Urealnianie stanu zatrudnienia...

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez slamyr » niedziela 04 sierpnia 2013, 21:05

Rusel nie rozumiem Twojego zdziwienia, że to nie marszałek podejmuje decyzję w kwestii utworzenia wordu. Wystarczy przypomnieć sobie Prawo o ruchu drogowym, a dokładnie Art. 116.1. Sejmik województwa tworzy, po uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw transportu, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego na obszarze województwa. Nie będą wtedy potrzebne telefony do znajomej z sejmiku :)
slamyr
 
Posty: 121
Dołączył(a): wtorek 03 listopada 2009, 23:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez rusel » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 11:58

to mnie nie dziwi, wiadome jest ze decyduje sejmik na wniosek zarządu wojewodztwa. dziwi mnie tylko obieg informacji pomiedzy instytucjami....kompletny balagan i chaos i nagle warszawa ma podejmowac decyzje bo ludzie kompletnie glupieja, boja sie i nie wiedza co robic z tymi przepisami, juz widze jak warszawscy urzednicy beda sie zaglebiac w problemy poszczegolnych wojewodztw, moze beda ciagnac zapalki gdzie minioddzial bedzie otwarty??
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez MEL » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 12:51

U nas Gdańsk to tylko zaciera rączki żeby otworzyć miniWORD. Ściągną sobie dosyć sporą rzeszę klienterów z WORD piła i bydgoszcz i słupsk. Kto wie czy to nie będzie dla nich eldorado !
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez skov » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 14:36

no i tak to może w niedalekiej przyszłości wyglądać. WORDY będą próbowały wchodzić na obszary leżące w zainteresowaniu sąsiednich ośrodków. Kwestia tylko czy będą miały na to zgodę i pieniądze.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez rusel » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 16:04

np word wroclaw zrobi krucjate w ostrolece :lol:
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez skov » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 16:48

frontem do klienta :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez rusel » wtorek 06 sierpnia 2013, 11:00

szukam pewnego rodzaju motywacji czyli "nadziei" że kiedyś gdzieś się zatrudnię


tak mi na mysl przeszedl kolega ktory byl ze mna na kursie w 2009, nie byl z branzy motoryzacyjnej ale mial doswiadczenie za kierownica, kurs ukonczyl, troche sie ze mna uczyl ale cos nie mogl poradzic sobie z teoria i po 1.5 roku staran odpuscil sobie bo nie mial do tego juz glowy i czasu, mial jakas robote w ubezpieczeniach, obowiazki rodzina, dzieci itd, z pracy chyba nie byl zadowolony w koncu trudno sie dziwic a ze byl z Walbrzycha to wiadomo jaka tam bida wiec zlozyl cv do niemieckiej firmy na terenie niemiec zajmujacej sie uslugami turystyczno-szkoleniowymi tj technika jazdy, przepisy drogowe itd itd...na wiesc ze ukonczyl kurs dla kandydatow na egzaminatorow przyjeli go z otwartymi rękami, ani mysli wracac do Polski, kasa porządna, zostal doceniony na etapie papierka z pieczatka wordu.....to jest wlasnie roznica miedzy NAMI a NIMI
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez kadziunt » wtorek 06 sierpnia 2013, 13:06

U nas papierki są raczej niedoceniane :hmm: Teoretycznie w OSK'ach jak jeszcze jakiś czas temu były zatrudnienia to przecież każdy rozsądny właściciel powinien zatrudniać raczej osoby z doświadczeniem a jeszcze lepiej właśnie po weryfikacyjnym albo chociaż po kursie na egzaminatora. Pewnie się wiele osób przyczepi ale poważnie tak myślę, bo ten kurs daje bardzo dużo wiedzy związanej z egzaminem czyli ze szkoleniem. A jednak u "nas" raczej zaturdniało się młodych zaraz po kursie na instruktora bo takim płacić za dużo nie trzeba :spoko: taki kraj :eek2:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez JAKUB » wtorek 06 sierpnia 2013, 16:50

Klient (potencjalny kierowca) i tak woli niską cenę od wysokiej jakości. Młody "spokojnie" siedzi i zabezpiecza tyły, nie czepia się bo sam jeszcze nie wie o co. Woli siedzieć w samochodzie niż kopać rowy. Jak spoglądam na prawy fotel pojazdu "L" rzadko widzę kogoś po 30-tce. Jaka jest średnia wieku instruktora w Polsce? "UCZY MARCIN - MARCINA", bez doświadczenia i odpowiedzialności.
Dzisiaj kierowca zawodowy zarabia więcej niż nauczyciel jazdy więc pędzikiem spoglądam za zmianą zawodu, bo na L-ce to emerytury się nie dorobię.
kadziunt napisał(a):U nas papierki są raczej niedoceniane (...) taki kraj :eek2:
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez rusel » wtorek 06 sierpnia 2013, 21:13

Klient (potencjalny kierowca) i tak woli niską cenę od wysokiej jakości


dlatego cena za kurs powinna byc tak sztywna jak za egzamin, takie szkoly/szkolki sa nikomu niepotrzebne i niczego pozytecznego z nich nie ma, ogolnie uwazam ze wordow tez nie powinno byc, to powinny byc centra szkoleniowo-egzaminacyjne gdzie wszystko odbywa sie w jednym miejscu, powinni sie tym zajmowac ludzie z przygotowaniem pedagogicznym i roznymi uprawnieniami wtedy rynek oczyscilby sie z niekompetentnych dorabiaczy
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez oskbelfer » wtorek 06 sierpnia 2013, 22:03

a zwłaśzcza wszelkiej maści emerytów mundurowych i rencistów
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez rusel » wtorek 06 sierpnia 2013, 22:28

tylko ze w tym kraju wybudowac to jedno a zlikwidowac to drugie nawet jezeli stoi tam gdzie nie powinno i szpeci to na likwidacje potrzeba funduszy ktory nigdy nie ma, jakby zamiast kosciolow w Polsce stawiano burdele to stalyby do dzis z ekonomicznych wzgledow
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez MEL » wtorek 06 sierpnia 2013, 23:48

JAKUB napisał(a): Jak spoglądam na prawy fotel pojazdu "L" rzadko widzę kogoś po 30-tce. Jaka jest średnia wieku instruktora w Polsce?


8) Ha, ja jeszcze nie mam trzydziechy i z tego powodu bardzo mi dobrze. A że firma pokoleniowa doświadczenia nabierałem już w wieku 13 lat. Jestem mało doświadczony i niekompetentny? (aha, no i się cenię dużo ponad przeciętną rynkową)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez szerszon » wtorek 06 sierpnia 2013, 23:59

No to gdzie się tu pchasz gołowąsie :mrgreen:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Urealnianie stanu zatrudnienia...

Postprzez kadziunt » środa 07 sierpnia 2013, 12:15

MEL - nie bierz zawsze wszystkiego na 100% nikt nie mówi że młodzi nic nie wiedzą, jak się ktoś stara i coś wie czemu nie, ale ile jest ludzi a zasadzie jestem piekarzem (mam nadzieję że się żaden piekarz nie obrazi) roboty nie ma zostanę instruktorem, nie ważne że nie mam auta nawet znaków nie znam a cofać nie potrafię :lol: sytuacja zwłaszcza związana z DUW była chora, ale odbiegamy niepotrzebnie od tematu. Ja teraz czekam na to jak marszałkowie (czy rady woj.) będą uzasadniać decyzje odmowne dotyczące pism skierowanych od powiatów które czytając nowelizację UOKP będą powołując się na art 51 pkt 4a chciały mikro WORD sobie utworzyć if you know what i mean :lol:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości