Kolumna

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Kolumna

Postprzez rusel » czwartek 23 maja 2013, 16:19

Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kolumna

Postprzez silvox » sobota 25 maja 2013, 11:50

Czy może kaczka ??

Jakby nie patrzeć, karetkę powinien przepuscić..
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Kolumna

Postprzez rusel » sobota 25 maja 2013, 12:48

a mozna rozdzielac uprzywilejowaną kolumnę? taka kolumna zgodnie ze sztuka zabezpieczenia trasy nie ma prawa sie zatrzymac, czy to urzednik panstwowy/premier/minister/prezydent, poza tym skad wiesz ze to karetka a nie wyladowany materialami wybuchowymi zamachowiec...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kolumna

Postprzez silvox » sobota 25 maja 2013, 13:03

Powtarzasz spekulacje pismaków z TV - to życzę Ci aby karetka stała, bo jedzie jakiś palant a Ty będziesz jej potrzebował ..
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Kolumna

Postprzez rusel » sobota 25 maja 2013, 13:24

prawidlowa decyzja kierujacego ruchem a wrecz obowiazek, nadmienie ze trasa kolumny uprzywilejowanej z asystą jest ustalona, trasa karetki moze sie zmieniac w zaleznosci od decyzji kierowcy i warunkow na drodze, gdzie tu widzisz nieprawidlowe zachowanie?
To zmienmy przepisy wtedy bedziemy mogli nawiazywac do glupkowatych artykulow i ich tytulow
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kolumna

Postprzez silvox » sobota 25 maja 2013, 13:29

Karetka powinna jechać, nie ma mowy o "wjeżdżamiu i rozdzielaniu kolumny" - tylko by tę kolumnę wyprzedziła, a to nie jest zabronione.. Auta asekurujące kolumnę nie jadą na sygnałach..
Miłego czekania na karetkę życzę.. I zadzwoń wtedy do policjanta, żeby jeszcze chwilę ją przytrzymał, bo wszak twardziel jesteś...
rusel napisał(a): gdzie tu widzisz nieprawidlowe zachowanie?

Na miejscu kierowcy karetki po prostu bym pojechał i tyle..
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Kolumna

Postprzez rusel » sobota 25 maja 2013, 13:42

Karetka powinna jechać, nie ma mowy o "wjeżdżamiu i rozdzielaniu kolumny" - tylko by tę kolumnę wyprzedziła, a to nie jest zabronione..


a mozna wyprzedzac pojazdy uprzywilejowane na obszarze zabudowanym? to jakas absurdalna sytuacja zeby jeden drugiego na sygnale wyprzedzal...

Na miejscu kierowcy karetki po prostu bym pojechał i tyle..


dobrze ze kierowca wykazal sie jednak znajomoscia prawa
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kolumna

Postprzez silvox » niedziela 26 maja 2013, 09:19

Pojazdów uprzywilejowanych nie można wyprzedzać, masz rację.. Ale kolumnę asekurowaną tylko przez pojazdy z czerwonymi i niebieskimi kogutami można(wyprzedzić lub ominąć jeśli stoi), nigdzie nie znalazłem zakazu.. Chyba, że wiesz coś na ten temat - chętnie się uczę..
rusel napisał(a):kierowca wykazal sie jednak znajomoscia prawa

Kierowcę pojazdu uprzywilejowanego(karetki) nie wszystkie zasady prawa obowiązują.. Może wjechać "na czerwonym" a taki sygnał nadawał policjant.. Jest gdzieś napisane, że policjant to święta krowa ??
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Kolumna

Postprzez driver0070 » niedziela 26 maja 2013, 10:33

silvox napisał(a):Pojazdów uprzywilejowanych nie można wyprzedzać, masz rację.. Ale kolumnę asekurowaną tylko przez pojazdy z czerwonymi i niebieskimi kogutami można(wyprzedzić lub ominąć jeśli stoi), nigdzie nie znalazłem zakazu.. Chyba, że wiesz coś na ten temat - chętnie się uczę..
rusel napisał(a):kierowca wykazal sie jednak znajomoscia prawa

Kierowcę pojazdu uprzywilejowanego(karetki) nie wszystkie zasady prawa obowiązują.. Może wjechać "na czerwonym" a taki sygnał nadawał policjant.. Jest gdzieś napisane, że policjant to święta krowa ??



Ty czytasz co piszesz????? Może i czytasz, tylko jeszcze w głowie szumi po weekendzie. Ja czasami po pijanemy też bzdury gadam... Jak się chętnie uczysz to polecam coś takiego jak PoRD. Kupisz w każdej księgarni za około 20zł, przeczytasz i wtedy nie będziesz chłopie takich bzdur wypisywał! A jak już się zadobędziesz tej książeczki, to polecam zacząć od podstaw, czyli co oznaczają poszczególne pojęcia użyte w ustawie, czyli art. 2 - przeczytaj wszystkie pojęcia, ale jeśli chodzi o przedmiotową sprawę czytaj punkt 38. Stąd dowiesz się co to jest pojazd uprzywilejowany!!! Następnie przejdź do art.53.2 i tam możesz przeczytać do czego kierujący może się nie stosować. A tam jest napisane, że może się nie stosować do znaków i sygnałów drogowych a nie ma nic powiedziane, że może się nie stosować do poleceń dawanych przez osoby kierujące ruchem.

Reasumując jeszcze dużo musisz się douczyć. w zwiążku z tym dobrze, że lubisz się uczyć..... A za za te mądrości Twoje i udowodnienie, że nie masz elementarnej wiedzy nt PoRD administrator powinien zamknąć Ci możliwość wypowiadania się w tej grupie. Poza tym mam nadzieję, że nie jesteś kierowcą karetki, bo to właśnie przez takich jak Ty leżą one później na skrzyżowaniu do góry kołami i powodują wypadki tragiczne w skutkach! Że nie jesteś instruktorem ani egzaminatorem z góry zakładam, bo nie z tą wiedzą raczej.... Zresztą swoją wiedzę pokazałeś już rejestrując się na tym forum wpisująć swoją kategorię prawa jazdy A+B :D Nie znam takich kategorii.... Ja zdawałem w 2000r P.J. I z tego co pamiętam od tamtej pory do dzisiaj takich kategori nie ma. Są B+E, C+E itd. A+B nie znam, ale być może to wyższa szkoła jazdy :D Więc jak napisałeś, że lubisz się uczyć, to do książek chłopie i pomyśl następnym razem zanim się ośmieszysz :)

Pozdrawiam Cię serdecznie :D
Avatar użytkownika
driver0070
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota 02 lutego 2013, 09:37

Re: Kolumna

Postprzez wooly » niedziela 26 maja 2013, 10:34

Silvox buhahahaah gratulacje za znajomość PORD - broń Boże przed Tobą przyszłych kursantów.
art 53 ust.3 Kierujący pojazdem uprzywilejowanym jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub upoważnione do jego kontroli.
Jednak uważam jak inni, że karetka powinna zostać przepuszczona a zatrzymanie tej całej kolumny biurowych darmozjadów trawłoby max. 5 sek.
[b][b][b]kúrwa JAK MAM USUNĄĆ KONTO Z tego pier dolone go forum??!!!!!!!@$$@@???????????[/b][/b][/b][/color]
wooly
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa 07 października 2009, 11:41
Lokalizacja: СЕКТОР ГАЗА

Re: Kolumna

Postprzez silvox » niedziela 26 maja 2013, 11:12

driver0070 napisał(a):A+B nie znam, ale być może to wyższa szkoła jazdy

Nie ośmieszaj się, jak Ci tak bardzo zależy, to zmienię + na "i" .. Jakoś wszyscy to rozumieją oprócz Ciebie..
Weź do ręki druk PJ, jesli masz, bo chyba nie masz - tam są wpisane kategorie - BE, CE itd - nie ma B+E .. Czyli mogę napisać A+BE .. A nie jak sobie wymyśliłeś A i B+E .. Zresztą - guzik Cie to obchodzi.. :lol:
Nie będę zmieniał - kim ty jesteś, że mi zwracasz uwagę ?? Spie..dalaj..
driver0070 napisał(a):po pijanemy też bzdury gadam

Właśnie gadasz... Zmień alkohol..
driver0070 napisał(a):tam jest napisane, że może się nie stosować do znaków i sygnałów drogowych a nie ma nic powiedziane, że może się nie stosować do poleceń dawanych przez osoby kierujące ruchem.

.. i nie ma nic napisane, że musi.. Czy one są jakieś inne ?? Kierowca pojazdu uprzywilejowanego NIE MUSI się stosować do niektórych przepisów i znaków, ale zawsze na własne ryzyko.. Nie może "wymuszać" jakichś praw ..
Art. 53/3 stawia kierowcę karetki w sytuacji patowej - policjant bez mózgu, kolumna "tylko" VIPów, gapie wokoło - i on sam!! Co ma robić ?? Gdyby tylko przewoził jakieś materiały.. Ale jechał na wezwanie..
driver0070 napisał(a):Że nie jesteś instruktorem ani egzaminatorem z góry zakładam, bo nie z tą wiedzą raczej.

Źle zakładasz, potem rezultat jest jaki jest..
wooly napisał(a):uważam jak inni, że karetka powinna zostać przepuszczona a zatrzymanie tej całej kolumny biurowych darmozjadów trawłoby max. 5 sek.

Nie jak inni,tylko jak JA !! Nikt INNY tak nie napisał - wszyscy sie cieszą, że karetka stoi !!!
Ty też sam nie wiesz co piszesz ..
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Kolumna

Postprzez driver0070 » niedziela 26 maja 2013, 14:05

silvox napisał(a):
driver0070 napisał(a):A+B nie znam, ale być może to wyższa szkoła jazdy

Nie ośmieszaj się, jak Ci tak bardzo zależy, to zmienię + na "i" .. Jakoś wszyscy to rozumieją oprócz Ciebie..
Weź do ręki druk PJ, jesli masz, bo chyba nie masz - tam są wpisane kategorie - BE, CE itd - nie ma B+E .. Czyli mogę napisać A+BE .. A nie jak sobie wymyśliłeś A i B+E .. Zresztą - guzik Cie to obchodzi.. :lol:
Nie będę zmieniał - kim ty jesteś, że mi zwracasz uwagę ?? Spie..dalaj..


Nie zmieniaj ja Cię do tego nie namawiam. Ja doskonale wiem, że posidasz prawo jazdy kat. A, B. Tylko od kogoś kto jest specjalistą, fachowcem w danej dziedzinie wymaga się fachowości.... Ale każdy sam pracuję na swoją markę Ty też zapracowałeś :D

silvox napisał(a):
driver0070 napisał(a):tam jest napisane, że może się nie stosować do znaków i sygnałów drogowych a nie ma nic powiedziane, że może się nie stosować do poleceń dawanych przez osoby kierujące ruchem.

.. i nie ma nic napisane, że musi.. Czy one są jakieś inne ?? Kierowca pojazdu uprzywilejowanego NIE MUSI się stosować do niektórych przepisów i znaków, ale zawsze na własne ryzyko.. Nie może "wymuszać" jakichś praw ..
Art. 53/3 stawia kierowcę karetki w sytuacji patowej - policjant bez mózgu, kolumna "tylko" VIPów, gapie wokoło - i on sam!! Co ma robić ?? Gdyby tylko przewoził jakieś materiały.. Ale jechał na wezwanie..


Ja Cię nie rozumiem :D Przecież w 53.3 jest napisane, że musi, jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem!!! A Ty SILVOX sam sobie zaprzeczasz, bokilka postów wcześniej pisałeś, że powinien jechać kierowca karetki, bo " Kierowcę pojazdu uprzywilejowanego(karetki) nie wszystkie zasady prawa obowiązują.. Może wjechać "na czerwonym" a taki sygnał nadawał policjant.. Jest gdzieś napisane, że policjant to święta krowa ??" - to Twoja wypowiedź. Ale chłopie policjant nie nadaje sygnałów czerwonych ani żadnych innych kolorów :D Policjant swoją postawą podaje sygnał zakazujący, bądź zezwalający wjazd na skrzyżowanie, a do tych sygnałów kierowca karetki zgodnie z par 53.3 PoRD jest obowiązany się stosować!!!!!!!

silvox napisał(a):
driver0070 napisał(a):Że nie jesteś instruktorem ani egzaminatorem z góry zakładam, bo nie z tą wiedzą raczej.

Źle zakładasz, potem rezultat jest jaki jest..


Wtakim razie gratuluję fachowości :D Która komisja dała Ci uprawnienia? :D
Ty weź wydrukuj te swoje wypociny i idź do starosty właściwego do Twojego miejsca zamieszkania, powiedz, że to jesteś Ty ich autorem i gwarantuję Ci, że skieruje Cię kontrolne sprawdzenie kwalifikacji... Zdięcie od razu sobie weź, to Ci PKK wyrobią :D

silvox napisał(a):
wooly napisał(a):uważam jak inni, że karetka powinna zostać przepuszczona a zatrzymanie tej całej kolumny biurowych darmozjadów trawłoby max. 5 sek.

Nie jak inni,tylko jak JA !! Nikt INNY tak nie napisał - wszyscy sie cieszą, że karetka stoi !!!
Ty też sam nie wiesz co piszesz ..


Tu nikt nie napisał, że się cieszy, tylko napisali, że tak stanowią przepisy i kierujący ruchem nie mógł nic zrobić, tylko zachować się tak jak nakazują mu obowiązujące przepisy i to jest własnie fachowość stary!!!!
Avatar użytkownika
driver0070
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota 02 lutego 2013, 09:37

Re: Kolumna

Postprzez czepiacz » poniedziałek 27 maja 2013, 08:20

Służyłem w ŻW, na stanowisku kierowcy alarmowego. Kierowałem ruchem, prowadziłem konwój, różne rzeczy pokrewne robocie policyjnej się działy.
Uważam, że policjant zatrzymujący karetkę postąpił słusznie, gdyż z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa jadącym w kolumnie, nie dopuścił do wjechania w nią pojazdu potencjalnie zagrażającego wybuchem.
Niestety, brutalne, ale prawdziwe. Instruktarz/odprawa przed wyjściem na drogę osoby kierującej ruchem obejmuje także omówienie spraw dotyczących ewentualnych zamachów.
Natomiast silvox podszywa się pod instruktora - takich bzdur dawno nie czytałem...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumna

Postprzez rusel » poniedziałek 27 maja 2013, 12:02

Jeśli między znakiem a skrzyżowaniem mieści się auto - pod ten znak już nie podlega..Wyjechało ze "strefy zamieszkania", "strefy ruchu" itp.



silvox ewidentnie ma slaby tydzien :D
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kolumna

Postprzez driver0070 » poniedziałek 27 maja 2013, 13:10

rusel napisał(a):
Jeśli między znakiem a skrzyżowaniem mieści się auto - pod ten znak już nie podlega..Wyjechało ze "strefy zamieszkania", "strefy ruchu" itp.



silvox ewidentnie ma slaby tydzien :D



:lol: Dobre :lol:
Avatar użytkownika
driver0070
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota 02 lutego 2013, 09:37

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości