WORD w/g TVN

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD w/g TVN

Postprzez oskbelfer » czwartek 05 grudnia 2013, 02:07

szerszon napisał(a):Pomyślałeś nad przesuwanymi tyczkami, które by uciekały przed pojazdem egzaminacyjnym ? :)
Z moich pierwszych praktyk w czasie trwania kursu..na 23 egzaminy -cztery pozytywne..i nie było opcji, aby nawet za uszy naciągnąć pozostałych..a odniosłem wrażenie,że egzaminator chciał być bardziej ludzki przy mnie dla osób egzaminowanych.


eeeeee, chyba Ci się coś pomyliło - jak bydle może być ludzkie ? :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: WORD w/g TVN

Postprzez szerszon » czwartek 05 grudnia 2013, 07:50

Zdarzają sie decyzje kontrowersyjne, gdzie osobie egzaminowanej "zdawało sie ,ze zdąży"..ale chyba nie na tym to polega, aby zrobić sobie rosyjska ruletkę-zdążę, nie zdążę", ale później są oskarżenia,że był daleko , a "on" mi zahamował...W wielu sytuacjach brak doświadczenia za kierownicą i oceny sytuacji skutkuje negatywnym wynikiem..no i kto niedobry ?
Dlatego też przed rzuceniem kamieniem w kogokolwiek polecam zapoznać sie ze statystykami wypadków w Polsce..nawet tylko tymi co zostały zgłoszone na policję..to są dziesiątki tysięcy.
W takich sytuacjach egzaminator z pewnością "depnąłby", a tak dzwon..tylko do kogo pretensja w tym momencie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: WORD w/g TVN

Postprzez rusel » czwartek 05 grudnia 2013, 11:16

"zdawało sie ,ze zdąży"..ale chyba nie na tym to polega


o widzisz, trafiasz w sedno sprawy i wlasciwej oceny bo oceniasz kandydata na kierowce i jego zachowania, pozniej na forum ktos wkleja skrzyzowanie, mowi ze oblal ale widzial ze pojazd nie sygnalizuje wiec pojedzie napewno prosto wiec jeszcze "zdaze miedzy jednym a drugim", podobnie jest z nieszczesnym omijaniem "ale przeciez byc sie zmiescil" faktycznie zmiescilby sie bo 2 palce miedzy lusterka jeszcze sie wlozy tylko chodzi o sama swiadomosc ktorej kandydat nie ma zblizajac sie z okresloną predkoscia niewykazujac zadnej checi korekty toru jazdy wzgledem przeszkody na drodze...zawsze pytam czy to egzamin na tramwaj?

"mowi jeden motorniczy do drugiego, ty ale bym mial dzisiaj dzwon na miescie, gosc jechal na czolowke"-"i co zrobiles?" " no, jak to co, odbiłem"
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: WORD w/g TVN

Postprzez viera » czwartek 05 grudnia 2013, 15:48

Jako odpowiedź na tekst kolegi szerszon:
odniosłem wrażenie,że egzaminator chciał być bardziej ludzki przy mnie dla osób egzaminowanych.

oskbelfer napisał:
eeeeee, chyba Ci się coś pomyliło - jak bydle może być ludzkie ? :lol:

Gdy na forum czytamy taki tekst to od razu wiemy bez obrazy, że autor pokazuje poziomie jaki sobą reprezentuje.
viera
 
Posty: 159
Dołączył(a): piątek 12 września 2008, 20:52

Re: WORD w/g TVN

Postprzez szerszon » czwartek 05 grudnia 2013, 15:55

Sądzę,ze odpowiedź oskbelfera jest z gatunku mocno czarnego humoru i dystansu do siebie..nie dziwię się..skoro z każdej ( prawie) strony usiłują różne podejrzane osobniki sie dowalić...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: WORD w/g TVN

Postprzez oskbelfer » czwartek 05 grudnia 2013, 16:26

viera napisał(a):oskbelfer napisał:
eeeeee, chyba Ci się coś pomyliło - jak bydle może być ludzkie ? :lol:

Gdy na forum czytamy taki tekst to od razu wiemy bez obrazy, że autor pokazuje poziomie jaki sobą reprezentuje.



Ja reprezentuję, poziom barów mlecznych i buractwo umysłowe :)

Wcale się tego nie wstdzę, gdyż wszem wiadomo, a przynajmniej 80 % społeczeństwa iż egzaminatorzy to chamy, buraki, cwaniaki, łapówkarze,, naciagacze, oszuści i złodzieje....

Tylko zatanawiam się, jak egzaminatorzy w taki własnei sposób oceniani przez "80 % społeczeństwa" mogą wykonywać zawód w którym powinni spełniać wymogi art 58 Ustawy o kierujących pojazdami ?

Chyba jednak dyrektorzy wordów i urzędy marszałkowskie są nieudolne i ślepe - bo przeciez "prawie cąły kraj" wie, że kiedy ktoś nie zdaje egzaminu to przyczyna jest jedna --- winny jest egzaminator....

Szanowna Viero "bez urazy" wiesz bardzo dużo - czyli tyle samo co 80% "społeczeństwa" --- na szczęscie dla mnie mam ambiwalentny stosunek do Twojego poziomu :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: WORD w/g TVN

Postprzez tomcioel1 » piątek 06 grudnia 2013, 10:36

oskbelfer napisał(a):Wcale się tego nie wstdzę, gdyż wszem wiadomo, a przynajmniej 80 % społeczeństwa iż egzaminatorzy to chamy, buraki, cwaniaki, łapówkarze,, naciagacze, oszuści i złodzieje....

a zastanawiałeś się przedstawicielu tego zawodu nad tym dlaczego tak jest ? ktoś chyba musiał na to zapracować ... nie ma dymu bez ognia ...
znam egzaminatorów , i widziałem ich w akcji, potrafiących przerwać egzamin w taki sposób że osoba egzaminowana nie mogła i nie potrafiła złego słowa powiedzieć na egzaminującego - mało tego , droga powrotna do wordu przebiegała w naprawdę przyjaznej atmosferze a na dowidzenia obie strony podały sobie ręce ...
dziwne ? no właśnie , dla niektórych może byc to dziwne... tego się bardzo trudno nauczyć , mało tego - nikt tego nie uczy , a może powinien być to obowiązkowy element szkolenia egzaminatora i to dość istotny. Wypadało by też badać wstępnie predyspozycje kandydata na egzaminatora a niestety nikt tego nie weryfikuje - są osoby które sie ewidentnie nie nadają do tej profesji a egzaminują ...
i nie trzeba mieć wcale wykształcenia psychologicznego żeby takie osoby zidentyfikować - wystarczy lektura kilku wpisów na forum z uwzględnieniem prezentowanego poziomu , kultury , taktu ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: WORD w/g TVN

Postprzez rusel » piątek 06 grudnia 2013, 11:04

Wypadało by też badać wstępnie predyspozycje kandydata na egzaminatora a niestety nikt tego nie weryfikuje - są osoby które sie ewidentnie nie nadają do tej profesji a egzaminują


a ty z księżyca spadłeś? w kazdej instytucji znajdziesz takie osoby wiec serwujesz jakieś jałowe argumenty, co więcej nie masz chyba zadnej wiedzy z zakresu dydaktyki skoro oceniasz ludzi po wpisie na forum...to jest przerazające albo doskonale wiesz że nie jestes w stanie ocenic takiej osoby bo nigdy nie widziales jej w akcji albo rzniesz glupa
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: WORD w/g TVN

Postprzez mshtal » piątek 06 grudnia 2013, 11:49

tomcioel1 napisał(a):znam egzaminatorów , i widziałem ich w akcji, potrafiących przerwać egzamin w taki sposób że osoba egzaminowana nie mogła i nie potrafiła złego słowa powiedzieć na egzaminującego - mało tego , droga powrotna do wordu przebiegała w naprawdę przyjaznej atmosferze a na dowidzenia obie strony podały sobie ręce ...
dziwne ?


Wcale nie dziwne bo prawie każdy egzamin przeze mnie przeprowadzony tak się kończy... (prawie - dlatego że niektórzy na egzamin nie przychodzą sprawdzić czy są gotowi do samodzielności na drodze tylko z przekonaniem że wystarczy że już SĄ to muszą go zdać!)
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: WORD w/g TVN

Postprzez szerszon » piątek 06 grudnia 2013, 12:50

a zastanawiałeś się przedstawicielu tego zawodu nad tym dlaczego tak jest ? ktoś chyba musiał na to zapracować ... nie ma dymu bez ognia

Każdy zawód dający możliwość wpływu na inną osobę jest obarczony ryzykiem,że nie będzie lubiany przez ogół.
Sm
Policja
Urzędy wszelakiej maści z uwzględnieniem US i ZUS
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: WORD w/g TVN

Postprzez JAKUB » sobota 07 grudnia 2013, 10:38

skov napisał(a):(...)
Ja naprawdę zastanawiam się po co człowiek z nadzoru miałby ukrywać swoją twarz i głos. Ni to przestępca, ni świadek koronny, ni oficer operacyjny tylko zwykły urzędnik urzędu marszałkowskiego.

Lęka się o ciepła posadkę. Powie coś niestosownego, nagra się i ,... komornik u drzwi. Praca od wyborów do wyborów, ciszej będziesz dalej zajedziesz.
skov napisał(a):Pracujący egzaminatorzy powiedzieli by bardzo dużo, tylko trzeba było ich zapytać, pytał ktoś? Nie zauważyłem w materiale.

Któryś by się wyrwał i na dywanik do dyrektora. (szykuje się redukcja etatów, a dzisiaj etat to luksus) To jest zawód dużego zaufania,... nie tylko społecznego, szczególnie dyrektorskiego.
skov napisał(a):(...) Zarzut że obecność instruktora jest wotum nieufności do egzaminatora? (...)
Dokładnie tak jest to odbierane w WORD-zie. Jako instruktor dodam, że zwiększa to emocje u zdającego, bo egzamin obierany jest przez komisje egazminator-instruktor. Egzaminator natomiast się spina i jak jest "luzak" to gorzej dla procesu egzaminowania, jak chamek - nie ma wpływu, bo z kanarka orła i tak nie zrobisz.
skov napisał(a): Nie ma też żadnego nacisku na wymiar procentowy zdawalności. Odkąd pracuję tak nigdy, powtarzam nigdy nie było żadnego nacisku na "wyregulowanie" zdawalności ku lepszej kondycji finansowej ośrodka. Piszę to oczywiście patrząc tylko na swoje podwórko o którym mam wiedzę.
(...)
A troska o to by kadry WORD? Mniej sztuk egzaminów ( bo śweiżych abiturientów zimą mało) ktoś do zwolnienia.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: WORD w/g TVN

Postprzez skov » sobota 07 grudnia 2013, 19:06

JAKUB napisał(a):Lęka się o ciepła posadkę. Powie coś niestosownego, nagra się i ,... komornik u drzwi. Praca od wyborów do wyborów, ciszej będziesz dalej zajedziesz.


Nie bardzo rozumiem co ma komornik do tego co powie pracownik organu nadzoru. On od tego jest żeby wyłapywać nieprawidłowości w procesie egzaminowania a takie się przecież zdarzają. Za to bierze pieniądze. To czego ma się obawiać? Wyrzucą go z roboty bo skutecznie wykonuje swoją robotę?

JAKUB napisał(a):Któryś by się wyrwał i na dywanik do dyrektora. (szykuje się redukcja etatów, a dzisiaj etat to luksus) To jest zawód dużego zaufania,... nie tylko społecznego, szczególnie dyrektorskiego.


Szukasz sensacji tam gdzie jej nie ma. Wyrwał z czym?
Redukcja etatów nie jest powodem dla którego egzaminator ma ryzykować swoimi uprawnieniami w celu zwiększania dochodów ośrodka. Egzaminator ma rzetelnie i bezstronnie wykonywać swoje obowiązki. Jeżeli tak nie jest wcześniej czy później redukcja i jego obejmie. A jak sam napisałeś "etat to luksus". Warto ryzykować w tak trudnych czasach?


JAKUB napisał(a):Dokładnie tak jest to odbierane w WORD-zie. Jako instruktor dodam, że zwiększa to emocje u zdającego, bo egzamin obierany jest przez komisje egazminator-instruktor. Egzaminator natomiast się spina i jak jest "luzak" to gorzej dla procesu egzaminowania, jak chamek - nie ma wpływu, bo z kanarka orła i tak nie zrobisz.


W samochodzie może siedzieć jeszcze kilka innych osób. Sytuacja jest mało komfortowa dla osoby zdającej i egzaminatora też. Czy to wotum nieufności? Jeżeli tak to egzaminator ma takie samo wotum do togo co poświadczył instruktor na zaświadczeniu o ukończeniu szkolenia. Mawiają, że najwyższą formą zaufania jest kontrola :D

JAKUB napisał(a):A troska o to by kadry WORD? Mniej sztuk egzaminów ( bo śweiżych abiturientów zimą mało) ktoś do zwolnienia.


Nie ja zatrudniam pracowników i nie ja będę ich zwalniał. O finanse troszczy się kto inny. Ja mam troszczyć się o wysoki poziom prowadzenia egzaminów żebym nie musiał występować w mediach tyłem do kamery albo w samych gaciach twarzą do podłogi.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: WORD w/g TVN

Postprzez oskbelfer » niedziela 08 grudnia 2013, 13:28

skov napisał(a):Ja mam troszczyć się o wysoki poziom prowadzenia egzaminów żebym nie musiał występować w mediach tyłem do kamery albo w samych gaciach twarzą do podłogi.


O i to chyba będzie mój cytat w stopce, oczywiście jeśli autor wyrazi zgodę na rozpowszechnianie i stosowanie:)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: WORD w/g TVN

Postprzez kadziunt » niedziela 08 grudnia 2013, 14:01

haha te "gacie" Ci tak do gustu przypadły :lol:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: WORD w/g TVN

Postprzez oskbelfer » niedziela 08 grudnia 2013, 15:45

Nie idzie o formę, a o sens wypowiedzi :) ale i forma jest dla mnie spoko, gdyż w sposób żartobliwy a zarazem "cięty" trafia w sedno tematu...

Zdecydowanej większości "idiotów" uważa, że egzaminator czycha tylko na to by "uwalić zdającego", a prawda jest waśnie taka, jak została zawarta w wypowiedzi.

Po co, albo dlaczego egzaminator ma świecic oczami przed:

1. dyrektorem wordu (że oblał a nie powinien, że nie oblał a powinien)
2. nadzorem marszałkowskim ( to samo co w pkt 1)
3. zdającymi ( że nie słusznie oblał, chociaż był idiota który odwołał się od wyniku pozytywnego....)
4. policją (że wziął łapówke bo za duzo oblewa, że wziął łapówkę bo za mało oblewa)
5.prokuraturą (patrz pkt 4)
6. sądem (patrz pkt 4 i pkt 5)

Do tego dochodzą spekulacje prasowe, radiowe i telewizyjne....

Jeśli egzaminator robi coś niezgodnie z instrukcją egzaminowania - jest dla mnie idiotą :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości