Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają interes...

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » piątek 08 listopada 2013, 17:17

A z ZUSu to myslisz że kokosy ? A Płacę rocznie 10x więcej
1050x12...słucham twojego wyniku...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez Borys_q » piątek 08 listopada 2013, 18:13

Tak masz najgorzej czy to znaczy, że koniecznie tym co maja lepiej trzeba pogorszyć??

Jak rolnicy mają tak dobrze to kup sobie parę hektarów, i możesz od razu korzystać z przywilejów, lepiej ci powiem po trzech latach krusu możesz być ubezpieczony w krusie i prowadzić działalność gospodarczą.

Wszystkich nas państwo równo okrada, a skłócenie nas między sobą jest celowym działaniem.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » piątek 08 listopada 2013, 18:21

Tak masz najgorzej czy to znaczy, że koniecznie tym co maja lepiej trzeba pogorszyć??

A gdzie ta równość wobec prawa i równe szanse..nie kpij...moga mi polepszyć..i to robia..co trzy miesiące :lol:

Jak rolnicy mają tak dobrze to kup sobie parę hektarów, i możesz od razu korzystać z przywilejów, lepiej ci powiem po trzech latach krusu możesz być ubezpieczony w krusie i prowadzić działalność gospodarczą.

jesteś pewien,ze tak to działa ? :wink:

Wszystkich nas państwo równo okrada, a skłócenie nas między sobą jest celowym działaniem.

Niektórych równiej...wszelakie akcyzy, koncesje, wyrównania...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez Borys_q » piątek 08 listopada 2013, 19:52

jesteś pewien,ze tak to działa ?


Na 95 %, powyżej hektara po 3 latach możesz pod krusem prowadzić działalność gosp.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » piątek 08 listopada 2013, 23:54

No to teraz nakup tych hektarów..połać dodatkowo podatek gruntowy i zobaczymy jak będziesz wyglądał za trzy lata..o ile przepisów znowu nie zmienią..
jeszcze wprowadzili cos w stylu ukonczenia jakiegos kursu rolniczego...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez tomcioel1 » sobota 09 listopada 2013, 00:38

szerszon , siedzisz juz w branży dośc długo - trzeba było wczesniej sie zastanawiac a nie teraz biadolić . Można było pójść w slady chociażby większości taksówkarzy którzy za marne grosze kupili kawalek nieużytku i jako małorolni jeżdża na taryfie. I choć może wydaje się to mało etyczne to w świetle obowiązującego prawa jest dozwolone. Tym bardziej że od dawna już wiadomo że inwestycja w nieruchomości jest oplacalna. Możesz też uciec z dzialalnością za granicę i tez możesz placić dużo mniejsze pieniądze. Ale najlepiej to marudzić i oczerniać wszystkich dookoła...
oczywiście daleko ci do oskbelfra który jak zwykle przegina ...
ja sam jestem przeciwny "mafii trepowsko-milicyjnej" trzymającej władzę w większości wordów ale żeby sie czepiać emerytów którzy prowadzą szkoły jazdy albo dorabiają jako instruktorzy to już przesada ...
jest wolny rynek , jak komus nie pasuje sytuacja w branzy to niech sobie ją zmieni, mozna zmienic rodzaj działalności , zawód a nie szukac sprawiedliwości społecznej w imię zasad poprzedniego ustroju gdzie to kazdemu po równo...
konkurencja to przeciez nie tylko cena , jak się robi cos dobrze i uczciwie to wcale nie trzeba mieć najniższych cen na rynku
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » sobota 09 listopada 2013, 01:01

Sytuacja z Zusem vs Krus to nie problem naszej branży..to problem wszelkiej działalności.
Możliwość kupienia za grosze kawałka ziemi była..tak dawno,ze juz nieprawda :D

Poza tym nie marudzę- zwracam uwage na fakt dysproporcji
Nie oczerniam, bo to co napisałem w temacie kłamstwem nie jest.

jest wolny rynek

człowieku , masz pojęcie co to jest wolny rynek ?
kpisz chyba sobie..przy takim udziale państwa w życiu gospodarczym ?
Zwolnieniach z podatków, zamówieniach dla tych co trzeba...

a nie szukac sprawiedliwości społecznej w imię zasad poprzedniego ustroju gdzie to kazdemu po równo..

Masz pojęcie na czym polegało to "po równo" ?
jak widzę to o ekonomii nie masz bladego pojęcia

konkurencja to przeciez nie tylko cena , jak się robi cos dobrze i uczciwie to wcale nie trzeba mieć najniższych cen na rynku

powiedz to tym co poszli do grupona...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez tomcioel1 » sobota 09 listopada 2013, 01:28

szerszon napisał(a):Sytuacja z Zusem vs Krus to nie problem naszej branży..to problem wszelkiej działalności.
Możliwość kupienia za grosze kawałka ziemi była..tak dawno,ze juz nieprawda :D

Poza tym nie marudzę- zwracam uwage na fakt dysproporcji
Nie oczerniam, bo to co napisałem w temacie kłamstwem nie jest.

jest wolny rynek

człowieku , masz pojęcie co to jest wolny rynek ?
kpisz chyba sobie..przy takim udziale państwa w życiu gospodarczym ?
Zwolnieniach z podatków, zamówieniach dla tych co trzeba...

a nie szukac sprawiedliwości społecznej w imię zasad poprzedniego ustroju gdzie to kazdemu po równo..

Masz pojęcie na czym polegało to "po równo" ?
jak widzę to o ekonomii nie masz bladego pojęcia

konkurencja to przeciez nie tylko cena , jak się robi cos dobrze i uczciwie to wcale nie trzeba mieć najniższych cen na rynku

powiedz to tym co poszli do grupona...


szerszon , ja nie wiem co się z tobą stało ... skąd w tobie ostatnio tyle jadu i cynizmu ? czyżby kurs egzaminatorów tak na ciebie wpłynął - ja rozumiem że praca na tym stanowisku zmienia i to bardzo (co widać po wpisach niektórych ...) ale żeby sam kurs ???

co do cen ziemi , to faktycznie poszybowały one niesamowicie ale jakbys się postaral to byś znalazł jeszcze ten hektarek 6ej klasy za pary tysiaków, oczywiście gdzies tam gdzie sie droga kończy ale to w tym przypadku nieistotne...
a wolny rynek jest , cokowiek bys o tym myslał , zwolnienia podatkowe były i sa i pewnie jeszcze będą chociaż w coraz mniejszej skali , zamówienia dla tych co trzeba tez były i pewnie dalej będą - no ale przecież w branży szkoleniowej nauki jazdy to sprawy marginalne...

a jakos tak sie dziwnie składa że o ekonomii mam dość duże pojęcie , chociażby z racji wykształcenia ...

a ci co poszli do grupona to przeciez wlaśnie się o tym przekonali że nie cena w tym wszystkim jest najważniejsza , i dobrze ... - ważne żeby o tym wlaśnie dowiedzialo sie jak najwięcej ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » sobota 09 listopada 2013, 10:32

szerszon , ja nie wiem co się z tobą stało

Nic się nie stało, ale widzę jawna dysproporcję w prowadzeniu jakiejkolwiek działalności...
Wszystkiego sie odechciewa jak w majestacie prawa jesteś......już Ty wiesz co jesteś :D
Swego czasu bawiłem sie w handel..
koncesje, podatki, zus, czynsz..kasa fiskalna..i lotne kontrole z Urzędu Kontroli Skarbowej czy aby paragaon fiskalny wręczyłeś do ręki
Do tego czy masz umowę na smieci, spełniasz wymagania BHP....
sznureczek sie ustawiał...troche krzywo stali, bo przeszkadzali im handlarze na polówkach, czasami z tym samym towarem co ja miałem...ale ich nie zauważali..nie byli zarejestrowani ...
To był tzw wolny rynek

ale jakbys się postaral to byś znalazł jeszcze ten hektarek 6ej klasy za pary tysiaków, oczywiście gdzies tam gdzie sie droga kończy ale to w tym przypadku nieistotne...

Muszę Ciebie zmartwić..pod uwage jest brany tzw hektar przeliczeniowy..a więc tych hektarów ziemi szóstej klasy trzeba kilka..
Od paru lat mógłbym byc posiadaczem 1,3 ha gratis ( przepisanie spadku),ale wokół nie ma co dokupić...dopłaty z unii..

a wolny rynek jest ,

Nasiąkłeś propagandą..weź jakakolwiek ksiażke do ekonomi politycznej kapitalizmu i poczytaj o wolnej konkurencji, duopolach, oligopolach i monopolach..krzywej popytu i podaży...interwencjonizm państwa..
Potem popatrz na to co sie dzieje wokół... albo różne formy socjalizmu ( Szwecja) po dziki kapitalizm rodem z trzeciego świata charakteryzujacy sie wąska grupą bogaczy i rzeszą biedoty...ku temu modelowi dążymy...
Wracając na nasze podwórko..
przy takich samych cenach i liczbie kursantów w ciagu roku krusowiec, czy emeryt zyskuje ok 10 tys zł w kapitale przewagi, nie wspomne o pobieranej emeryturze, która jeszcze powiększa dysproporcję....
Wejdź na rynek i utrzymaj sie jako świeży instruktor...

a jakos tak sie dziwnie składa że o ekonomii mam dość duże pojęcie , chociażby z racji wykształcenia ...

No to dobrze, bedziesz wiedział po jaka literaturę sięgnąć w celu przypomnienia sobie..

a ci co poszli do grupona to przeciez wlaśnie się o tym przekonali że nie cena w tym wszystkim jest najważniejsza , i dobrze ... - ważne żeby o tym wlaśnie dowiedzialo sie jak najwięcej ...
Tylko poszło tam 3/4 osób, które w danym roku miały zamiar uzyskać PJ
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez oskbelfer » sobota 09 listopada 2013, 15:54

ale jakbys się postaral to byś znalazł jeszcze ten hektarek 6ej klasy za pary tysiaków, oczywiście gdzies tam gdzie sie droga kończy ale to w tym przypadku nieistotne...



znalazł się doradca, ten nieskazitelny, obrońca poszkodowanych kursantów, wspaniały pedagog z uprawnieniami egzaminatora, czynny instruktor nauki jazdy, psiadający wiedzę o wolnym rynku.....

teraz Szerszon masz pełny pogląd na sprawę - jak się odezwiesz, że jesteś rypany przez "konkurencję" "rolniczo-krusowsko-emerycko-mundurową" to dostajesz zrypę ze kurs egzaminatora przewrócił Ci we łbie i poprostu stałeś się kanalią nie znającą zasad ekonomii i wolnego rynku....

ale cóz - czego spodziewać się po "egzaminatorze" którego nie chcą w wordzie, bo znają go jako "dorabiającego rolniczego instruktora"

żenada..... i już Szerszonie wiesz, kto psuje rynek...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez leszekch73 » sobota 09 listopada 2013, 17:09

oskbelfer jak miałeś za mało rozumku to tyraj do 67 lat.Teraz też pieprzysz jak bezmózgowiec.Kto mądry ten zakładał kiedyś mundur.A to ,że ktoś młody ,ma żonę i dzieci nie znaczy,że potrafi uczyć jeździć samochodem. KIerownik osk sam dobiera sobie instruktorów.POZDRAWIA cię 40 letni emeryt biorący 1800 emerytury.
leszekch73
 
Posty: 61
Dołączył(a): poniedziałek 07 marca 2011, 10:00
Lokalizacja: GCH

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » sobota 09 listopada 2013, 17:26

.Kto mądry ten zakładał kiedyś mundur.

Sugerujesz,ze reszta to.... :D

KIerownik osk sam dobiera sobie instruktorów.

Jak myślisz ? Kogo zatrudni ? Ze względu na koszty działalności ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez oskbelfer » sobota 09 listopada 2013, 18:56

leszekch73 napisał(a):oskbelfer jak miałeś za mało rozumku to tyraj do 67 lat.


A co ma rozum i wykształcenie do wieku emerytalnego ?


Teraz też pieprzysz jak bezmózgowiec.


Ten tekst pokazuje właśnie jakim jesteś "intelektualnym betonem"

Kto mądry ten zakładał kiedyś mundur.


Na tak zwłaszcza intelektualiści z UB, SB, ORMO, ZOMO, MO i LWP

A to ,że ktoś młody ,ma żonę i dzieci nie znaczy,że potrafi uczyć jeździć samochodem.


Jestem starszy od Ciebie --- więc idąc Twoim "płytkim" tokiem rozumowania oznacza jedno -- że nie potrafisz jeździć samochodem, a co dopiero uczyć innych...


KIerownik osk sam dobiera sobie instruktorów.


Dokładnie tak jest - dlatego nigdy nie zatrudniałem "trepów, psiarni, zomowców, ormowców, strażaków i towarzyszy", chociaż inni koledzy zatrudniali, a o "inteligentach mundurowych w osk" to nawet w necie opisywali co to za "miszczowie"....


POZDRAWIA cię 40 letni emeryt biorący 1800 emerytury


Jak się pracuje 15 lat, posiada wieczorowy ogólniak to i emerytura 1800 jest zbyt duża... trzeba popracować 40 lat to i emerytura będzie wyższa....

a jak się jest leniuchem, któremu chory system pozwalał po 15 latach iść na emeryture to i 1800 jest zbyt dużo.....

co Ty chcesz udowodnić swoim żałosnym postem ? że masz zryty beret - bo myślisz, że byłeś mądry bo założyłes mundur - bo do niczego innego się nie nadawałeś ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez szerszon » sobota 09 listopada 2013, 19:09

nie przesadzajmy !!!! :D
Nikt nie wiedział jak sie potoczy wszystko po przemianach..każdy wybrał sobie jakąś drogę życiową...
Wina leży po stronie osób decyzyjnych...dlaczego tak zrobili i robią ?
Mi sie to nie podoba i wyrażam swoja opinię, ze tak nie powinno być...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rozwalił mnie tekst ...Szkoły nauki jazdy zwijają intere

Postprzez leszekch73 » sobota 09 listopada 2013, 22:19

oskbelfer betonem to jesteś TY.Ja założyłem mundur w roku 1993 po upadku LWP. Odszedłem z armii bo zmusiła mnie do tego choroba.Nie robiłem szkół wieczorowo.Umiem jeździć i nauczać co potwierdzają moje wyniki.Kierownik osk miał różnych instruktorów i ich zmieniał nie dla kasy i opłat ,tylko ze względu na ich wynik i podejście do pracy.To ,że jesteś starszy nie znaczy mądrzejszy.
szerszon tu Cie popieram .Każdy jest kowalem swego losu,a to w jakim państwie żyjemy i jaki jest system to temat na długie rozmowy.oskbelfer tez mogłeś nosić mundur.Nie każdy mundurowy był leniuchem.Ja straciłem zdrowie dla kraju.I nadal twierdzę,że
w tym temacie pieprzysz bzdury i zwyczajnie zazdrościsz ludziom,którzy potrafią coś robic.
leszekch73
 
Posty: 61
Dołączył(a): poniedziałek 07 marca 2011, 10:00
Lokalizacja: GCH

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości