Skierowanie kursanta na psychotesty

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Skierowanie kursanta na psychotesty

Postprzez M.S. » środa 31 lipca 2013, 12:15

A jak wygląda sprawa skierowania na badania osoby posiadającej już prawo jazdy?
Będąc na wakacjach miałem taką sytuację: jadący przede mną samochód jechał zygzakiem, prawie nie spowodował czołowego zdarzenia. Zadzwoniłem na policję i poinformowałem, że przypuszczalnie jedzie przede mną jakiś pijany kierowca. Po kilku kilometrach policja "przejęła" samochód, ale zauważyłem wtedy, że kierowała nim starsza pani. Przypuszczam, że mogła nie być pod wpływem alkoholu, ale po prostu jej wzrok nie pozwalał na prawidłową jazdę. Kiedy powiedziałem policjantowi, żeby skierowali ją na badania, to zapytał się mnie: "a kto mają skierować, może ja?". Co w takiej sytuacji zrobić?
M.S.
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 16:10

Re: Skierowanie kursanta na psychotesty

Postprzez rusel » środa 31 lipca 2013, 18:22

Funkcjonariusz policji rowniez kieruje na badania ale we wszystkich przypadkach muszą byc ku temu mocne dowody ze osoba ze wzgledow fizycznych lub psychicznych nie nadaje sie na kierowce, ja kierowalem kursanta na badania z drugiego powodu i lekarz jest wladny to wychwycic, baaa jeden z egzaminatorow ktory pracuje w moim osrodku do dzis mial negatywne orzeczenie psychologiczne z tego powodu...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Skierowanie kursanta na psychotesty

Postprzez JAKUB » środa 31 lipca 2013, 21:53

szerszon napisał(a):....Bo ja zasugerowałem, aby nieoficjalnymi kanałami ostrzec przed szaleńcem WORD, aby np nie odwalił numeru jak babka z Częstochowy...

To co, załatwisz testy? (żart, sprawa nieaktualna)

Jakie kanały nieoficjalne? Jak kursant zda egzamin wewnętrzny to dlaczego ma sobie nie radzić na państwowym. Co do psychotestów, które przechodzimy co pięć lat, to o ich skuteczności powinniśmy wiedzieć więcej niż tu piszecie.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Skierowanie kursanta na psychotesty

Postprzez rusel » czwartek 01 sierpnia 2013, 16:22

jak osrodek szkolenia wydaje papier osobie ktora nie nadaje sie na kierowce to predzej nalezy za posrednictwem dyrektora wyslac stosowne pismo do starostwa na danego opiekuna i kierownika a nie kombinowac ze zaraz zjawi sie potencjalny samobojca bo kto ma o tym informowac instruktor??! ze sam podklada swinie a teraz word niech sie martwi? owszem czasami osrodek wie ze w danym dniu zjawi sie taka i taka osoba ale informacje plyną z innych osrodkow np na porannej odprawie informacja ze osoba przeniosla papiery do naszego osrodka i z uwagi ze doszlo do rekoczynow w poprzednim osrodku nalezy na nią uwazac itd. takie tematy pojawiaja sie od czasu do czasu

Co do psychotestów, które przechodzimy co pięć lat, to o ich skuteczności powinniśmy wiedzieć więcej niż tu piszecie.


są skuteczne tylko ze jak sie nie uda u jednego lekarza to sie idzie do innego, zaplaci i papier w kieszeni wiec tak naprawde nie jest problemem zaliczyc cos z czym moze byc problem bo prawda jest taka ze gdyby dany zaklad pracy ktory ma podpisaną umowę na badania okresowe z jakims osrodkiem medycznym rowniez musial ustawowo podpisywac umowę z psychologiem w tym samym centrum to smiem twierdzic ze 25% starej kadry szkoleniowo-egzaminacyjnej bedzie niezdolna do pracy
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości