w portalu osk, ustalasz kurs (date rozpoczęcia, teoria, wewnetrzny, zakonczenia, lista uczestników) w programie Office word, podpisujesz go nieszczęsnym podpisem za 300 zł, wysyłasz za pomocą poczty elektronicznej zawiadomienie do starosty, po zakończeniu szkolenia aktualizujesz PKK w portalu osk i kursant "wyrobiony"

Można też i fizycznie latać z papierzyskami, oprócz aktualizacji na zakończenie ale komu się chce w takiej pogodzie? ? ? :)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez PILU » poniedziałek 11 marca 2013, 20:58

Zastanawia mnie (i chyba nie tylko mnie) w takim razie dlaczego w ustawie jest mowa o profilu zaufanym skoro używanie go jest niewykonalne. To tak jak by w ustawie o kierujących napisać, że można przewozić Yeti na przednim fotelu samochodu. Ktoś sobie robi z nas jajca i chyba najwyższy czas zaprotestować! Oby tylko nie okazało się, że jest już za późno.
PILU
 
Posty: 52
Dołączył(a): sobota 07 marca 2009, 18:19
Lokalizacja: Kościelec

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez axel234 » poniedziałek 11 marca 2013, 23:57

Już widzę te tłumy, które razem z tobą protestują. Musisz zacisnąć zęby i wykupić w końcu ten podpis elektroniczny. Nie masz innego wyjścia póki co.
axel234
 
Posty: 138
Dołączył(a): środa 17 października 2012, 23:32

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez oskinstruktor » wtorek 12 marca 2013, 00:09

axel234 a jak Ci każą zamiast sygnału dźwiękowego krzyczeć to też nie będziesz protestował? Są niestety jakieś granice absurdu, które uważam w tym przypadku (mam na myśli wszelakie zmiany po 10 stycznia) zostały przekroczone o wiele za mocno.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez axel234 » wtorek 12 marca 2013, 21:37

No i co w związku z tym masz zamiar zrobić? Bo pisanie o tym na forum to trochę za mało żeby coś zmienić.
axel234
 
Posty: 138
Dołączył(a): środa 17 października 2012, 23:32

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez kameleon23 » środa 13 marca 2013, 23:01

Ale im wiecej nas bedzie tym lepiej, moze w koncu ktos zaproponuje jakis termin i miejsce i dzieki temu ze na forum poruszamy te tematy, zorganizujemy sie w wieksza grupe i razem, wspolnie cos zzdziałamy blokujac jakies ministerstwo albo organizujac parade, zeby cala Polska zobaczyla co sie dzieje a nie tylko zainteresowane osoby!!!
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez crazy » sobota 30 marca 2013, 22:03

Witam, ja również walczę ze swoim Starostwem bo mi mocno "sugerują" zakup pełnej wersji i podpisu.
Tutaj sobie poczytajcie :
http://www.izbaosk.eu/index.php?option= ... Itemid=118
Ściągnijcie sobie te 3 skanowane załączniki na początku tekstu, jak można wyczytać powinniśmy mieć możliwość wysyłania profilem i PWPW o tym wie, niby coś z tym robią ale przepisy im nie pozwalają bo nie są Podmiotem Publicznym.
crazy
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 28 marca 2013, 01:36

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez LENIU » niedziela 07 kwietnia 2013, 22:47

Witam,

w Krakowie kiedy prawie 200 szkół zdeklarowało że będziemy wysyłać wszystko pocztą, to nagle się dało przez e-PuaP !
Urzędnicy podpięli załączniki na stronie urzędu i można do nich wysyłać informacje o rozpoczęciu, zakończniu kursu oraz egzaminach wewnętrznych , jednak niestety trzeba mieć podpis elektroniczny kwalifikowany (czyli ten za 300 zł) , inaczej nie wyślesz załączników.

Ustawa jednak gwarantuje tę formę bez podpisu!
No tak, ale zanim się zbuntujemy, każdy już będzie miał podpis lub nie będzie miał OSK.
Proste .... kto ma zarobić, zarobi swoje :)
LENIU
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 07 kwietnia 2013, 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez x098 » wtorek 09 kwietnia 2013, 07:25

Przypominam że, podpis elektroniczny odnawia się (kupuje za KASĘ absolutnie nie adekwatną do produktu!!!!!) co dwa lata lub co roku (zależy jaką wersję się kupiło) więc walka o e-puap ma sens nawet dla tych co już kupili podpis!
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez mariusz79 » poniedziałek 06 maja 2013, 11:35

Odświeżę temat.
Czy może ktoś wie, czy ruszyło coś w sprawie aktualizacji PKK i potwierdzenie profilem zaufanym e-PUAP?
Czy jednak na dzień dzisiejszy trzeba kupić podpis elektroniczny?
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez kameleon23 » środa 08 maja 2013, 20:10

Dzisiaj właśnie byłem w starostwie i niestety nic się nie zmieniło, trzeba kupić podpis elektr. bo nic nie ruszyło w tej sprawie
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez oskinstruktor » piątek 10 maja 2013, 23:12

A takie coś widzieliście?

https://www.sekap.pl/katalog.seam?id=80 ... &cid=48494

zjeżdżacie na dół strony i czwarte od końca:

https://www.sekap.pl/katalog.seam?id=36 ... &cid=48496

znowu w dół i w prawym dolnym rogu klikacie operacje ...... i co wychodzi?

https://www.sekap.pl/pfe/pfe.seam?backt ... &cid=48485

to w końcu można czy nie można?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy można aktualizować PKK profilem zaufanym z ePUAP ?

Postprzez oskinstruktor » piątek 10 maja 2013, 23:19

i jeszcze coś mi się tam w oczy rzuciło..... wyraźnie jest napisane

Miejsce prowadzenia pierwszych zajęć praktycznych
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości