Stary kurs-nowe obowiązki

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Stary kurs-nowe obowiązki

Postprzez oskinstruktor » środa 09 października 2013, 23:08

Zadzwonił dzisiaj do mnie chłopek, który ostatni egzamin miał 3 lata temu. Kazano mu (w naszym WORD) się zgłosić do Urzędu Miasta po PKK bo system im nie pokazuje czy dany ośrodek lub instruktor ma uprawnienia i nie mogą zapisać na egzamin. Nie podważam tego co mówiły mi Panie, pytam tylko ja to wygląda w Waszych ośrodkach egzaminowania? Też musi PKK czy jakoś inaczej jest to załatwiane.

Powiem więcej, mam ostatnie "sztuki" które rozpoczynały na starych zasadach i też mi powiedziano że bez PKK ich nie zapiszą na egzamin. Mają iść do UM z moimi dokumentami po szkoleniu, tam je mają sprawdzić, na tej podstawie założą PKK, które bezpośrednio pobierze WORD i dopiero zapisze na egzamin. Krótko mówiąc mój kursant będzie miał PKK, którego ja na oczy nie będę widział a na egzamin będzie zapisany. Jak to jest u Was?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary kurs-nowe obowiązki

Postprzez JAKUB » czwartek 10 października 2013, 11:00

"chłopek" musi mieć PKK, bo dokumenty są po roku przesyłane do urzędu. To że WORD nie ma w rejestrach O.S.K. nie jest wtedy problemem, bo jest w rejestrach urzędu wydającego PKK.

"ostatnie sztuki" nie muszą biegać po PKK, bo osk i instruktor jest w rejestrach WORD. Dla nich obowiązuje jeszcze stary obieg dokumentów.
oskinstruktor napisał(a):(...) Krótko mówiąc mój kursant będzie miał PKK, którego ja na oczy nie będę widział a na egzamin będzie zapisany. (...)
Nie będzie miał elektronicznie podpisanego ukończenia kursu więc na egzamin WORD nie zapisze.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Stary kurs-nowe obowiązki

Postprzez oskinstruktor » czwartek 10 października 2013, 14:26

No i się rozwiązało:

Jeżeli czyjeś dokumenty (stare) wróciły do UM musi mieć PKK

Jeżeli ktoś jest po kursie a nie przystąpił do egzaminu, w wydziale komunikacji potwierdza na zaświadczeniu o ukończeniu kursu (z tyłu), że ośrodek w którym kończył szkolenie oraz instruktor są "aktywni". Z tym do WORD i się zapisuje.

Bynajmniej tak jest w Rybniku.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości