Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez szerszon » wtorek 23 lipca 2013, 15:45

Dzwoń do kierownika.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez MEL » środa 24 lipca 2013, 22:02

oskbelfer napisał(a):może się zjawie :)



drżysz o posadę ??? :twisted:
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez M.S. » środa 24 lipca 2013, 22:14

rewers napisał(a):Moim zdaniem pierwsze warsztaty doskonalenia zawodowego dla instruktorów należ odbyć dopiero w 2014r. i zaświadczenie donieść do starostwa do 7 stycznia 2015r.
DLACZEGO?
Uważam, że w UOKP w art. 130 ust. 6 pkt 3 jest błąd. Zapis ten mówi, że:
Osobę wpisaną, w dniu wejścia w życie ustawy, do ewidencji, o której mowa w art. 105 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym, uznaje się za spełniającą wymagania, o których mowa w:
3) art. 37 ust. 1 pkt 1 — przez okres roku od dnia wejścia w życie ustawy.

Zapis ten powinien moim zdaniem brzmieć:

Osobę wpisaną, w dniu wejścia w życie ustawy, do ewidencji, o której mowa w art. 105 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym, uznaje się za spełniającą wymagania, o których mowa w:
3) art. 37 ust. 1 pkt 2— przez okres roku od dnia wejścia w życie ustawy.

Bo niby co mamy przekazywać staroście:
- numer ośrodka szkolenia, w którym prowadzimy szkolenie,
- informacje o zmianie danych w legitymacji.
Te informację już podawałem jak dostałem wezwanie do stawienia się w starostwie i zostałem zobowiązany do ich aktualizacji w terminach zawartych w art. 37 ust. 1 pkt 1.

Logicznym byłby zapis mówiący, że warsztaty doskonalenia zawodowego należy odbyć po okresie roku od dnia wejścia w życie ustawy czyli po 19 stycznia 2014r. i donieść do starostwa zaświadczenie o ich ukończeniu do 7 stycznia 2015r.

Podobno, niektóre starostwa wymagają zaświadczeń dopiero za 2014r. i przyznają, że w ustawie istotnie jest błąd.

Co o tym sądzicie? :?:


Faktycznie może i jest błąd, ale dopóki tego nie poprawią, to mamy obowiązek odbyć warsztaty w tym roku.
M.S.
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 16:10

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez oskbelfer » czwartek 25 lipca 2013, 07:55

MEL napisał(a):
oskbelfer napisał(a):może się zjawie :)



drżysz o posadę ??? :twisted:


dlaczego mam drżeć ? instrukor ma odbyc szkolenie podobnie jak egzaminator...

jako egzaminator szkolenie odbyłem, jako instruktor jeszcze nie - dlatego jak znajdę czas to pojadę, głupio tracić uprawnienia które przez lata się zdobywała, a ponadto są jeszcze inne wględy które przemawiają za tym by mieć zarówno uprawnienia instruktorskie i egzaminatorskie - ale o tym można sobie wyczytać w ustawach i rozporzadzeniach :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez Miedzi0 » piątek 09 sierpnia 2013, 15:24

Tak z ciekawości zacząłem szukać jak kształtują się ceny za warsztaty dla instruktorów nauki jazdy i z przerażeniem widzę radosną twórczość części "SuperOSK". Niektóre zaczynają się wręcz licytować w straszeniu na ile lat taki instruktor, który nie otrzyma zaświadczenia, straci możliwość ponownego wpisu do ewidencji. Na jednych stronach widziałem informacje, że to 2 lata, na innych że nawet 3... Jak sądzicie, jest to działanie z premedytacją (nazwijmy je "marketingowe") czy świadczy o poziomie tych ośrodków?

Z mojej wiedzy jaką posiadam zapis jest taki (Ustawa o kierujących):

Art. 46.5. W przypadku skreślenia z ewidencji instruktora lub wykładowcy, który dopuścił się rażącego naruszenia przepisów w zakresie szkolenia, ponowny wpis do ewidencji nie może być dokonany wcześniej niż po upływie 2 lat od dnia, w którym decyzja o skreśleniu stała się ostateczna.


Sam fakt braku udziału w warsztatach ciężko nazwać "rażącym", a już określić, że jest to "rażące naruszenie przepisów w zakresie szkolenia", to moim zdaniem - łagodnie pisząc - mocno przesadzona teoria.

Głęboko się zastanawiam czy nie odpuścić warsztatów, a po 7 stycznia po prostu złożyć dokumenty i odzyskać uprawnienia opierając się na zapisach w Ustawie Art. 130 pkt. 6 i 7. W Urzędzie Marszałkowskim raczej nie będzie problemu, ale w "moim" Urzędzie Miasta, urzędnicy często mają swoje przedziwne interpretacje niektórych zapisów prawnych i obawiam się, że tu droga może być wyboista.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez oskinstruktor » poniedziałek 12 sierpnia 2013, 23:11

Jeśli chodzi o te 3 lata, to poproś ich o podstawę prawną ;) Boże jaka ściema :wow:
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez Miedzi0 » wtorek 13 sierpnia 2013, 00:39

Na początku taką miałem chęć, ale ostatecznie nie czuję się upoważniony, żeby nawet polemizować z tak profesjonalnymi ośrodkami. Jeden z przykładów:

Dzięki statusowi "SuperOSK" możemy prowadzić:

-Warsztaty Instruktorskie - do 7 stycznia każdego roku instruktor musi odbyć takie zajęcia, inaczej zostanie skreślony z ewidencji na 3 lata!


Żródło: http://superosk.pl/osk/1/o-superoskpl.html
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez oskinstruktor » wtorek 13 sierpnia 2013, 06:22

Ja dziś wieczorem wyślę im maila z takim zapytaniem bo właśnie na tej stronie też to widziałem. Jestem ciekawy co mi odpiszą. ;)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez oskinstruktor » wtorek 13 sierpnia 2013, 22:50

Zapytanie wysłane. Czekam na podpowiedź. Jak tylko ją otrzymam, zaraz o niej poinformuję. Aż jestem ciekaw co mi odpiszą.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez oskinstruktor » środa 14 sierpnia 2013, 14:28

Żeby nie było że coś przekręciłem, wkleję to co wysłałem ja, jak również to jaką odpowiedź otrzymałem:

Szanowni Państwo

Proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytanie. No podstawie
jakiej podstawy prawnej utracę uprawnienia na 3 lata, jeżeli nie
przystąpię do warsztatów doszkalających dla instruktorów? Proszę
o podanie konkretnego zapisu w rozporządzeniu.

Pozdrawiam Dariusz Pich

Odpowiedź:

art 46 ust1 pkt3

Nie wnikam w formę odpowiedzi: ani witam ani pozdrawiam ani pocałuj mnie w d.... Ale to też o czymś świadczy. Przypuszczam, że kogoś moje pytanie zirytowało stąd taka lakoniczna odpowiedź.

Oczywiście artykuł podany nijak ma się do informacji o 3 latach ale to będzie moje kolejne zapytanie.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez Miedzi0 » środa 14 sierpnia 2013, 15:04

Ja właśnie podejrzewając takie odpowiedzi, wolałem nawet nie zaczynać z nimi dyskusji.

Zasmucające jest to, że firma która ma prowadzić warsztaty, która powinna posiadać wiedzę i umiejętność jej przekazania, odpowiada w stylu "bo tak". Coś mi mówi, że dalsza korespondencja będzie dość zabawna ;)
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez oskinstruktor » środa 14 sierpnia 2013, 17:46

Pytam gdzie etyka? Przecież na co dzień zmagają się z takimi samymi problemami jak inne OSK. Teraz jak jest okazja, to trzeba wydoić kogo się da i gdzie się da i jak się da, żeby tylko kasa się zgadzała. Przykre to że tak na prawdę srają (przepraszam) do własnego gniazda.

Korespondencji ciąg dalszy:

Witam

W podanym przez Panstwa artykule nie ma ani jednego zdania o okresie, na jaki traci sie uprawnienia po nie zgloszeniu faktu uczestnictwa w warsztatach. Prosze o sprecyzowanie odpowiedzi gdzie istnieje taki zapis, ze nie wywiazanie sie z obowiazku odbycia warsztatow, spowoduje utrate uprawnien na podane przez Panstwa w ofercie szkolenia konkretne 3 lata.

Pozdrawiam Dariusz Pich
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez JAKUB » piątek 16 sierpnia 2013, 15:44

Ale to nie jest sprawa "SuperOSK", który wychodzi tylko z ofertą edukacyjną. Nie chcesz to nie "szkol" się na bzdurnych warsztatach, a o sankcję raczej spytaj organ nadzoru (komunikacja w urzędzie).
Moim zdaniem nastąpi wykreślenie z ewidencji do czasu dostarczenia (w lutym, marcu,...) do ewidencji zaświadczenia o odbytym udziale w warsztatach. Nie ma żadnych sankcji, no chyba, że bez dostarczenia dokumentu o warsztatach instruktor będzie podpisywał karty zajęć przez co rażąco naruszał zasady szkolenia.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez Miedzi0 » niedziela 18 sierpnia 2013, 00:02

Wg zapisów prawnych jest to niemożliwe, żeby osoba która została wykreślona z ewidencji instruktorów nauki jazdy/egzaminatorów uczestniczyła w warsztatach, bo nie spełnia podstawowego warunku:

6. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, organizuje 3-dniowe warsztaty doskonalenia zawodowego według programu określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 32 ust. 3 pkt 2 lit. c, zapewnia udział w warsztatach wszystkim zainteresowanym instruktorom i wykładowcom oraz wydaje zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w tych warsztatach.


3. Dyrektor wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego corocznie organizuje 3-dniowe warsztaty doskonalenia zawodowego dla egzaminatorów, według programu zatwierdzonego przez marszałka województwa.


Ktoś, kto z ewidencji został wykreślony przestaje być instruktorem/egzaminatorem.

Poza tym wg wymagań określonych w Ustawie o kierujących, odnoszących się do zagadnień wpisów do rejestru instruktorów/egzaminatorów, nie ma nic na temat warsztatów, więc takie wymaganie stawiane przez dany urząd byłoby moim zdaniem bezprawne.

Ostatnio widziałem, że przez platformę ePUAP można zadać pytanie do ministerstwa i jeśli znajdę chwilę czasu, to z ciekawości wypytam o te zagadnienia. Podejrzewam, że ten temat każdy z urzędów będzie interpretował na różne sposoby. Dobrze by było mieć oficjalne stanowisko, kogoś kto ten bałagan stworzył...
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez JAKUB » niedziela 18 sierpnia 2013, 23:10

Miedzi0 napisał(a):(...)
Ktoś, kto z ewidencji został wykreślony przestaje być instruktorem/egzaminatorem.

Poza tym wg wymagań określonych w Ustawie o kierujących, odnoszących się do zagadnień wpisów do rejestru instruktorów/egzaminatorów, nie ma nic na temat warsztatów, więc takie wymaganie stawiane przez dany urząd byłoby moim zdaniem bezprawne.(...)

Jest w Ustawie o kierujących o wykreśleniu decyzją administracyjną z powodu braku "warszatów", więc po uzupełnieniu braków - również decyzją można wpisać ponownie.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości