Nauka jazdy i Taxi

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Nauka jazdy i Taxi

Postprzez mariusz79 » niedziela 03 listopada 2013, 16:00

Jak wszyscy wiemy i widzimy w branży nauki jazdy jest cienizna, dlatego zastanawiam się nad rozszerzeniem działalności o przewóz osób Taxi i tu moje pytanie:
Czy jeden i ten sam samochód (osobowy) mógłby być przeznaczony do nauki jazdy i do Taxi?
Oczywiście znam warunki techniczne dotyczące obu tych pojazdów. Raz byłaby L-ka na dachu, a innym razem Taxi. Czy w dowodzie rejestracyjnym dopuszcza się wpis "L" i "Taxi"? Mam jednak wątpliwości. Co o tym myślicie?
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Nauka jazdy i Taxi

Postprzez szerszon » niedziela 03 listopada 2013, 18:24

Zapomnij o taxi..przerabiałem..nastoisz sie jak głupi...zlecenie raz na 5 godzin za 25zł..a za radio trzeba zapłacić..chyba najtaniej to 600zł miesięcznie( bez tego zero zleceń, na słupie to złapiesz..)..kasa fiskalna...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nauka jazdy i Taxi

Postprzez mariusz79 » niedziela 03 listopada 2013, 20:11

Ja zamierzam stać w małym miasteczku dziesięciotysięcznym, gdzie są tylko trzy samochody na postoju Taxi. Korporacji oczywiście żadnych nie ma, więc opłata za radio odpada.
Interesuje mnie to, czy ten sam pojazd może służyć do nauki jazdy i jako taksówka. Czy nikt mi tego nie zakwestionuje.
Bez sensu jest kupować drugi samochód skoro na jeden nie ma roboty.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Nauka jazdy i Taxi

Postprzez rusel » niedziela 03 listopada 2013, 21:31

do czego to doszlo...więcej zarobisz sprzedając bezposrednio z taxi bulki z parówką w okolicach placu budowy, prosze nie odbierac postu w ramach zlosliwosci itd
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Nauka jazdy i Taxi

Postprzez MotoTomasz » niedziela 03 listopada 2013, 21:55

W Wawie, w noc sylwestrową jechaliśmy z ekipą Fabią, chyba z Grosika czy Ele (mój stan lekko wskazujący, więc nie pamiętam dokładnie) i gość miał dodatkowe lusterka i... pedały!
Nie wiem jak inni, ale ja mam odruch szukania stopami pedałów gdy jadę z kimś jako pasażer, a już po % to w ogóle ;)
W każdym razie, jak nietrudno się domyślić, skręcając z Rosoła w Pietraszewicza rąbnąłem kolesiowi po hamulcu bo chciał się wpierdzielić przed, jak mi się wydawało, szybko zbliżający się samochód.
Reasumując - prawnie jak widać nie ma problemu, ale praktycznie nie wiem czy to dobry pomysł. No chyba, że będziesz odłączał pedały...
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Nauka jazdy i Taxi

Postprzez mariusz79 » poniedziałek 04 listopada 2013, 11:00

rusel napisał(a):do czego to doszlo...więcej zarobisz sprzedając bezposrednio z taxi bulki z parówką w okolicach placu budowy, prosze nie odbierac postu w ramach zlosliwosci itd

Spoko Rusel, pewnie masz rację...ale coś robić trzeba. ZUS-u płacę ponad tysiąc złotych więc pomyślałem dlaczego by nie rozszerzyć działalności...
MotoTomasz

Reasumując - prawnie jak widać nie ma problemu, ale praktycznie nie wiem czy to dobry pomysł.

O podstawę prawną właśnie mi chodzi.
Dzięki.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Nauka jazdy i Taxi

Postprzez czepiacz » niedziela 10 listopada 2013, 15:04

Przeciwwskazań formalnych nie ma - taki dowód widziałem w czasach, gdy Punto I królowały na nauce jazdy w stolicy.
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nauka jazdy i Taxi

Postprzez mariusz79 » niedziela 10 listopada 2013, 15:52

To dobrze, odszedłby mi koszt zakupu kolejnego samochodu. A kolejny samochód nie jest mi potrzebny skoro na tym nie ma co robić.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Nauka jazdy i Taxi

Postprzez oskbelfer » niedziela 10 listopada 2013, 17:20

MotoTomasz napisał(a):W każdym razie, jak nietrudno się domyślić, skręcając z Rosoła w Pietraszewicza rąbnąłem kolesiowi po hamulcu bo chciał się wpierdzielić przed, jak mi się wydawało, szybko zbliżający się samochód.


Dobre :) Ja raz chyciłem kolesiowi za kierownicę, przy zmianie pasa (docisnąby inne autko do barierek)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości