Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają interes...

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają interes...

Postprzez oskbelfer » czwartek 07 listopada 2013, 18:02

tutaj link http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /131019662


a co mnie rozwalił ? rozwalił mnie tekst, kóry zaznaczyłem na czerwono...

cyt. "- Bankrutujemy, jeśli nic się nie zmieni do końca roku, w styczniu będę musiał zamknąć szkołę. Jeszcze rok temu miałem 20-25 kursantów miesięcznie, dziś jest ich maksymalnie 4-5. Wpływy nie wystarczają nawet na opłacenie czynszu za plac manewrowy i biuro, do interesu dopłacam z emerytury. Trzem z czterech wykładowców nie przedłużyłem umowy o pracę, czwarty przeszedł na pół etatu – mówi Jan Sowa, który od 1989 roku prowadzi w Rzeszowie Ośrodek ......".

Tak się zastanawiam... kiedy wreszcie firmy krzaki i firmy emerytów znikną z powierzchni.......

Kiedy ministerstwo wprowadzi jakieś sensowne zapisy ------- że instruktor to też zawód, a nie "kwiatek do korzucha"...

Zastanawiam sie czemu "emerytowany trep Ludowego Wojska Polskiego" nie ma siły "pracować" w garnizonie, jw, wku --- tylko blokuje i wcina się się do OSK czy WORDU ?

Zastanawiam się czemu "emerytowany ormowiec milicyjno-policyjny" nie pełni służby w psiarni tylko wkada "ryja" do OSK czy WORDU ?

Wszelkiej innej "maści" emeryci i renciści --- mają siłę "rypać" w branży osk/word ?

Podobnie emeryci "straży ogniowej" ............

Szacun dla funkcjonariuszy Służby Więziennej - nie słyszałem, nie widziałem, nie znam przypadku - by emeryci Ci "zatruwali" branże.....

Jakie jest Wasze zdanie ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez JAKUB » czwartek 07 listopada 2013, 20:04

Wołanie na puszczy,...
Strefa uprzywilejowana, trwalsza niż "Idee Lenina".
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez rusel » czwartek 07 listopada 2013, 20:43

słowami św pamięci Zdzisława Maklakiewicza "zastanawiam skąd się bierze w przyrodzie przepraszam za wyraz takie kurestwo"
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez JAKUB » czwartek 07 listopada 2013, 21:32

Zawsze było i będzie.
Uważam, że 35 lat temu było większe,... .
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez ks-rider » czwartek 07 listopada 2013, 22:26

JAKUB napisał(a):Zawsze było i będzie.
Uważam, że 35 lat temu było większe,... .


Tyle, ze ceny kursow byly 2 - 3 ( dwu - trzy ) krotnie wyzsze.

Matka zarabiala 2400 zl a za kurs placilem ( promocyjnie bo wchodzole na rynek " Oswiata " 3500 zl.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez viera » czwartek 07 listopada 2013, 23:01

oskbelfer
To co piszesz o emerytach to jest obrzydliwe podłe i chamskie. Z pogardą czytam takie wypociny.To nie wina emerytów ani rencistów , że muszą dorabiać aby związać koniec z końcem. To nie Białoruś ani Kuba żeby byle jaki niezadowolony mówił drugiemu gdzie ma pracować. Jest wolny rynek. Przyjdzie czas, że i ty będziesz na emeryturze i koledzy co ci wtórują i nie wiem czy wam będzie do śmiechu jak dostaniecie emeryturę. Ale do tego aby to zrozumieć trzeba mieć to coś.
viera
 
Posty: 159
Dołączył(a): piątek 12 września 2008, 20:52

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez rusel » czwartek 07 listopada 2013, 23:19

To nie wina emerytów ani rencistów , że muszą dorabiać


towarzysz pułkownik emerytura 4000tys + pol etatu w word 2000zl, zawsze jak sie z nimi witam dokladam z półuśmiechem słowo "beton milicyjno-wojskowy", jakos sie na mnie nie obrazają, pytanie dlaczego? bo zaprzeczyć temu nie mogą, nie znam w tym środowisku nikogo ktory wiaze ledwo koniec z koncem z tzw wiecznej grupy założycieli Wordu, na ich miejsce jest wielu mlodych ktorzy nie mają szans na cokolwiek w tym temacie i to jest patologia ze tych ludzi trzyma się bez powodu wbrew logice, zdrowemu rozsądkowi oraz zwyklej przyzwoitosci
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez oskbelfer » piątek 08 listopada 2013, 01:54

viera napisał(a):oskbelfer
To co piszesz o emerytach to jest obrzydliwe podłe i chamskie.


Co jest podłe ? To, że "buras" w stopniu majora w wieku 56 lat dostaje 3800 na rękę i na dodatek blokuje etat w wordzie chłopakowi w wieku 30 lat, z dwójka dzieci i żoną na bezrobociu ?

Co jest chamskie ? To żę "gnój" młodszy o 5 lat jest na emeryturze policyjnej, bierze 3000 na rękę plus 3/4 etatu w wordzie, a ja muszę jeszcze X lat rypać do wieku 67.... i mam połowe tego co ten "zomowiec" ?

Co jest obrzydliwe ? To,że 28 latek w osk zasuwa po 12 godzin dostając "gówno a nie wypłatę" , kolejnych kilku czeka aż kierownik osk ich zatrudni, a na godziny przychodzi policyjny "aspirant - by sobie dorobić do marnej policyjnej wyplaty "?



Z pogardą czytam takie wypociny.


A ja mam w głębokim poważaniu trepów, ormowców, zomowców, ich żony i kochanki.....


Kod: Zaznacz cały
To nie wina emerytów ani rencistów , że muszą dorabiać aby związać koniec z końcem.


Skończ pisać takie głodne kawałki......... facet z mojego linku płacze że źle w osk i musi dokładać z emerytury -------------- a co mają powiedzic Ci którzy nie mają emerytury i własnie ich wypier........... na zbitą twarz w Hucie Częstochowa ??


To nie Białoruś ani Kuba żeby byle jaki niezadowolony mówił drugiemu gdzie ma pracować.


No własnie - tylko te "emerytowane trepy" przed 1989 roku stały z pałami mając z drugiej strony --- stoczniowców, górników, hutników, studentów (ja stałem razem ze studentami) a Ty gdzie stałaś ?

Walczyłem po to by nie było Białorusi i Kuby, ale nie po to by teraz nie powiedzic im prosto w oczy że byli Płatnymi Zdrajcami Pachołkami Rosji.....


Jest wolny rynek.


Oto wolny rynek mamy --- wolny, ale nie równy (kiedy pracodawca dostaje dotacje w postaci emerytury by dołożyc do biznesu)


Przyjdzie czas, że i ty będziesz na emeryturze i koledzy co ci wtórują i nie wiem czy wam będzie do śmiechu jak dostaniecie emeryturę.


Obym dożył wieku 67 lat, bo 40 letnim emerytem nigdy nie będę, nawet z tego prostego powodu że 40 lat minęło - jak jeden dzień....:)



Ale do tego aby to zrozumieć trzeba mieć to coś.


Dokładnie trzeba mieć trochę empatii, trzeba mieć honor i powiedzic ..Przy dyrektorze word/ prezy kierowniku osk - "Jasiek ty masz małe dzieci, żone na bezrobociu, a ja mam emeryture, moja żona pracuje, dzieci mam ustawione, ja odejde z wordu/osk, pracuj sobie, a jak czasy się poprawią to fajnieby było gdyby mnie dyrektor wziął na 1/4 etatu..."

Tak, Viero, trzeba mieć jaja, honor, empatię, trzeba pomyśleć o innych............

Nikt nikogo na siłę nie wysyła na emeryture, można pracować do 67 roku życia w macierzystej firmie (WP, Policji, Straży Pożarnej) brzydzę sie takimi emerytami, kórzy mając 2000 na rekę, zabierają chleb instruktorowi, który dostaje 1600 na rekę, albo egzaminator 2200 na rekę a jego staż pracy to 20 lat i jeszcze drugie 20 musi pracować by inni po 15 latach bujali się i blokowali etaty będąc emerytami mundurowymi....

Z jakiej ty służby jesteś ?
Ostatnio zmieniony piątek 08 listopada 2013, 12:12 przez oskbelfer, łącznie zmieniany 2 razy
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez JAKUB » piątek 08 listopada 2013, 11:43

viera napisał(a):oskbelfer
To co piszesz o emerytach to jest obrzydliwe podłe i chamskie. Z pogardą czytam takie wypociny.To nie wina emerytów ani rencistów , że muszą dorabiać aby związać koniec z końcem. To nie Białoruś ani Kuba żeby byle jaki niezadowolony mówił drugiemu gdzie ma pracować. Jest wolny rynek. Przyjdzie czas, że i ty będziesz na emeryturze i koledzy co ci wtórują i nie wiem czy wam będzie do śmiechu jak dostaniecie emeryturę. Ale do tego aby to zrozumieć trzeba mieć to coś.

Jak słyszę, nie tylko od Ciebie, takie "słowa' widzę obraz jak podczas Powstania Warszawskiego "ktoś" gna przed pojazdem pancernym cywili na broniąca się barykadę. I co wtedy krzyczą matki z dziećmi, starsi ludzie, a jak zachowują się 'ktosie"? Tak nasza PRL-owska nomenklatura schowała się za pannami Demokracja i Wolność, gdzie pasie się na "wolnym" rynku.
Moja emerytura - co to takiego? Ja już się poddałem wiatrowi historii i idę na manowce gnany przez naszą "wolność gospodarczą". Za Lechem: "O TAKE POLSKE WALCZYŁEM", młodzież może hasać po całym świecie ale ostatni niech zgasi światło dla Polski.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez oskbelfer » piątek 08 listopada 2013, 12:15

Szanowny Jakubie, bardzo prosze Cię, zedytuj ten swój post (zwłaszcza cytat) bo wychodzi na to że bronię "mundurowców" i atakuję biednych 65 letnich emerytów oraz rencistów, kórzy np. pracując w ciężkiech chemii stracili zdrowie....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » piątek 08 listopada 2013, 12:17

Nie mam zamiaru nikogo bronić, ani oskarżać....ale mozna to rozwiązać inaczej...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez oskbelfer » piątek 08 listopada 2013, 12:21

No z ciekawością przeczytam, co proponujesz :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » piątek 08 listopada 2013, 12:25

Równość wobec prawa...czyli pełny ZUS, podatki itp...żadnych przywilejów zwiazanych z posiadaniem emerytury, bycia rolnikiem itp...
W przypadku OSK na wstepie sa nierówne warunki, ponieważ emerytowanemu rolnikowi "starczy" i robi kurs za 700zł...zapłaciłby jak reszta..od razu głupie pomysły wywietrzałyby..
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez oskbelfer » piątek 08 listopada 2013, 12:34

Zgoda, tylko do tego trzeba mieć jaja a nie wydmuszki....

Niestety Platformie brakuje jednego jaja.... a inne ugrupowania nawet nie wiedzą, co znaczy mieć "jaja"...

PO + zwiększenie wieku emerytalnego mundurowych z 15 do 25 - brawo, ale dlaczego nie do 30 ?

PSL - obrońca KRUSU

PIS - detektywi od Smoleńska

reszta to plankton polityczny....

Mamy, co sobie wybraliśmy.......... a "śpiochy" czekają....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez Borys_q » piątek 08 listopada 2013, 17:07

Równość wobec prawa...czyli pełny ZUS, podatki itp...żadnych przywilejów zwiazanych z posiadaniem emerytury, bycia rolnikiem itp...


<&%#$@> przywilej, 40 lat pracy na gospodarstwie 780 złotych emerytury, chorobowe 9 złotych dziennie (nie pamiętam po ilu dniach wypłacane ale chyba dla zwolnień powyżej 2 tygodni) .
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości