Paragraf 6 rozporządzenia w sprawie szkolenia-żywy czy...

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Paragraf 6 rozporządzenia w sprawie szkolenia-żywy czy...

Postprzez oskbelfer » niedziela 29 grudnia 2013, 18:01

Paragraf 6 ust 2 pkt 4....

osk wydaje osobie szkolonej kartę przeprowadzonych zajeć lub tworzy...w systemie teleinformatycznym osk.....


Pytanie moje brzmi : Jak tworzy ? "Wirtualnie" ? Bo papierowo to rozumiem...


Ustęp 7 zaś mówi, ze może być prowadzona w "postaci elektronicznej.........plus poodpis elektroniczny.....blebleble...."

Teraz pytanie ------------ kursant z instruktorem po kązdych zajęciach "zasuwa" do biura osk, żeby "klikać i podpisywać elektronicznie"

Jak to robicie, albo jak to rozumiecie3, bo dla mnoie to jest kolejna abstrakcjqa....

Rozumiem na egzaminie.... losowanie, jazda.. wynik.....

ale w osk --- biuro ze specjalnym parkingiem dla "elek" plus spacer instruktora i kursanta....

Chyba się jednak ktoś na łby pozamieniał podczas pisania tego "rosposządzenia"....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Paragraf 6 rozporządzenia w sprawie szkolenia-żywy czy..

Postprzez MEL » niedziela 29 grudnia 2013, 22:59

ja mam laptopa na kolanach, którym w międzyczasie gram w pasjansa, no i po zajęciach kursant naciska enter :roll:

nie znam, nie wiem, nie wypowiadam się; chociaż mam znajomka, który podasz kontroli policyjnej tłumaczył tak brak papierowych kart przeprowadzonych jazd- ściemniał rzecz jasna 8)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Paragraf 6 rozporządzenia w sprawie szkolenia-żywy czy..

Postprzez tomcioel1 » poniedziałek 30 grudnia 2013, 00:08

oskbelfer napisał(a):Paragraf 6 ust 2 pkt 4....

osk wydaje osobie szkolonej kartę przeprowadzonych zajeć lub tworzy...w systemie teleinformatycznym osk.....


Pytanie moje brzmi : Jak tworzy ? "Wirtualnie" ? Bo papierowo to rozumiem...


Ustęp 7 zaś mówi, ze może być prowadzona w "postaci elektronicznej.........plus poodpis elektroniczny.....blebleble...."

Teraz pytanie ------------ kursant z instruktorem po kązdych zajęciach "zasuwa" do biura osk, żeby "klikać i podpisywać elektronicznie"

Jak to robicie, albo jak to rozumiecie3, bo dla mnoie to jest kolejna abstrakcjqa....

Rozumiem na egzaminie.... losowanie, jazda.. wynik.....

ale w osk --- biuro ze specjalnym parkingiem dla "elek" plus spacer instruktora i kursanta....

Chyba się jednak ktoś na łby pozamieniał podczas pisania tego "rosposządzenia"....


rozporządzenie jak rozporządzenie , nie pierwsze genialne nie ostatnie ...dobrze że daje możliwośc wyboru karty papierowej lub elektronicznej - można mieć w elce papier albo laptopa coby panom mundurowym pokazać to lub to - problem jest tylko taki że program jest obsługiwany w systemie online więc aby można było cokolwiek pokazac trzeba mieć internet mobilny... myśle że zdecydowana większośc ma papierową wersję co nie znaczy że nie musi później robić tej drugiej identycznej w systemie...
druga rzecz - czy wystarczy wersja elektroniczna ? bo jak ma sie kursant podpisać elektronicznie ? więc wychodzi chyba na to że papier musi być...

wersję elektroniczną wypełnia osoba mająca dostęp do systemu więc kursant może sobie ... najwyżej pooglądać jak mu ktoś laskawie raczy pokazać...

a więc jak to wygląda u mnie ? codziennie wieczorem siadam do kompa i wklepuję durnoty kolejny raz (tzn mogę to w sumie wklepac jednorazowo na sam koniec skoro mam wersję papierową), no i muszę uważać żeby zrobić to dobrze , jedyny plus że system wykrzyczy przed aktualizacją profilu czy mi sie cos nie dubluje...
do tego trzeba pamiętać o terminowym zgłaszaniu rozpoczęcia kursu , egz wewn( 4 dni wcześniej) no i nie wiem po jaką cholerę o zakończeniu kursu- skoro i tak profile aktualizuje się indywidualnie ...

a to wszystko w dodatku za prawie 50 zl na miesiąc za dostęp do systemu...

tak nam sie teraz powodzi super, ja to tak rozumiem i tak to robię , może inni maja inne doświadczenia w tej materii... kontrole miałem , karty papierowe musiałem pokazać ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Paragraf 6 rozporządzenia w sprawie szkolenia-żywy czy..

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 30 grudnia 2013, 10:01

Inny badziew moim zdaniem - z tego samego rozporzadzenia, to wymogi dla osk i dla osk spełniajacego dodatkowe kryteria.....

mam na mysli wyposazenie w kompy.... w pierwszym przypadku nie jest dopecyzowane wymaganie posiadania kompa, w drugim jest dokładniej, natomiast wewnetrzny trzeba robic jak na państwowym - wiec i tutaj widze "pasztet" - bo trzeba sie domyslać nad zasadnoscia kompa w osk (inna kwestia ze mamy 21 wiek)

o odpowiednich butach na motocykl ze wzgledów oczywistych nie wspominam...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości