Dopuszczenie do ruchu pojazdu a artykuł Onet'u

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Dopuszczenie do ruchu pojazdu a artykuł Onet'u

Postprzez Gacol » sobota 26 października 2013, 11:55

Witam
Jak Państwo interpretujecie Art 71 pkt 5 PoRD ?
Chodzi o pojazd sprowadzony z zagranicy, posiadający stare tablice rejestracyjne, aktualne badania techniczne jak i ubezpieczenie OC.
Moim zdaniem na podstawie Art 71 pkt 5 PoRD pojazd taki jest dopuszczony do ruchu .
Jasno jest określone jakie maja być te tablice.
Redaktor Onetu w artykule z głównej strony twierdzi ze takowy pojazd nie jest dopuszczony do ruchu. Ja uważam ze te rejestracje spełniają wymogi określone w PoRD , tym bardziej ze w wielu krajach (np Niemcy) można legalnie bez żadnych dokumentów w urzędzie wyrobić dowolne tablice rejestracyjne. (Dopiero po zameldowaniu pojazdu na te tablice sa naklejane naklejki które przy wymeldowaniu należy zedrzeć)

http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/ku ... yjne/g3vkt
Gacol
 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela 11 kwietnia 2010, 14:06

Re: Dopuszczenie do ruchu pojazdu a artykuł Onet'u

Postprzez kadziunt » sobota 26 października 2013, 12:48

tu raczej nie chodzi o to że te tablice tak jak pytasz są stare- tylko o to że to nie są tablice bo to przecież podróba z pleksy jest więc dlatego ten artykuł według mnie nie może być tutaj zastosowany i taki pojazd do ruchu dopuszcony nie jest - zresztą u nas też czasem widzę że ludzie sobie piszą flamastrami jakieś cyferki i umieszczając je w miejscu tablicy myślą że wszystko gra
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Dopuszczenie do ruchu pojazdu a artykuł Onet'u

Postprzez Gacol » niedziela 27 października 2013, 18:05

Ale wtedy pojazd jest zarejestrowany w PL i musi miec zalegalizowane tablice.
a w przypadku sprowadzonego pojazdu z EU pkt 5 Art71 mówi ze wystarczy ze sa " liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich" , wiec nie szkodzi czy sa papierowe czy z pleksy.
Jak już wspomniałem tablice Holenderskie nawet w urzędzie można wziać papierowe.
Gacol
 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela 11 kwietnia 2010, 14:06


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości