Sprawozdanie roczne

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Sprawozdanie roczne

Postprzez kameleon23 » piątek 13 grudnia 2013, 21:09

Koledzy, koleżanki,
jescze jedna sprawa!

Jak powinno wygladac sprawozdanie roczne z działalnosci OSK?
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez mariusz79 » piątek 13 grudnia 2013, 21:57

Jakie znowu sprawozdanie?
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez toyotka » sobota 14 grudnia 2013, 18:49

Ustawa o kierujących : Art. 27.
1. Kierownik ośrodka szkolenia kierowców jest obowiązany:
6) składać staroście, o którym mowa w pkt 1, dokumenty zawierające informację o przeprowadzonych kursach:
a) do dnia 31 stycznia każdego roku – w zakresie dotyczącym poprzedniego roku,
b) w terminie 14 dni od dnia, w którym przedsiębiorca zrezygnował z prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców lub w którym wydano decy-zję o zakazie prowadzenia przez przedsiębiorcę ośrodka szkolenia kie-rowców – w zakresie dotyczącym okresu od dnia 1 stycznia bieżącego roku do tego dnia.

Też się nad tym zastanawiam, na razie w starostwie nie zajęli się tym tematem - kończa kontrole ;) Zrobili wielkie oczy jak spytałam co mam tam umieścić.
Może ktoś zamykał działalność i składał taki raport?
Dla mnie bezsensowane powtarzanie informacji juz przekazanych, zresztą całe to spowiadanie się z każdego ruchu jest bezsensowne :x
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez oskbelfer » sobota 14 grudnia 2013, 19:04

toyotka napisał(a):Dla mnie bezsensowane powtarzanie informacji juz przekazanych, zresztą całe to spowiadanie się z każdego ruchu jest bezsensowne :x


Toyotka i tutaj nie zgodzę się z Twoim zdaniem :)

W Legnicy 500 osób oszukano...chcą im zabrać prawko... właśnie przez urzędników typu tych. którzy robią wielkie oczy....

Nie "śledzę" dokładnie tematu na styku osk/starostwo, ale wiem jedno po takim zestawieniu, urzędnik powinien posprawdać np. czy szkoła szkoli legalnie tzn... szkola instruktorzy z uprawnieniami..., a i innych "tematów" można powymyśłać by eliminować "osk krzaki"
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez mariusz79 » sobota 14 grudnia 2013, 21:47

toyotka
Ustawa o kierujących : Art. 27.
1. Kierownik ośrodka szkolenia kierowców jest obowiązany:
6) składać staroście, o którym mowa w pkt 1, dokumenty zawierające informację o przeprowadzonych kursach:

A więc o to chodzi... :) sprawozdanie :D
Też się nad tym zastanawiam, na razie w starostwie nie zajęli się tym tematem - kończa kontrole ;) Zrobili wielkie oczy jak spytałam co mam tam umieścić.
Może ktoś zamykał działalność i składał taki raport?

Taką informację masz złożyć nie tylko wtedy kiedy rezygnujesz z prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców, ale również kiedy dalej prowadzisz działalność i informacja ma dotyczyć ubiegłego roku.
Ja już w tym roku do 31 stycznia dostarczyłem taką informację do starostwa (za rok 2012).
Teraz do 31 stycznia 2014 trzeba będzie dostarczyć informację za roku 2013.
Z tego co pamiętam, to podałem ile osób przeszkoliłem, ilość szkoleń podstawowych, uzupełniających i dodatkowych (wtedy jeszcze były dodatkowe), ilość wydanych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia i kserokopię z KEOS strony dotyczącej danego roku potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez oskinstruktor » niedziela 15 grudnia 2013, 11:33

Do 31 stycznia 2013 za rok 2012? Serio?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez mariusz79 » niedziela 15 grudnia 2013, 19:03

oskinstruktor napisał(a):Do 31 stycznia 2013 za rok 2012? Serio?

Serio.
Tak po prostu dziwnie się złożyło, gdyż ustawa weszła w życie 19 stycznia 2013 r., a do 31 stycznia trzeba taką informację dostarczyć do starostwa w myśl przepisu art.27 ust.1 pkt 6. Ustawa więc obowiązywała zaledwie kilka dni, a obowiązku wynikającego z w/w przepisu należało już dopełnić.
Gdyby ustawa zaczęła obowiązywać od 1 lutego 2013 r. to w przyszłym roku do 31 stycznia należałoby dostarczyć po raz pierwszy taką informację.
Wiem że niektóre starostwa w tamtym roku jednak odpuściły (jeśli chodzi o dostarczenie informacji), a inne wymagały takowej informacji.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez toyotka » niedziela 15 grudnia 2013, 19:25

oskbelfer napisał(a):Toyotka i tutaj nie zgodzę się z Twoim zdaniem :)

Nie "śledzę" dokładnie tematu na styku osk/starostwo, ale wiem jedno po takim zestawieniu, urzędnik powinien posprawdać np. czy szkoła szkoli legalnie tzn... szkola instruktorzy z uprawnieniami..., a i innych "tematów" można powymyśłać by eliminować "osk krzaki"


Aktualnie biurokracja jest dośc duża a i tak krzaki mają się dobrze :x Zestawienie roczne to powtórzenie informacji, które starostwo dostaje ode mnie co chwilę. Każdy rozpoczęty kurs z listą osób, każdy egzamin wewnętrzny kursanta i osobno zakończenie kursu. Brakuje chyba ludzi do analizy tak dużej liczby informacji ;)

Z tego co pamiętam, to podałem ile osób przeszkoliłem, ilość szkoleń podstawowych, uzupełniających i dodatkowych (wtedy jeszcze były dodatkowe), ilość wydanych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia i kserokopię z KEOS strony dotyczącej danego roku potwierdzoną za zgodność z oryginałem

Ja 19 stycznia podkreśliłam KEOS i kserokopię zaniosłam do urzędu. Tak naprawdę to zestawienie to przepisanie KEOS, ale to ciągle powielanie biurokracji. Bez sensu byle by złapać OSK na braku jakiegoś papierka i zamknąć :evil:
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez dylek » niedziela 15 grudnia 2013, 21:15

Każdy OSK ma teczkę, gdzie trafiają te rozpoczęte kursy...egzaminy wewnętrzne itp...
Na koniec roku to zliczą....ty masz podesłać swoje zestawienie...jak się nie zgodzi, to urzędnik będzie mógł się wykazać, że odkrył nieprawidłowości :D
Niestety nie ma to nic wspólnego ze sprawdzaniem ile faktycznie godzin teorii jest w kursie, czy każdy kursant swoje wysłuchał, czy też podpis ma na ładne oczy, czy w L-ce siedzi gość mający uprawnienia do szkolenia, czy też jego kumpel, czy praktyczny egzamin faktycznie został przeprowadzony itp... tego niestety roczne zestawienie nie sprawdzi...

Jak zwykle pozorowanie działań, że się coś kontroluje, które w gruncie rzeczy sprowadza się do przerzucania papierków i mnożenia niepotrzebnej biurokracji...

Kto miał kiedykolwiek kontrolę, czy faktycznie wykłady odbywają się w zadeklarowanym terminie i miejscu ?
Kto miał jakiś nalot na egzamin wewnętrzny ?
Jak często zatrzymują was kontrole szkolenia na mieście ?

Jest kontrola szkolenia, czy kontrola biurokracji ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez oskbelfer » niedziela 15 grudnia 2013, 23:42

oczywiscie dylku kontrola biurokracji, a nalot na miescie nagly i niespodziewany jest w zasadzie nie mozliwy...... dlaczego ? no coz nie bede podpowiadal potencjalnym krzakom...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez dylek » poniedziałek 16 grudnia 2013, 00:58

oskbelfer - u mnie w mieście srednio raz w miesiącu wyjeżdżają panowie sprawujący nadzór nad OSK na miasto z policją (sami przecież nie mają uprawnień do zatrzymania elek). W ciągu dnia przestawiają się wielokrotnie (6-8 miejscówek w rejonach rażenia WORDu gdzie najwięcej elek można złapać ) Nadzór trzepie legitymację, kartę kursanta, policja PJ, dowód rej... I co z tego, że są telefony, smsy itp, którymi instruktorzy mogą się ostrzec... I tak widywałem jak ściągali L z dachu, lepili mandat i instruktor już za kółkiem odjeżdżał ( później z gazet wyczytałem, że wykreślono OSK z ewidencji). Sam byłem świadkiem, gdy poddawany byłem kontroli właśnie takiej na zatoczce zaraz za zjazdem z ronda, jak policjant przez szczekaczkę nadawał do drugiego wozu: Słuchaj, tu właśnie na rondzie zwinęła mi się od kontroli taka a taka biała elka (wyjechała innym wyjazdem niż ten za którym oni stali :D )...weź mi ją tu podprowadź, bo zależy mi, by ją skontrolować. Znam przypadek, gdzie koleś opierał się z przerejestrowaniem siedziby OSK mimo kilkukrotnych monitów (formalnie nie miał prawa szkolić w tym powiecie), to z policją wleźli mu na wykład i zawinęli go w kajdankach wprost sprzed zasłuchanych kursantów :D
Sądzę, że u mnie w mieście jest naprawdę przyzwoicie ze szkoleniem i to właśnie dzięki temu, że są te kontrole...ale jak słucham jaka samowola jest w innych miastach....to wierzę, że potrafi być bagno.
A co robią biurwokratotwórcy z Wiejskiej ? Znoszą nakaz oklejania elek (miejskie nadzoruje UM, powiatowe ze Starostwa - problem z kompetencjami kontroli i wyłapaniem przed zatrzymaniem czy dana elka podlega danemu nadzorowi) plus dowalają papierkologii (chyba by wybić urzędnikom pomysły wyjeżdżania na miasto). takie jest moje zdanie na temat poprawiania nadzoru nad OSK.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez mariusz79 » poniedziałek 16 grudnia 2013, 10:30

Dylek

Jak zwykle pozorowanie działań, że się coś kontroluje, które w gruncie rzeczy sprowadza się do przerzucania papierków i mnożenia niepotrzebnej biurokracji...

Niestety masz rację.
Jest kontrola szkolenia, czy kontrola biurokracji ?

Oczywiście kontrola biurokracji. W naszym kraju niestety nie liczy się to co jest w rzeczywistości, ale to co jest na papierze. Nie ważne czy kursant był szkolony zgodnie ze szczegółowym programem szkolenia, ważne aby wszystko grało w papierach. Tak nie powinno być.
Kto miał kiedykolwiek kontrolę, czy faktycznie wykłady odbywają się w zadeklarowanym terminie i miejscu ?

Generalnie nie możliwe jest przeprowadzenie takiej kontroli ponieważ kontrolę wszczyna się nie wcześniej niż po upływie 7 dni i nie później niż przed upływem 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli. Art.79 ust.4 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
Znam przypadek, kiedy kontrolujący zjawili się na wykładach, ale było to wcześniej uzgodnione z kierownikiem osk z zachowaniem 7-dniowego terminu wszczęcia kontroli od dnia doręczenia zawiadomienia o takowej kontroli.
Kto miał jakiś nalot na egzamin wewnętrzny ?

Jak wyżej. Prosto z ulicy, z zaskoczenia i bez oficjalnej zapowiedzi nikt ze starostwa nie ma prawa dokonać kontroli. Na szczęście większość osk o tym nie wie.
Także przepisy art.27 u.o.k.p. to wielka lipa i niepotrzebna biurokracja.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 16 grudnia 2013, 11:08

dylek napisał(a):oskbelfer - u mnie w mieście srednio raz w miesiącu wyjeżdżają panowie sprawujący nadzór nad OSK na miasto z policją (sami przecież nie mają uprawnień do zatrzymania elek). W ciągu dnia przestawiają się wielokrotnie (6-8 miejscówek w rejonach rażenia WORDu gdzie najwięcej elek można złapać ) Nadzór trzepie legitymację, kartę kursanta, policja PJ, dowód rej... I co z tego, że są telefony, smsy itp, którymi instruktorzy mogą się ostrzec... I tak widywałem jak ściągali L z dachu, lepili mandat i instruktor już za kółkiem odjeżdżał ( później z gazet wyczytałem, że wykreślono OSK z ewidencji).


mariusz79 napisał(a):Generalnie nie możliwe jest przeprowadzenie takiej kontroli ponieważ kontrolę wszczyna się nie wcześniej niż po upływie 7 dni i nie później niż przed upływem 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli. Art.79 ust.4 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
Znam przypadek, kiedy kontrolujący zjawili się na wykładach, ale było to wcześniej uzgodnione z kierownikiem osk z zachowaniem 7-dniowego terminu wszczęcia kontroli od dnia doręczenia zawiadomienia o takowej kontroli.
Kto miał jakiś nalot na egzamin wewnętrzny ?

Jak wyżej. Prosto z ulicy, z zaskoczenia i bez oficjalnej zapowiedzi nikt ze starostwa nie ma prawa dokonać kontroli. Na szczęście większość osk o tym nie wie.
Także przepisy art.27 u.o.k.p. to wielka lipa i niepotrzebna biurokracja.



Jak napisął mariusz79 wielka lipa.....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez neoTz » środa 29 stycznia 2014, 22:35

Jako, że nie ma jakiegoś oficjalnego wzoru ani konkretnych wytycznych co taka informacja powinna zawierać u mnie w starostwie powiedzieli, że taka forma może jak najbardziej być. Kserokopii z KEOS też nie chcieli bo stwierdzili, że to wszystko już mają w informacjach, które zgłaszałem w ciągu roku i byłoby to bezsensowne powielanie.
Jakby kogoś jeszcze interesowało to wrzucam swój wzór:


………………………………………. Miejscowość, dnia …………. r.
(nazwa ośrodka szkolenia)


Starostwo Powiatowe
w …………………….
ul. ……………………
XX-XXX …………………

INFORMACJA O PRZEPROWADZONYCH KURSACH W 2013 ROKU

Informacje o przeprowadzonych kursach kategorii „B” w OSK „……………..” w 2013 roku:

1. Ilość przeprowadzonych kursów: XX
2. Ilość osób uczestniczących we wszystkich kursach: XX
a) w tym osób objętych szkoleniem:
- podstawowym: XX
- uzupełniającym: XX
3. Ilość osób, które ukończyły kurs: XX
4. Ilość osób, którym wystawiono zaświadczenie o ukończeniu kursu: XX



……………………………………
(podpis kierownika ośrodka szkolenia)
Avatar użytkownika
neoTz
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 25 listopada 2012, 21:19

Re: Sprawozdanie roczne

Postprzez oskinstruktor » czwartek 30 stycznia 2014, 00:42

hehe :) a ten wzór to nie jest powielanie :) barany :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości