Makiety, programy do szkolenia

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Makiety, programy do szkolenia

Postprzez kameleon23 » piątek 13 grudnia 2013, 20:48

Panowie, panie, koledzy i kolezanki!
Mialem kontrole ze Starostwa. Ogolnie ok ale wiadomo ze zawsze musza sie do czegos doczepic.....
Jestem malym Osrodkiem ale za to z dobrymi wynikami, na rynku dopiero od roku, ucze sie wszystkiego ale szkolic potrafie niezle - wyniki sa fajne.
Jednak po wejsciu zmian w styczniu 2013 jest duzo rzeczy administracyjnych do zrobienia i kilka rzeczy do wymiany lub kupienia. Ze wzgledu iz nie dysponuje jeszcze duzym kapitalem, staram sie zaoszczedzic pare groszy tam gdzie moge.....
Przed kontrola i tak kupilem plansze z pierwsza pomoca i te drugie za 200 zl. Teraz kontrola doczepila sie ze nie mam makiety lub programu do symulacji sytuacji na drodze.

Makiety sa do kupienia znowu za 200 zl i wiecej.
Chcialem zapytac czy moze korzystacie z jakiegos oprogramowania lub znacie jakies programyy ktore spelnialyby kryteria ustawy i aby na kontroli juz sie nie czepiali?

Z czego wy korzystacie? A moze macie jakies inne, tansze makiety?

Prosze tylko o powazne odpowiedzi
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Makiety, programy do szkolenia

Postprzez dylek » piątek 13 grudnia 2013, 22:13

http://www.zdamyto.pl/
(mam nadzieję, że ella się nie pogniewa - w końcu tu w dyskusjach nieraz się wstawiało ich schematy skrzyżowań :D )
Fajny portal, gdzie dla wszystkich wordów wiekszość skrzyżowań stwarzających problemy kursantom jest rozrysowana...
Może kolorowa drukarka na większy format ... i masz pikne makiety dostosowane nawet do tubylczych realiów :D ? PRZYKŁAD
Nie wgryzałem się, czy spełni to wymogi ustawowe - zapewne zalezy od nastawienia kontrolera...
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Makiety, programy do szkolenia

Postprzez oskbelfer » sobota 14 grudnia 2013, 12:14

dylek napisał(a): PRZYKŁAD


propozyjca Dylka bardzo dobra do tego
uważam że w kazdym osk powinien znajdować się projektor multimedialny podpiety do kompa

do tego biała tablica, najpelpiej magnetyczna "działąca" na scieralne flamastry

rzutnikiem rzucasz to co proponuje dylek, przykładasz kilka kolorowych magnesów ............masz wówczas moim zdaniem pomoc tak mocą dydaktycznie żenadzór klęka na kolana... bo:

1. Plansze ze znakami wyświetlasz
2. Teksty ustaw wyświetlasz
3. Filmiki wyświetlasz
4. Fotki, obrazki...... i wszystko co chcesz wyświetlasz
5. Symulacje z "magnesami" wykonujesz
6. A jak braknie prądu, to bierzesz flamaster i malujesz na tablicy

Oczywiscie komp, projektror i legalne oprogramowanie....

Jesli Cię nie stać finansowo na takie "klimaty" to kupuj plansze...etc...., albo skończ się bawić w ten biznes :)

można też zrobić foliogramy do rzutnika pisma.... mam jeszcze takie z "zamierzchłych czasów" i również dobrze mogą służyć...

parę broszurek papierowych z przepisami też nie powinno stanowic wielkiego wydatku...

Pozatem, wszystko to co kupujesz możesz wrzucić w koszty i nawet możesz wykazać stratę w "biznesie"

@kameleon piszesz "Jestem malym Osrodkiem ale za to z dobrymi wynikami, na rynku dopiero od roku, ucze sie wszystkiego
ale szkolic potrafie niezle - wyniki sa fajne.
"

To jakie te wyniki ?
Ile procent zdawalności i przy jakiej liczbie zdających ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości