Jaki artykuł PORD-u dotyczy orzeczenia psychologicznego?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Jaki artykuł PORD-u dotyczy orzeczenia psychologicznego?

Postprzez czubaka87 » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 14:35

Witam.
Sprawa dotyczy orzeczenia psychologicznego i lekarskiego. Przed ostatnią nowelką PORD-u to kto ma się udać na takie badania, na ile są ważne itp. określał artykuł bodajże 124. Jednak w obecnym PORDzie tego artykułu nie ma. Jaki dokument w takim razie to reguluje?

I druga sprawa: mam orzeczenie psychologiczne z tamtego roku, jeszcze przed nowelizacją. Czy w związku ze zmianami jest ono nadal ważne (odnosi się do artykułu który w teraźniejszości nie istnieje), czy muszę iść do pani psycholog, żeby mi przepisała na nowym druku z nowymi artykułami?
...
Avatar użytkownika
czubaka87
 
Posty: 90
Dołączył(a): poniedziałek 07 czerwca 2010, 18:59
Lokalizacja: Charlottenwerder

Re: Jaki artykuł PORD-u dotyczy orzeczenia psychologicznego?

Postprzez Borys_q » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 15:28

Rozdział 13 ustawy o kierujących pojazdami, na drugą część pytania niestety ci nie odpowiem sądzę, że powinno być ważne ale nie jestem pewien.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki artykuł PORD-u dotyczy orzeczenia psychologicznego?

Postprzez dylek » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:46

Sądzę, że musisz wymienić...
Właśnie przez te nry artykułów...
A poza tym, to wydaje mi się, że w zeszłym roku lekarze wydawali zaświadczenie, a teraz wymagane jest orzeczenie.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki artykuł PORD-u dotyczy orzeczenia psychologicznego?

Postprzez szerszon » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 21:19

Robiłem badania w październiku w związku z kursem...nic nie mówili o wymianie...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości