Przesłane dokumenty do Starostwo i ponowna rejestracja na eg

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Przesłane dokumenty do Starostwo i ponowna rejestracja na eg

Postprzez mariusz79 » środa 11 czerwca 2014, 10:27

Krótko opiszę następującą sytuację.
Jedna osoba robiła u mnie kurs kat.B trzy lata temu. Od ostatniego egzaminu z wynikiem negatywnym upłynął rok, więc WORD w ciągu trzech dni przesłał dokumenty do Starostwa.
Teraz ta osoba obudziła się i chce ponownie zdawać egzamin. Oczywiście trzeba wyrobić teraz tej osobie PKK. Mamy już PKK. Zgodnie z przepisami pobrałem PKK, wydałem kartę, wpisałem osobę do KEOS i zrobiłem tej osobie szkolenie uzupełniające. Osoba ta wyjeździła 10 godzin i twierdzi, że chce iść na egzamin. Choć słabo jeździ, zabronić jej iść na egzamin nie mogę, bo nawet nie mogę jej zrobić egzaminu wewnętrznego, ale mniejsza o to.
I teraz moje pytanie. Jak WORD zarejestruję tą osobę na egzamin, skoro PKK nie jest zaktualizowany? Ja go zaktualizować nie mogę, bo przy szkoleniu uzupełniającym zrobić tego nie mogę. A może wystarczy, że zwrócę ten PKK i wtedy WORD będzie mógł go pobrać.
Czy miał już ktoś taką sytuację?
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Przesłane dokumenty do Starostwo i ponowna rejestracja n

Postprzez x098 » środa 11 czerwca 2014, 14:40

Pierwsze: Jakim cudem ta osoba dostała PKK skoro rozpoczęła kurs przed wejściem w życie ustawy? (jest napisane tych co rozpoczęli kurs przed jej uchwaleniem ona nie chwyta)
Drugie : Pobrałeś PKK na szkolenie uzupełniające? ( i co zaktualizowałeś profil z 10 godzinami)
Trzecie Czy czytałeś może ustawę o kierujących?
Czwarte: Ale JAJA :lol:
Piąte: jak żeś jej wyrobił PKK na kat. B to teraz zarób jej całe szkolenie
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Przesłane dokumenty do Starostwo i ponowna rejestracja n

Postprzez mariusz79 » środa 11 czerwca 2014, 16:14

Pierwsze: Jakim cudem ta osoba dostała PKK skoro rozpoczęła kurs przed wejściem w życie ustawy?

Tu nie ma żadnego cudu.
Osoba ta nie była w trakcie kursu, tylko miała ukończony kurs, wydane zaświadczenie, nawet zdawała egzamin państwowy.
Jej dokumenty zostały przesłane do starostwa. Dlaczego to już pisałem. Nie ma już możliwości ich odzyskania. Wyrobienie PKK to jedyny sposób by zarejestrować się na egzamin.
Drugie : Pobrałeś PKK na szkolenie uzupełniające? ( i co zaktualizowałeś profil z 10 godzinami)

Tak pobrałem, a co w tym dziwnego?
Nie będę Cię pytał, czy znasz przepisy rozporządzenia w sprawie szkolenia, bo gdybyś je znał, to nie zadawałbyś takich pytań.
Niech mnie to kosztuje i zacytuję Ci przepis:
"§6 ust.2 pkt 2
Ośrodek szkolenia kierowców przed przyjęciem na szkolenie podstawowe lub szkolenie uzupełniające:
pobiera na podstawie informacji, o której mowa w ust. 1, oraz na podstawie numeru PESEL osoby szkolonej albo daty urodzenia w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, informacje i dane zawarte w profilu kandydata na kierowcę udostępnionym w systemie teleinformatycznym, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 2 ustawy;"

Przeczytaj uważnie co napisałem.
(jest napisane tych co rozpoczęli kurs przed jej uchwaleniem ona nie chwyta)

Przed jakim uchwaleniem? Co Ty piszesz? Może chodziło Ci o wejście w życie ustawy?
Trzecie Czy czytałeś może ustawę o kierujących?

Nie tylko czytałem, ale i znam przepisy ustawy. Ty widocznie tylko czytałeś.
Piąte: jak żeś jej wyrobił PKK na kat. B to teraz zarób jej całe szkolenie

To nie ja wyrobiłem PKK tej osobie tylko Starostwo. Powtórzę się raz jeszcze. To jedyny sposób na to by zarejestrować na egzamin państwowy osobę, której dokumenty zostały przesłane do Starostwa.
Bardzo proszę o zabranie głosu przez osoby, które mają coś konkretnego do napisania, a nie:
"Czwarte: Ale JAJA :lol: "
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Przesłane dokumenty do Starostwo i ponowna rejestracja n

Postprzez Marrta79 » poniedziałek 21 lipca 2014, 19:52

Jak rozwiązałeś ten problem? Przy szkoleniu uzupełniającym na koniec szkolenia profil się zwraca czy aktualizuje?
Marrta79
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 17 stycznia 2013, 21:53

Re: Przesłane dokumenty do Starostwo i ponowna rejestracja n

Postprzez mariusz79 » wtorek 22 lipca 2014, 23:33

Zwróciłem profil i dało się zarejestrować na egzamin.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości