Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez Borys_q » poniedziałek 03 listopada 2014, 11:11

Absolutnie nie.


1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

2. Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.


Absolutnie Tak.

Rozumujesz jak prostowacze rond.


Absolutnie nie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez szerszon » poniedziałek 03 listopada 2014, 11:26

, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.
Art 3 to nie cała ustawa.
No to masz przykład...
Policjant macha Ci lizakiem, abys grzecznie zjechał na pobocze. Traf chciał, ze akurat jechał rowerzysta i sie wygruździł na glebę, akurat przed twoją maską...stosujesz sie dalej do polecenia policjanta nakazującego Ci zatrzymać sie we wskazanym miejscu...ostatecznie przejechanie po lezącym rowerzyście za bardzo lakieru nie porysuje. :wink:
Ale policjant kazał...nie ma bata.To jego wina.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez Borys_q » poniedziałek 03 listopada 2014, 17:31

Cytuj:
, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.
Art 3 to nie cała ustawa.


Nie ukrywam, że tego nie rozumiem.

No to masz przykład...


Ile razu mam pisać, że dyskusja jest o przepisach a nie zachowaniach? Myślę, że na tym forum są wystarczająco inteligentni ludzie, że nie wpadną na pomysł rozjeżdżania rowerzystów. Może pojawi się ktoś zaciekawiony tematem wystarczająco aby podjąć konstruktywną dyskusję na odpowiednim poziomie abstrakcji do tego czasu zamilknę w tym temacie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez szerszon » poniedziałek 03 listopada 2014, 18:24

Ile razu mam pisać, że dyskusja jest o przepisach a nie zachowaniach?

Najmocniej. Piszę o art 3 :) Pomimo zastosowania sie do art 5 w hierarchii jednak stoi wyżej wspomniany przeze mnie artykuł.
Przecież widać. :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez oskinstruktor » wtorek 04 listopada 2014, 13:38

Borys_q powiedz że Ty tak trochę sobie żartujesz, że to taka "mini ukryta kamera", bo jakoś nie mogę poważnie potraktować tego co piszesz (z całym szacunkiem).

Nie jestem zwolennikiem podawania porównań/ przykładów ale może to Ci jakoś sytuację zobrazuje. Z resztą szerszon podał Ci doskonały przykład z rowerzystą. Recz o której rozmawiamy dzieje się w obszarze zabudowanym, identyczne sytuacja jak opisałeś na początku, tyle że ten samochód któremu nie chciałeś ustąpić bo Policjant "kazał zjechać" (w dalszym ciągu podtrzymuje że to nie kierowanie ruchem) zamieniamy na ...... pojazd uprzywilejowany!!! Powiem więcej, też jest to pojazd Policji."Której" Policji w tym przypadku "posłuchasz"?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez Borys_q » środa 05 listopada 2014, 22:04

Borys_q powiedz że Ty tak trochę sobie żartujesz, że to taka "mini ukryta kamera", bo jakoś nie mogę poważnie potraktować tego co piszesz (z całym szacunkiem).


Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post a będziesz wszystko wiedział.


(w dalszym ciągu podtrzymuje że to nie kierowanie ruchem)


Wykonywać musisz polecenia kierującego ruchem lub osoby uprawnionej do jego kontroli (nie musi kierować ruchem żebyś się słuchał jej poleceń)


zamieniamy na ...... pojazd uprzywilejowany!!! Powiem więcej, też jest to pojazd Policji."Której" Policji w tym przypadku "posłuchasz"?


Ciekawy pomysł mi podsunąłeś załóżmy, że zbliżasz się do skrzyżowania na którym kieruje ktoś ruchem nadaje sygnał zezwalający, do skrzyżowania zbliża się karetka na sygnale, kierujący ruchem z jakichś powodów nie zmienia sygnału tylko utrzymuje dla ciebie sygnał zezwalający co robisz??
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez oskinstruktor » środa 05 listopada 2014, 22:33

No właśnie to było pytanie do Ciebie na które mi nie odpowiedziałeś :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez dylek » środa 05 listopada 2014, 23:00

Borys_q napisał(a): załóżmy, że zbliżasz się do skrzyżowania na którym kieruje ktoś ruchem nadaje sygnał zezwalający, do skrzyżowania zbliża się karetka na sygnale, kierujący ruchem z jakichś powodów nie zmienia sygnału tylko utrzymuje dla ciebie sygnał zezwalający co robisz??

http://www.tvn24.pl/krakow,50/policjant-zatrzymal-karetke-by-przepuscic-vip-ow,327517.html
http://pomorskie.naszemiasto.pl/artykul/sztum-policjant-zatrzymywal-karetke-na-sygnale-sprawe,1849475,art,t,id,tm.html
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez Borys_q » czwartek 06 listopada 2014, 09:47

oskinstruktor napisał(a):No właśnie to było pytanie do Ciebie na które mi nie odpowiedziałeś :)

Artykul 5 ci odpowiedzial ja nie musze.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez Makabra » czwartek 06 listopada 2014, 10:45

Borys_q napisał(a):

zamieniamy na ...... pojazd uprzywilejowany!!! Powiem więcej, też jest to pojazd Policji."Której" Policji w tym przypadku "posłuchasz"?


Ciekawy pomysł mi podsunąłeś załóżmy, że zbliżasz się do skrzyżowania na którym kieruje ktoś ruchem nadaje sygnał zezwalający, do skrzyżowania zbliża się karetka na sygnale, kierujący ruchem z jakichś powodów nie zmienia sygnału tylko utrzymuje dla ciebie sygnał zezwalający co robisz??


Obserwacja dynamicznej sytuacji inzachowanie szczegolnej ostroznosci, bedzie widac ze ten n sygnale nie zwalnia to go puszcze. Bedzie widac ze ten na sygnale stosuje sie dobpolecen kierujacego ruchem to dobra nasza i wio do przodu.

Btw. pytales o przepisy a nie o zachowania, a teraz pytasz co robic :) Zgodnie z przepisami masz zachowac szczegolna ostroznosc a jesli trzeba rowniez zasade ograniczonego zaufania i jesli juz jestes zmuzony do tego drugiego to automatycznie polecenie do jazdy wydane przez policjanta bym olal. Pamietajmy ze policjant stojcy bokiem to zezwolenie na wjazd na skrzyzowanie a nie nakaz.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez Borys_q » czwartek 06 listopada 2014, 12:57

Nie pytałem "Co robić" tylko "Co robisz" to trochę zmienia sens pytania, ja zachował bym się podobnie, chociaż nie wiem czy było by to do końca słuszne z literą prawa, na pewno było by to słuszne z bezpieczeństwem.

Pamietajmy ze policjant stojcy bokiem to zezwolenie na wjazd na skrzyzowanie a nie nakaz.


Tak, ale policjant może gestem lub słowem podawać polecenia typu "jedziemy jedziemy nie ociągać się".
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez oskinstruktor » czwartek 06 listopada 2014, 13:53

Borys_q wymagasz ode mnie odpowiedzi a na to samo pytanie które ja Tobie wcześniej zadałem każesz mi artykuły czytać? Ochłoń!!!

Kończę w tym momencie dyskusję a Tobie życzę na drodze obu sytuacji. Zobaczymy czy będziesz wtedy tak "bezwzględnie" wykonywał polecenia Policjantów :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez Borys_q » czwartek 06 listopada 2014, 16:07

Masz dwóch policjantów, jeden daje tobie sygnały słowem, gestem, drugi tylko miga kogutami, to chyba logiczne że ważniejszy jest ten który Tobie wydaje polecenia.

Ochłoń!!!


Ja jestem spokojny za to ty troszkę taki spięty.


Zobaczymy czy będziesz wtedy tak "bezwzględnie" wykonywał polecenia Policjantów :)


O moje zachowania się nie martw, od lat za kółkiem, obok kółka, za kołem jakoś sobie radzę.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontrola Policyjna, kolizja, Art 5.

Postprzez Makabra » czwartek 06 listopada 2014, 22:53

Borys_q napisał(a):Nie pytałem "Co robić" tylko "Co robisz" to trochę zmienia sens pytania, ja zachował bym się podobnie, chociaż nie wiem czy było by to do końca słuszne z literą prawa, na pewno było by to słuszne z bezpieczeństwem.

Pamietajmy ze policjant stojcy bokiem to zezwolenie na wjazd na skrzyzowanie a nie nakaz.


Tak, ale policjant może gestem lub słowem podawać polecenia typu "jedziemy jedziemy nie ociągać się".


A jak mam checkengine i mi ograniczył komputr moc, to się będę ociągał. No przecież jadę, ale mnie chcą staranować bo jadą na sygnale jak worjoty! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości