Jak zgłaszacie kurs?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez soltys » czwartek 11 kwietnia 2013, 15:33

Witam wszystkich.
Zacząłem w połowie lutego kurs na kat. B "po nowemu" - pobrałem pkk - zgłosiłem CAŁY harmonogram zajęć teoretycznych, oraz pierwsze zajęcia praktyczna - gdzie z kim i o której.
Informacja poszła przez Portal OSK - zadzwoniłem do starostwa - wszystko "cacy" im pasuje.

Więc standardowo - teoria skończona - jazda skończona, przyszła 30 godzina więc zgłaszam egzamin wewnętrzny, dla podsumowania tego szkolenia. Zgłosiłem oddzielnie (dla kursanta który przejeździł 30h) teoretyczny w sali wykładowej itd, i praktyczny po teorii. Informacja wysłana przez Portal OSK potwierdzona, że doszła.
Na drugi dzień pojechałem do starostwa dopytać czy wszystko gra. A tu nagle nic nie pasuje.
Kurs z każdym mam skończyć tą metodą, ale następne mam robić według nowych zaleceń wydziału komunikacji. A te zalecenia wyglądają tak:

Pobieram PKK ---> Tworze Kurs ---> Rozpisuje harmonogram zajęć teoretycznych z listą uczestników kursu ---> kończę zajęcia teoretyczne zgłaszam EGZAMIN WEWNĘTRZNY z TEORII ---> (jeśli egzamin zdany) ---> Rozpisuje harmonogram z góry 30 godzin zajęć praktycznych i wysyłam informację ---> kończę zajęcia praktyczne zgłaszam EGZAMIN WEWNĘTRZNY z PRAKTYKI ---> (jeśli egzamin zdany aktualizuje profil)

Wcześniej egzamin robiłem po ukończeniu szkolenia - mogę przejść na w/w zalecenie i tak robiłem im swój egzamin z testów po teorii. Ale czy tak na pewno ma być ? Oddzielnie po teorii oddzielnie po praktyce? Słowo ODPOWIEDNIO w ustawie robi niesamowite zamieszanie z tego co czytam na forach (punkt odnośnie egz. wew)
Czy wy też musicie sobie zaplanować cały kurs z góry? (zajęcia praktyczne) Według mnie jest to nie wykonalne, jak ktoś może określić czy będzie "dyspozycyjny" za miesiąc kiedy teoretycznie będziemy mieć ostatnie zajęcia praktyczne... Czuje, że co dzień będę wprowadzał zmiany w tym grafiku i wysyłał im informacje. Jak rozpisać z góry zajęcia praktyczne dla np 15 osób? Chore...
I jeszcze jedno mnie zastanawia, dlaczego kurs mam zgłaszać "na raty". W ustawie mamy zapisane
"art. 27 Kierownik ośrodka szkolenia kierowców jest obowiązany:
1) przedstawić staroście właściwemu ze względu na miejsce prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców, najpóźniej w następnym dniu roboczym OD DNIA ROZPOCZĘCIA KURSU, informacje o terminie, czasie i miejscu, w których będą prowadzone zajęcia, wraz z listą uczestników kursu;"

Na innym forum poświęconym szkoleniu przyszłych kierowców wyczytałem, że jest TABELKA, w którą wpisujemy odpowiednie dane dla starostwa (odnośnie art 27 pkt 1 ustawy o kierujących). Gdzie ją znajdę? Bo szukam szukam i już mi ręce opadają...
Ja wszystko robię przez ten nieszczęsny portal osk..

Jak wy zgłaszacie kurs i go kończycie? Bardzo proszę o odpowiedzi
soltys
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 19:05

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez szydlaczek » czwartek 11 kwietnia 2013, 18:02

Mi też kazali robić teoretyczny egz wewnętrzny po teorii. Potem jazdy i egzamin praktyczny wewnętrzny.
Jeśli chodzi o harmonogram jazd to u nas tylko pierwsze zajęcia zgłaszam. I też wiadomo po egzaminie wewnętrznym teoretycznym zgłaszam jazdy. No bo jak ktoś nie zda teorii u mnie to nie mogę zacząć jazdy.
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez soltys » czwartek 11 kwietnia 2013, 18:20

No to w tym się zgadza wszystko. Z tym nie jest tak źle, nurtuje mnie jednak to zagadnienie z harmonogramem praktyki...
Co starostwo to inaczej, jedni wymagają 30 godzin z góry inni tylko pierwszych zajęć.
Klient teraz będzie musiał się podporządkować, niby dobrze ale jak to zadziała dla szkół jazdy to ja nie wiem... My grafik robiliśmy na bieżąco, nie na miesiąc do przodu...
soltys
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 19:05

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez njoy » czwartek 11 kwietnia 2013, 19:25

Ja wypisuję tylko to, co jest wymagane w tym rozporządzeniu. Dodatkowo dostają to na e-mail. W starostwie mnie nie lubią, ale skoro takie są przepisy, to muszą to akceptować. Generalnie stoję na stanowisku, że skoro zrobili taki burdel z przepisami to niech się teraz z tym męczą.

Dz.U. 2013 nr 0 poz. 84 Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 stycznia 2013 r. w sprawie kontroli ośrodków szkolenia kierowców
http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20130000084&type=2
njoy
 
Posty: 198
Dołączył(a): środa 08 czerwca 2005, 07:56

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez PILU » piątek 12 kwietnia 2013, 17:57

U mnie w starostwie też wymagają żeby podać zaplanowaną cała praktykę na dzień dobry. Myślę, że to po prostu będzie ściema podawana tylko żeby dopełnić (chorych) formalności. W innym razie trzeba zatrudnić osobę (dodatkowy koszt) która będzie się zajmowała grafikiem jazd i zmianami jakie w nim będą zachodziły. Bo kiedy niby ja mam to robić skoro cały dzień wypełnia mi szkolenie?
Jedno mogę stwierdzić po pewnym czasie i to pewnie nie będzie odkrywcza teza: IDZIEMY NIE W TYM KIERUNKU! Wszystkie zmiany miały na celu poprawę jakości szkolenia, a co za tym idzie podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach. Obecnie nie widzę żeby to miało wpływ na w/w, a jedynie na pogorszenie standardów pracy instruktora i wzrost niepotrzebnych kosztów. Jak nie WODRy nas rolują na przetargach aut, to teraz rząd nam zafundował bonanzę. Myślę, że ciężko będzie to wytrzymać na dłuższą metę, bo niż demograficzny zagląda w oczy tej branży.
PILU
 
Posty: 52
Dołączył(a): sobota 07 marca 2009, 18:19
Lokalizacja: Kościelec

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez soltys » piątek 12 kwietnia 2013, 18:34

Też myślałem, że można rozpisać ten grafik na hop siup ale...ale jak przyjdą na coroczną kontrole to to się ma zgadzać w karcie... :hmm:
Pani w starostwie uświadomiła mi jak mam to niby robić :lol: Mam siąść z każdą nową osobą np. po zajęciach teoretycznych i umówić się na te 30 godzin z góry, teoria teorią a w praktyce wiemy jak wygląda planowanie zajęć, ten nie może tamten nie może, temu coś wypadnie i co to za grafik się im wyśle.. Oni tego nie rozumieją i twierdzą, że kursanci MUSZĄ się dostosować... A to przecież nie jest jedna jazda, w najlepszym wypadku to 12 spotkań za kierownicą eleczki. A jak komuś się umyśli jeździć po 2 albo 1 godzinę ? :eek2:

Ja właśnie mój marcowy kurs przepisuje do portalu OSK(mam uzupełnić tą praktykę) - 2 godzinki i mam wpisane 4 osoby, a gdzie tam jeszcze do końca... Dniówka z głowy..
To jakaś paranoja. W pełni zgadzam się z tym co napisałeś.
soltys
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 19:05

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez rafal5757 » piątek 12 kwietnia 2013, 18:42

soltys napisał(a):Wcześniej egzamin robiłem po ukończeniu szkolenia - mogę przejść na w/w zalecenie i tak robiłem im swój egzamin z testów po teorii. Ale czy tak na pewno ma być ? Oddzielnie po teorii oddzielnie po praktyce? Słowo ODPOWIEDNIO w ustawie robi niesamowite zamieszanie z tego co czytam na forach (punkt odnośnie egz. wew)


Nie dajmy się nabić w butelkę - urzędnicy mają klapki na oczach. Niektórzy urzędnicy działają przeciwko nam o czym się przekonałem.

art. 23 ust. 4 Egzamin wewnętrzny jest przeprowadzany odpowiednio po ukończeniu zajęć (...):

1. części teoretycznej
2. części praktycznej
3. nauki udzielania pierwszej pomocy


To co mówią w urzędzie jest mało ważne, należy czytać i trzymać się przepisów. Zgodnie z art. 23 ust. 4 mamy obowiązek przeprowadzania egzaminu wewnętrznego po całym szkoleniu.
Skoro urzędnicy twierdzą, że egzamin ma być przeprowadzony po części teoretycznej to na jakiej podstawie mam przeprowadzić egzamin z "nauki udzielania pierwszej pomocy" - ile ma być pytań jakie są kryteria oceny itp.

Egzamin teoretyczny jest jeden i zgodnie z art. 23 ust. 4 ma być przeprowadzony ODPOWIEDNIO po przeprowadzeniu WSZYSTKICH części 1,2,3.
Ostatnio zmieniony piątek 12 kwietnia 2013, 19:06 przez rafal5757, łącznie zmieniany 1 raz
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez rafal5757 » piątek 12 kwietnia 2013, 19:01

Niech ktoś z kolegów Instruktorów lub któryś z urzędników napisze mi gdzie jest powiedziane, że trzeba zgłaszać wszystkie 30 godzin jazd przed ich rozpoczęciem. Ja takiego zapisu nie znalazłem.
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez soltys » piątek 12 kwietnia 2013, 19:18

Ja przeczytałem ustawę i rozporządzenia od przodu i od tyłu po dwa razy i też nie widzę takiego zapisu. Nawet tabelka ze wzorem pokazuje co zgłaszać. Czyli PIERWSZE ZAJĘCIA a nie harmonogram.

Powiedziałem w starostwie dokładnie to co napisałeś. I wskazywałem w ustawie co my jako ośrodki mamy robić ale oczywiście w odpowiedzi usłyszałem: "a u nas będzie tak jak my chcemy :!: "

Spoko :spoko: , jestem właśnie zmuszony w trakcie zajęć praktycznych, a dokładnie końcówki zajęć praktycznych przeprowadzać egzamin wewnętrzny z teorii "bo mam szybciutko to naprawić". Już bym wolał dokończyć po swojemu czyli po całości zrobić dwa egzaminy, z teorii i praktyki...
soltys
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 19:05

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez rafal5757 » piątek 12 kwietnia 2013, 21:16

Urzędy powinny byś dla ludzi a nie ludzie dla urzędów, głupota i bezmyślnośc urzędników nie zna granic.
W UM Warszawa na Starynkiewicza są różne wersje. Jest to uzależnione od kogo uzyskuje się informację.
Najlepsze jest to, że zostałem wysłany do prawnika - na spotkanich mówili, że jak będą pytania, żeby śmiało dzwonić i pytać. Idę do urzędu pytam a pan urzędnik wysyła mnie do prawnika :lol: :spoko:
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez M.S. » niedziela 14 kwietnia 2013, 13:22

Każdy (nawet Starostwa) zdaje sobie sprawę, że zgłoszenie całego harmonogramu praktyki jest nierealne. Niestety niektóre Starostwa wymagają tego od nas. Jestem tylko ciekaw co zrobić ze zmianami.
Z przepisów wynika jasno - mamy go zgłosić, no ale wiadome jest, że nikt w 100% nie będzie uczęszczał na wszystkie ustalone zajęcia. W takim razie w jakim czasie należy dostarczać zmiany.
Przed terminem jazdy? Nie zawsze się da. Powiedzmy, że kursant ma jazdy na 15:00, a dzwoni do nas 15:15 że nie da rady przyjść. I co?

Ja uważam, że harmonogram można zgłosić, nawet totalną fikcję, a potem to korygować po wszystkich jazdach i już. Co o tym myślicie?
M.S.
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 16:10

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez x098 » poniedziałek 15 kwietnia 2013, 11:52

Jakoś Was nie rozumiem
Co, jaki harmonogram?
Ludzie!
Co z Wami?


To co ma być zgłaszane reguluje rozporządzenie w sprawie kontroli!
Zgłaszanie zajęć ma się odbywać wedle PRZEDSTAWIONEGO WZORU!
Więc zgłaszamy pierwszą teorię i pierwszą godzinę praktyki, bo tak jest napisane! W rozporządzeniu!
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez M.S. » poniedziałek 15 kwietnia 2013, 12:16

No właśnie mój urząd twierdzi, że ta tabelka obowiązuje podczas kontroli a nie podczas zgłaszania, więc interesuje ich pełny harmonogram.
Gdy chce się z nimi wytłumaczyć pewne kwestie można usłyszeć tylko: "nie będę z panem na ten temat dyskutować - koniec i kropka"
M.S.
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 16:10

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez oskinstruktor » poniedziałek 15 kwietnia 2013, 22:27

Wystąp do MI o interpretację przepisu. Żeby przyspieszyć zadzwoń do nich, opisz problem i poproś o jakiś bezpośredni kontakt w celu przyspieszenia odpowiedzi z argumentacją, że wymagane są od Ciebie rzeczy nierealne a chciałbyś ten problem jak najszybciej rozwiązać. Mi osobiście w MI powiedziano że zgłaszane powinny być całe zajęcia teoretyczne i pierwsze jazdy. Zdziwieni byli jak można wymagać zgłoszenia całych zajęć praktycznych. W każdym razie takie było stanowisko człowieka z którym rozmawiałem a był to już ktoś "mądrzejszy" bo kilkukrtonie mnie przełączali bo nie potrafili udzielić odpowiedzi na moje pytania, aż dotarłem to tego "mądrego pana". Niestety nie pamiętam jego nazwiska. Numer wybrałem ogólny do MI, poprosiłem o połączenie z kimś, kto może mi udzielić informacji na temat zmian które wchodzą w życie (było to przed 19.01) i połączyli.

Powodzenia.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak zgłaszacie kurs?

Postprzez M.S. » poniedziałek 15 kwietnia 2013, 23:46

Dzięki - tak zrobię. Myślałem o tym, aby "uderzyć" do naczelnika, ale Ministerstwo będzie lepsze.
M.S.
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 16:10

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości