kaczka

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

kaczka

Postprzez rusel » piątek 19 lipca 2013, 22:19

kolejna

Jaka jest częstotliwość migania kierunkowskazu na minutę? Czy dolna osłona silnika jest obowiązkowa w samochodzie osobowym? Jaką długość powinien mieć drążek od skrzyni biegów? Z takimi pytaniami mierzą się kursanci na nowych egzaminach na prawo jazdy. - Trzeba zastanowić się nad tym, czy chcemy szkolić kierowców, którzy bezpiecznie będą poruszać się po drodze, czy interesuje nas kształcenie inżynierów - mówią instruktorzy.

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,14299506,Absurdalne_pytania_na_prawo_jazdy___Jak_czesto_miga.html#LokKrajTxt

Poprostu trafia mnie jak slysze o tych bzdurach....nawet w glownych wiadomosciach nie obylo sie bez dlugosci drążka...dziennikarz zlapal temat a instruktor odpalił magiczną "plytke"
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: kaczka

Postprzez oskinstruktor » piątek 19 lipca 2013, 23:14

Rusel a skąd pewność że to kaczka? Podobno nie macie w te pytania wglądu? ;)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: kaczka

Postprzez rusel » piątek 19 lipca 2013, 23:19

Rusel a skąd pewność że to kaczka? Podobno nie macie w te pytania wglądu? ;)


oficjalnie nie :D :D, egzaminator nie moze pobrac pytan z centrali natomiast moze po zakonczeniu egzaminow odtworzyc wszystkie wylosowane pytania przez kursantow i wierz mi.....nie ma takich rzeczy, czasami zdarzy sie doszukanie pewnych dwuznacznosci w pytaniu ale to wszystko.....
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: kaczka

Postprzez MEL » piątek 19 lipca 2013, 23:23

Moi kursanci twierdzą uparcie ze jest pytanie o wymiary tablicy rejestracyjnej samochodu... Trochę bardzo im nie wierze ale coś w tym jednak może jest?
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: kaczka

Postprzez rusel » piątek 19 lipca 2013, 23:25

to są pytania ktore rodzą się na korytarzach...samoistnie, nie wiem skąd ludzie to biorą
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: kaczka

Postprzez MEL » piątek 19 lipca 2013, 23:30

Widziałeś stronke zdamyto.pl ? Kolesie odtwarzają usłyszane pytania z egzaminów i wrzucają je w swoje "ubranie" Też tam trochę sciemy jest nawrzucane ale nie powiem ze ci kursanci którzy przelecieli po tych pytaniach zdali teorie bez problemu za pierwszym.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: kaczka

Postprzez oskinstruktor » piątek 19 lipca 2013, 23:39

Rusel a tak z ręką na sercu robicie cokolwiek z tymi "dwuznacznymi"? Pytam bo odnoszę wrażenie ze zarówno jedna strona (ministerstwo) jak i druga (WORD-y) wypięła się na tą bazę pytań. Jest to jest i niech ..... na zasadzie nie ruszaj g...a bo śmierdzi.

Dwie opcje teraz do Twoich ewentualnych odpowiedzi żeby nie przeciągać ;) Dla czego nie? ;) Jeśli tak to jak reaguje na to autor? (nie wiem czy macie tam ITS czy PWPW więc tak zapytałem) Usuwa takie pytanie, tworzy nowe czy może poprawia treść pytania żeby była jasna?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: kaczka

Postprzez rusel » piątek 19 lipca 2013, 23:51

akurat mamy PWPW i są to nieco slabiej redagowane pytania niz ITS, co do WORD kontra MINISTERSTWO to nic sie nie dzieje w tej kwestii, bardzo utrudniony "kontakt", trudno dowiedziec sie podstawowych rzeczy na temat zmian, funkcjonowania osrodka o co dopiero odpowiedzi i pomoc MI....
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: kaczka

Postprzez oskinstruktor » sobota 20 lipca 2013, 00:00

No to jak tak dalej pójdzie, to aż się boję pomyśleć jaki będzie tego finał. Czy krótko mówiąc wszyscy na górze mają wszystko w ..... no tam :eek2:

System szkolenia ma co raz trudniej, co za tym idzie w ośrodkach egzaminowania też co raz mniej. Ktoś jest ślepy i tego nie widzi? Ja wiem że teraz referendum w stolycy, dziura budżetowa, Duda się uruchomił i wiele innych ale za tą konkretną działkę chyba ktoś odpowiada? Nie widzi? Nie chce widzieć? Coś mi tu nie pasuje.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: kaczka

Postprzez oskinstruktor » sobota 20 lipca 2013, 00:29

A trafiłeś kiedyś na pytanie czy można zastąpi żarówki halogenowe ksenonowymi?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: kaczka

Postprzez MEL » sobota 20 lipca 2013, 05:14

To jest też pytanie z rodzaju: No co ty gadasz, naprawdę? Te 'kontrowersyjne' pytania są,tak mi się wydaję z tych 'plytek' do nauki które sa robione na ilość a nie jakość.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: kaczka

Postprzez oskbelfer » sobota 20 lipca 2013, 10:08

oskinstruktor napisał(a):ale za tą konkretną działkę chyba ktoś odpowiada? Nie widzi? Nie chce widzieć? Coś mi tu nie pasuje.


minister poleciał, Bogdanowicz poleciał.... czekam jeszcze na dwa nazwiska znaczy dwie głowy....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: kaczka

Postprzez szerszon » sobota 20 lipca 2013, 12:47

Z tymi pytaniami jest strona na facebook'u...tam to jest dopiero hardcor...tych wymyślaczy pytań wysłałbym, aby tworzyli pytania dla PWPW lub ITS :mrgreen:
Chociaż wesoło by było...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: kaczka

Postprzez oskinstruktor » sobota 20 lipca 2013, 14:15

Po tym co napisał Rusel pokusiłem się, i poprosiłem na Facebook o to, żeby ktokolwiek potwierdził że osobiście miał takie pytanie na egzaminie państwowym. Nie że słyszał, że kolega lub koleżanka mówili, interesowały nie tylko osoby które miały jedno z wielu ciekawych pytań osobiście. Jak myślicie ile osób potwierdziło że miało?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: kaczka

Postprzez szerszon » sobota 20 lipca 2013, 16:21

0 ( słownie zero) ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości