Skreślenie z ewidencji instruktora.

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez Borys_q » czwartek 30 stycznia 2014, 19:23

Witam ostatnio przyszło do mnie takie pisemko w którym informują mnie o wszczęciu procedury skreślenia mnie z ewidencji (nie poddałem się warsztatom), w pełni ze skreśleniem się zgadzam. Mam w związku z tym pytanie na jakiej podstawie następuje ponowny wpis do ewidencji?? Po krótkiej lekturze Uokp z którą nie jestem do końca zaznajomiony wychodzi mi, że jak im doniosę kwitek ze szkolenia za lat parę aktualne badanie, dokumenty z egzaminu i szkolenia które każe sobie oddać, to pan kierownik referatu praw jazdy nie ma podstaw mi odmówić dokonania ponownego wpisu na ewidencję. Czy mam racje czy coś przeoczyłem??
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez skov » czwartek 30 stycznia 2014, 20:56

na chwilę obecną masz rację. Będziesz miał wszystko co jest wymagane żeby wpisano cię do ewidencji.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez tomcioel1 » czwartek 30 stycznia 2014, 23:24

to niestety nie jest takie pewne ... interpretacja może byc różna w różnych WK ... u mnie wlaśnei trwa procedura skreślania z ewidencji i okazuje sie że ponowny wpis możliwy będzie tylko w stosunku do niektórych , ci którzy kończyli kurs odpowiednio wcześniej żeby wpisać sie ponownie do ewidencji będą musieli ponownie ukończyć kurs i zdać egzamin ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez skov » czwartek 30 stycznia 2014, 23:36

a to czemu stary kurs i egzamin nagle traci ważność? Na jakiej podstawie traci się uprawnienia?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez tomcioel1 » czwartek 30 stycznia 2014, 23:49

kwestia zapisu o zdawanym egzaminie - ma być u wojewody ... ponoć wcześniejsze odbywały sie inaczej - ja nie siedzę do końca w temacie - tyle sie dowiedziałem w WK ...
jeden z instruktorów zrobil szkolenie w listopadzie ale papier doniósl 14 stycznia - nie ma zmiłuj sie - skreślenie a ponowny wpis po nowym kursie i egzaminie ...

ale co starostwo to może być inna interpretacja ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez lindor » czwartek 30 stycznia 2014, 23:57

Tomcio chyba w wydziale komunikacji który funkcjonuje tylko w Twojej wyimaginowanej fantazji panują takie interpretacje :)

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych podstaw prawnych aby nie wpisać ponownie do ewidencji egzaminatora czy też instruktora który olał te śmieszne warsztaty.

Żadnych zaległych warsztatów też nie odbędziesz. Gdyż te warsztaty są adresowane do instruktorów i egzaminatorów (czyli do osób wpisanych do właściwej ewidencji). Zanieś dokumenty które masz nieaktualne (pamiętaj, że zmieniła się podstawa prawna badań lekarskich), zaświadczenie o niekaralności, wnioskuj o wpis i znów jesteś na liście. Tylko musisz poczekać aby decyzja o skreśleniu się uprawomocniła.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez tomcioel1 » piątek 31 stycznia 2014, 00:12

cytat z ustawy :
Art. 33.1. Instruktorem jest osoba, która:
6) ukończyła z wynikiem pozytywnym kurs dla kandydatów na instruktorów i posiada zaświadczenie o jego ukończeniu - dotyczy instruktorów osób ubiegających się o uzyskanie uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi;

7) złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin sprawdzający kwalifikacje przed komisją powołaną przez wojewodę;....

na tym się opierają , jeżeli ktos kurs skonczyl ale nie zdawal egz przed komisją jw to ... lipa

to nie moja interpretacja ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez tomcioel1 » piątek 31 stycznia 2014, 00:15

2. Ewidencję instruktorów prowadzi starosta właściwy ze względu na miejsce ich zamieszkania, który:

3) odmawia wpisu do ewidencji, w drodze decyzji administracyjnej, w przypadku gdy osoba:

a) nie spełnia wymagań, o których mowa w ust. 1 pkt 1-8, lub

b) została skreślona z ewidencji w związku z dopuszczeniem się rażącego naruszenia przepisów w zakresie szkolenia - w okresie, o którym mowa w art. 46 ust. 5.


więc jak widac możliwa jest tu dość duża dowolnośc interpretacji ... niestety ze szkoda dla posiadających uprawnienia...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez oskbelfer » piątek 31 stycznia 2014, 00:34

badania lekarskie plus psychotesty, aktualna fotka i wszystko w temacie ----- dokumenty "starego" instruktora (w tym zaświadczenie o kursie i egzaminie - również 'sławetna weryfikacja chyba z 2000 roku) znajdują sie u satrosty...

brak szkolenie jest podstawą wykreślenia z ewidencji, ale nie może być podstawą odmowy "nowego" wpisu...

Jeszcze z dwa lata i głupawy zapis o warsztatach zniknie...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez skov » piątek 31 stycznia 2014, 09:43

tomcioel1 napisał(a):
7) złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin sprawdzający kwalifikacje przed komisją powołaną przez wojewodę;....



wcześniej również wojewoda powoływał komisję
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez oskbelfer » sobota 01 lutego 2014, 19:00

W Warszawce Pani z "urzendu" wymyśla cuda na kiju i twierdzi, ze instruktor
cyt. "Jeżeli ukończył szkolenie instruktorów przed 1 stycznia 1998, to okazuje się, że jego kurs instruktorski jest nieważny. W takim przypadku aby ponownie zostać instruktorem, musi odbyć kurs dla instruktorów i zdać egzamin państwowy. Natomiast jeżeli instruktor ukończył kurs po 1998 roku, to jego szkolenie jest według ustawodawcy aktualne."

Chyba kogoś p...... i to nieźle - albo ja o czymś nie wiem...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez dylek » sobota 01 lutego 2014, 20:26

Myślę,ale mogę się oczywiście mylić, że tu chodzi o coś innego.
Weryfikacja z 1998r. weryfikowała uprawnienia, a nie spełnianie warunków do bycia instruktorem.
Mogli więc ją przejść pozytywnie nawet instruktorzy nie posiadający średniego wykształcenia.
Teraz jak zostaną skreśleni, to by ponownie uzyskać uprawnienia...muszą maturką się wykazać (choć tu też już nie wiem, bo Gowin przeca coś przepychał :D)
Może to w tym kierunku raczej powinny iść te dociekania, że spełniający warunki przed 1998 może ich teraz nie spełniać i stąd brak możliwości uzyskania ponownego wpisu ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez tomcioel1 » sobota 01 lutego 2014, 23:55

lindor napisał(a):Tomcio chyba w wydziale komunikacji który funkcjonuje tylko w Twojej wyimaginowanej fantazji panują takie interpretacje :)

widzisz lindor , to nie są moje fantazje , coś jest na rzeczy , zapisy w ustawie są niejednoznaczne i różnie interpretowalne niestety ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez oskbelfer » niedziela 02 lutego 2014, 00:56

Dylek, nie jestem pewny (a nie chce mi się w papierach grzebać) ---- weryfikacja w 1998 roku nie dopuszczała raczej bez średniego, a druga sprawa to czy ta weryfikacja była przed komisją wojewody ?

Napewno dużo dużo przed 1998 zdawałem egzamin instruktorski przed komisją wojewody...

Więc Paniusi w Wawie rozreuloway się bieguny magnetyczne...

Zresztą jak można powiedziec coś takiego... "Ci co są instruktorami a nie przystąpili do "szkolenia" itd...

żenua...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Skreślenie z ewidencji instruktora.

Postprzez dylek » niedziela 02 lutego 2014, 10:16

oskbelfer napisał(a):Dylek, nie jestem pewny (a nie chce mi się w papierach grzebać) ---- weryfikacja w 1998 roku nie dopuszczała raczej bez średniego, a druga sprawa to czy ta weryfikacja była przed komisją wojewody ?

oskbelfer - weryfikacja była przed komisją wojewody i dopuszczała bez średniego. Miała pierwotnie nie dopuszczać, ale TK odrzucił ten pomysł jako niekonstytucyjny.
http://ppiop.rcl.gov.pl/index.php?r=report/index&report_type=orzdet&orz_id=3193
W skrócie : ponowny egzamin pomimo posiadanych uprawnień- TAK, zmiana kryteriów dopuszczenia do ponownego egzaminu - NIE.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości