Portal OSK

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Portal OSK

Postprzez oskinstruktor » poniedziałek 24 czerwca 2013, 23:21

Mam prośbę....

możemy zrobić w tym miejscu taką "zbiorówkę" tego, co przeszkadza nam, utrudnia pracę, czasem wkurza przy obsłudze w/w portalu. Tego co można w nim zmienić żeby pracę naszą ułatwić. Helpdesk ma nas gdzieś indywidualnie, to może grupowo będzie skuteczniej.

Jest prawie północ a ja dalej się z nim (portalem) męczę więc swoje propozycje dorzucę jutro wieczorem. Jeśli macie uwagi lub spostrzeżenia napiszcie proszę.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Portal OSK

Postprzez oskinstruktor » środa 26 czerwca 2013, 07:39

Coś mi się nie chce wierzyć, że wszystko Wam pasuje i że działa idealnie. No to może ja zacznę....

1. System działa dosyć często bardzo powoli. Dla mnie to strata czasu, czuję się jak bym pracował 20 lat temu na łączu z TP (niektórzy mogą tych czasów nie pamiętać ;) )

2. Po utworzeniu kursu trzeba dodać do niego kursantów. Niestety nie ma możliwości "odptaszkowania" z listy pobranych kursantów wszystkich na raz tylko trzeba sztuka po sztuce się bawić.

3. Sposób "posortowania" kursantów. Jest tylko alfabetycznie a wg mnie łatwiej by było, gdyby była możliwość układania listy wg daty wprowadzenia, bo wtedy cała grupa jest w jednym miejscu.

4. Przy kursie z B1 na B system wymaga wpisania zajęć teoretycznych.

5. Przy aktualizacji kursu trzeba wprowadzać datę rozpoczęcia i zakończenia. Po co skoro rozpoczęcie jest tam wpisane od dnia jego zgłoszenia.

6. Miejsce urodzenia kursanta. Wnioski p zakończeniu kursu są odrzucane z powodu braku tej informacji. Wprowadza się to w Starostwie i powinno to tam być widoczne.

7. Nieczytelność portalu. Po kilku wysłanych wnioskach do starostwa i kilku odrzuconych, nastepnie poprawionych i odesłanych znów do Starostwa, już nie wiem co im wysyłałem.

Na chwilę obecną tyle.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Portal OSK

Postprzez x098 » środa 26 czerwca 2013, 13:06

Jak rozumiem korzystasz z rozszerzonej platformy (tj. płatnej)?
Dobrze rozumiem?
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Portal OSK

Postprzez MEL » środa 26 czerwca 2013, 19:19

Jak żyć panie premierze, jak żyć...... ? :D


Ja najpierw tworzę kurs a potem pobieram profile i od razu zapisuję na utworzony kurs.

Tak x098, to jest płatne.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Portal OSK

Postprzez oskinstruktor » środa 26 czerwca 2013, 21:05

Ja powiem jeszcze więcej..... to jest NIESTETY płatne :evil:
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Portal OSK

Postprzez tatusiek » środa 26 czerwca 2013, 21:33

pytanie - po co Wam platny portal?
ja mam wersje darmowa i nie uzupelniam durnych kursow robie minimum jakie trzeba
do starostwa info mailem z podpisem elektronicznym i juz
I
tatusiek
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek 26 lutego 2013, 01:01

Re: Portal OSK

Postprzez szerszon » środa 26 czerwca 2013, 22:43

A ja mam to gdzieś, tylko jak kierownik siedzi przy kompie to lepiej do niego nie dzwonić, ponieważ używa słów powszechnie uważanych za....
Nie jest zachwycony tym wszystkim.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Portal OSK

Postprzez JAKUB » czwartek 27 czerwca 2013, 06:42

Z portalu korzystam tylko dla pobrania i aktualizowania profili PKK. Resztę dokumentacji (rozliczenie jazd, instruktorów, wydawanie zaświadczeń,...) prowadzę wewnętrznym programem do obsługi OSK. Ogólnie nie lubię tego portalu (mam wrażenie inwiligacji) więc wchodzę tam jak do toalety (gdy muszę).
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Portal OSK

Postprzez MEL » piątek 28 czerwca 2013, 10:35

No dobua, ale jak komunikujesz ze starostwem ?

PS
Ja mam na początku lipca pierwszą kontrolę najwyższego po 'nowemu' :)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Portal OSK

Postprzez JAKUB » piątek 28 czerwca 2013, 17:02

Bardzo dobrze.
W zgodzie z rozporządzeniem poz 84 z 2013r o kontroli. Portal OSK nie jest mi potrzebny , bo lubię biegać z otwarciem kursu ( -3 dni) - zaproszeniem na egzamin wewnętrzny (+ 3 dni) - i zakończeniem kursu ( do 14 dni po wystawieniu zaświadczenia i aktualizowania PKK). Dokumenty robi mi mój program na którym pracuje od lat. Jak jestem w urzędzie to się dowiem co, jak i kiedy będą chcieli sprawdzać. Komunikacja bezpośrednia jest najlepsza więc nie mam czego się obawiać w czasie kontroli. Wszystko i tak sprowadza się do protokołu z rozporządzenia o kontroli o.s.k. poz 84/2013
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Portal OSK

Postprzez oskinstruktor » niedziela 30 czerwca 2013, 00:38

MEL Twoja sugestia odnośnie kolejności wprowadzania faktycznie przyspiesza pracę. Dzięki za pomysł. Ja dodatkowo (a może po prostu też tak robisz tylko nie napisałeś) od razu sobie też pierwsze praktyczne wprowadzałem.

Jeszcze raz dzieki :spoko:
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Portal OSK

Postprzez oskinstruktor » niedziela 25 sierpnia 2013, 22:02

Czy ktoś próbował dzisiejszego wieczora aktualizować profile? Próbuje od 19 z marnym skutkiem? Tylko u mnie tak działa czy wszędzie?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Portal OSK

Postprzez MEL » wtorek 27 sierpnia 2013, 20:47

Dzisiaj robiłem i jest ok
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości