Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez Miedzi0 » poniedziałek 19 sierpnia 2013, 19:49

Tylko ta sama Ustawa, nie przewiduje możliwości udziału byłego instruktora/egzaminatora w warsztatach.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez JAKUB » wtorek 20 sierpnia 2013, 22:34

Który to jest były?

Tylko wypadł z rejestru - decyzją urzędu,
na weryfikacje nie jest kierowany;
kurs instruktora/egzaminatora jest ważny.
............. i ma praktykę.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez Miedzi0 » wtorek 20 sierpnia 2013, 23:40

Na to pytanie znów odpowiada Ustawa. Jak definiuje ona instruktora?

Kod: Zaznacz cały
Art. 33. 1. Instruktorem jest osoba, która:

[tą część pominę]

9) jest wpisana do ewidencji instruktorów.


Jeżeli dana osoba zostaje wykreślony z ewidencji instruktorów, to automatycznie przestaje być "instruktorem", bo nie spełnia wyżej wymienionego warunku, więc i w warsztatach nie będzie mogła uczestniczyć.

Jednak jak już pisałem wcześniej, moim zdaniem ponowny wpis (wg zapisów w Ustawie) powinien odbywać się na zasadzie ponownego złożenia wniosku o wpis, dokonaniu opłaty i ewentualnie uzupełnienia orzeczeń lekarskich/psychologicznych/braku karalności. Podejrzewam, że tak jak my dyskutujemy na ten temat, tak samo różne urzędy będą te zapisy interpretowały na własne sposoby.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez oskinstruktor » czwartek 22 sierpnia 2013, 20:24

Chcę tylko napisać, że do dziś nie dostałem odpowiedzi a to chyba o czymś świadczy.....

Chamsko tak naciągać (żeby nie powiedzieć mocniej) ludzi, którzy jadą na tym samym wózku (zwłaszcza). Mam nadzieję, że to się kiedyś obróci przeciwko wszystkim w ten sposób działającym!!!
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez kadziunt » środa 28 sierpnia 2013, 10:22

http://mord.pl/69,412,Warsztaty_dla_egzaminatorow_.htm

podobno mają się odbyć warsztaty :spoko:
mówię podobno bo już 2 razy dzwoniłem do działu szkoleń i nie mogą mnie zapisać bo nic nie wiedzą :wow:
nie mają również pojęcia ile to będzie kosztować :mrgreen:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez szydlaczek » środa 28 sierpnia 2013, 12:15

U nas cena 500 zł. Zastanawiam się właśnie czy robić to szkolenie. Póki co nic nie wskazuje na to że mogliby mnie zatrudnić. A wy jak do tego podchodzicie?
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez rusel » środa 28 sierpnia 2013, 12:34

-20% osob zdajacych za rok 2013, -20% do roku 2018, rok 2019 wyż.

Masz duzo czasu
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez kadziunt » środa 28 sierpnia 2013, 16:11

No ja się wybieram na 100% w tym roku i zobaczę jak się rozwinie sytuacja z tymi co odpuszczają :spoko:
Zresztą te warsztaty dla instruktorów w tym roku też na pewno zaliczę :spoko:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez rusel » środa 28 sierpnia 2013, 16:31

Ci co odpuszcza to odpuszcza, zajmą się czyms innym i nic nie stracą, Ci co zrobią i jakims cudem trafią na nabor w zwiazku ze stanowiskiem pracy zostana odrzuceni, dlaczego?
bo w pierwszej kolejce beda zatrudniani ci co zostali zwolnieni lub nie przedluzano umow czyli osoby juz z doswiadczeniem. Wiem jak moja dyrekcja do tego podchodzi, nikt kto nie przeprowadzal egzaminow nie ma obecnie zadnych nadziei ze zostanie zatrudniony
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez MEL » środa 28 sierpnia 2013, 21:09

oj siejesz panikę, daj troche nadziei :)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez rusel » środa 28 sierpnia 2013, 21:26

tylko po co ludziom plesc bzdury jak widze od srodka jak to jablko gnije...predzej z papierem egzaminatora polece tym osobom zlozenie papierow do policji, sam sie nad tym zastanawiam, szansa na robote w drogowce bardzo duza zaraz po szkolce i praktykach, malo ludzi chce i czuje sie na silach w tym temacie, w moim woj. czeka 40 wakatow, kolega juz z papierami poszedl, nie czeka na wyze i litosc dyrektora bo sie nie doczeka, 1,5 roku temu zlozyl papiery i obecnie smiga juz policyjną alfą
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez kadziunt » czwartek 29 sierpnia 2013, 12:06

Tak, masz 100% racji 8) sam złożył bym papiery już dawno szczególnie że kocham motocykle i smiganie na codzień FuJaRą i to nie na swoim paliwie musi być cudowne :spoko: to niestety kategoria wbita w książecce wojskowej mnie eliminuje :cry:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez rusel » piątek 30 sierpnia 2013, 09:02

wojewodzka komisja lekarska jest jak palec Boży
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez kadziunt » piątek 30 sierpnia 2013, 14:11

haha dokładnie :spoko:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Szkolenia - warsztaty dla instruktorów i egzaminatorów

Postprzez Baczynski » piątek 30 sierpnia 2013, 17:49

Warsztaty dla instruktorów nauki jazdy organizuje Ośrodek Szkolenia Kierowców POLDEK w Gdańsku. Terminy można dostosować do potrzeb i możliwości. Cena 3 dniowego kursu to 450 zł. Dla grup istnieje możliwość negocjacji ceny :) . Byłem, skorzystałem, mogę polecić. Ludzkie i rzeczowe podejście do sprawy, w sumie po raz kolejny bo już kilka kursów u nich wykonałem.

Oczywiście dowiadywałem się również o warsztaty w kilku innych ośrodkach, również w tym z którym koresponduje oskinstruktor. Nie ma co liczyć na konkrety, podejrzewam troszeczkę przerost formy nad treścią- "musisz odbyć", "jedyny legalnie i zgodnie z prawem działający w Trójmieście Ośrodek Szkolenia Kierowców" :lol: Rozbawili mnie po prostu. Ale abstrahując już od tego zgodnie z nowelizacją ustawy każdy instruktor i wykładowca jest zobligowany do udziału w warsztat. Nie uważam również, aby sensownym było kierowania pytań dotyczących ustawy do Super OSK skoro ktoś się z nią nie zgadza. Ja zrobiłem swoje bo szkoda mi czasu i w gruncie rzeczy pieniędzy na ew. walkę z urzędnikami którzy będą to potem weryfikować wg. własnej interpretacji. A jak znam życie to skończyło by się pewnie w sądzie, w tym czasie trzeba pracować więc wolę uniknąć sytuacji w której ktoś poddał w wątpliwość prowadzone prze zemnie szkolenie bo nie ukończyłem 3 dniowego kursu dla instruktorów. Tak w ogóle to czy ktoś zwracał się z prośbą o interpretację do ministerstwa?
Warsztaty dla instruktorów -ukończone :)| Kurs na przewóz rzeczy i osób zrobiony| Nauka jazdy w Gdańsku kat. A,B, C+E, D. W planach lot w kosmos... jak będzie tańszy :D
Avatar użytkownika
Baczynski
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 04 lipca 2013, 21:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości