Oświetlenie tablicy L

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez Makabra » wtorek 04 listopada 2014, 22:18

rusel napisał(a):

były wątpliwości, już ten temat był podnoszony parę lat temu przez środowisko szkoleniowo-egzaminacyjne. Komenda Główna Policji stoi przy stanowisku, że pojazd przeznaczony do nauki jazdy to jedno, pojazd przeznaczony do przeprowadzenia egzaminu państwowego to drugie.


A co z z samochodem ze szkoly nauki jazdy, ktory zostal podstawiony do osrodka egzaminacyjnego na egzamin?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez dylek » wtorek 04 listopada 2014, 22:20

rusel napisał(a):No właśnie nie wiem kto zaklina tę rzeczywistość :wink: Nie ma konkretnego zapisu, L-ki nie ściągamy i tak w całej Polsce.

Podaj przykład, gdzie trwa egzamin, a pojazdem nie kieruje osoba egzaminowana.
Jeśli istnieje taka możliwość, to jest sens wprowadzania takiego zapisu do ustawy.

Twoje tłumaczenie brzmi dla mnie jak pisanie, że możesz poduszkowcem, wozem opancerzonym, awionetką czy czymkolwiek innym co ma silnik i rozpędza się powyżej 40km/h (z wyłączeniem ciągnika i czterokołowca) wyjechać na autostradę...bo nie ma konkretnego zapisu...

I nie każ proszę mi się tłumaczyć z moich poglądów stawiając jako kontrargument, "bo cała polska tak jeździ". Mam się za was tłumaczyć, czy może moja wina, że tak robicie ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez skov » wtorek 04 listopada 2014, 22:46

dylek napisał(a):Podaj przykład, gdzie trwa egzamin, a pojazdem nie kieruje osoba egzaminowana.
Jeśli istnieje taka możliwość, to jest sens wprowadzania takiego zapisu do ustawy.



w trakcie wykonywania zadania 1 :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez dylek » wtorek 04 listopada 2014, 23:14

skov...na placu manewrowym to sobie możesz nawet L na tęczowo pomalować i podpalić :D ... Dość ograniczony zakres obowiązywania PoRD w tym miejscu, ale słusznie kombinujesz :D
Ale bardziej serio ?
Chyba nie możesz całkiem odebrać mi logiczności wywodu, że nie ma potrzeby zastrzeżenia o zasłanianiu L podczas egzaminowania, by rozstrzygać sytuacje niemożliwe do zaistnienia, co ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez rusel » wtorek 04 listopada 2014, 23:23

I nie każ proszę mi się tłumaczyć z moich poglądów stawiając jako kontrargument, "bo cała polska tak jeździ". Mam się za was tłumaczyć, czy może moja wina, że tak robicie ?


dlaczego masz się za kogoś tłumaczyć? nie wiem jaki masz pogląd...Tłumacze, że jeżeli z zapisów wynikałoby że pojazdem przeznaczonym do nauki jazdy jest również pojazd przeznaczony do egzaminowania dyrektorzy stosowaliby taki zapis, to w niczym nie przeszkadza aby przewiesić szmatę. Takiego przepisu nie ma. Skoro ani policja, ani przedstawiciele środowiska nie wskazują na taką okoliczność to w czym masz problem? musisz się przed kimś tłumaczyć z tej interpretacji?

Tu masz coś prosto od autora ustawy

"Adam Witkowski, który pisał tę ustawę, ułożył to tak, żeby egzaminator miał możliwość dogodnego przeprowadzenia egzaminu państwowego i musi mieć ku temu warunki. Pamiętajmy, że po przerwaniu egzaminu egzaminator musi jeszcze szybko i bezpiecznie wrócić do WORD-u, a kursant z reguły jedzie z boku, gdzie również ma pod nogami pedały, których może przez nieuwagę użyć. Oczywiście można sobie wyobrazić, że ze społecznego punktu widzenia wygląda to tak, że egzaminator, prowadząc samochód, nadużywa symbolu „L” i być może z tej przyczyny resort będzie chciał zmienić ten zapis. Teraz jednak przepis pozwala na to, aby egzamin odbywał się od początku do końca z „elką”.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez dylek » wtorek 04 listopada 2014, 23:45

rusel napisał(a):"Teraz jednak przepis pozwala na to, aby egzamin odbywał się od początku do końca z „elką”."

No to się przecież pytałem już na początku - kiedy się kończy egzamin ?
Przerywasz go...przesiadasz się...a on dalej trwa ?

I kolejne pytanie od Makabry ... OSK podstawia pojazd na egzamin...
Egzamin przerwany. Przesiadka.
Podczas kierowania pojazdem do nauki jazdy przez osobę inną niż osoba ubiegająca się o uprawnienie do kierowania pojazdem tablica, o której mowa w ust. 1, powinna być zasłonięta lub złożona.

Zasłaniacie L-kę ?
Tu już nie ma tłumaczenia... pojazd do nauki jest ? Jest. Kieruje nim inna osoba niż kandydat na kierowcę ? No raczej.
Widziałeś, by kiedykolwiek zasłonięto w takim przypadku tablicę w motocyklu, czy jakimkolwiek samochodzie podstawianym ?
Ja nie.
Ustawa nie napisała ?
Czy też zły zwyczaj, że egzaminator (ba... na moto to nawet nie egzaminator najczęściej :D ) to nie musi L zasłaniać ?
Może czas się w pierś jednak uderzyć ? :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez Makabra » środa 05 listopada 2014, 00:22

Dzis lukalem w dokumenty nowego auta w szkole. Dokumenty z przegladu bo auto nowe i dopiero co przerobione na L. Napisane tam jest "pojazd przystosowany do nauki jazdy i egzaminowania".
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez oskbelfer » środa 05 listopada 2014, 02:11

ale w czym problem..


mendownia jak zatrzyma osk z Lką - to mandat, a Lki egzaminacyjnej nie ruszają - ot tak różnica
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez szerszon » środa 05 listopada 2014, 09:49

a Lki egzaminacyjnej nie ruszają - ot tak różnica
Byłem świadkiem jak chcieli, ale jak 40% policjantów nie ma zielonego pojęcia o przepisach jak wykazał raport NIK...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez Makabra » środa 05 listopada 2014, 10:22

oskbelfer napisał(a):

mendownia jak zatrzyma osk z Lką - to mandat, a Lki egzaminacyjnej nie ruszają - ot tak różnica


Smutno mi, ze ja nie moge, a egzaminator moze :roll:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez rusel » środa 05 listopada 2014, 10:27

No to się przecież pytałem już na początku - kiedy się kończy egzamin ?
Przerywasz go...przesiadasz się...a on dalej trwa ?


No to przecież odpowiedziałem

co mówi ustawa? egzamin polega na...egzaminator "przerywa" egzamin. W sensie prawnym egzamin kończy się wraz z taką decyzją. Ale procedura trwa nadal, wracasz do ośrodka, wydajesz arkusz, składasz podpis, wbijasz pieczątkę, omawiasz przyczyny jego przerwania, wpisujesz wynik na listę osób zakwalifikowanych oraz wynik do systemu. Potwierdzasz to milionem kliknięć, warszawka online dostaje info. Wtedy można powiedzieć że usługa za którą klient zapłacił została zrealizowana.

Byłem świadkiem jak chcieli, ale jak 40% policjantów nie ma zielonego pojęcia o przepisach jak wykazał raport NIK...


Bo do drogówki biorą wszystkich, wystarczy umieć biegać i robić fikołki. Znajomy już 3 lata w drogówce, szkolenia jeszcze na oczy nie widział z przepisów choćby PoRD
Ostatnio zmieniony środa 05 listopada 2014, 11:25 przez rusel, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez oskinstruktor » środa 05 listopada 2014, 11:25

A jak osoba egzaminowana wysiądzie na mieście i egzaminator do ośrodka wraca sam? :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez rusel » środa 05 listopada 2014, 11:27

A jak osoba egzaminowana wysiądzie na mieście i egzaminator do ośrodka wraca sam? :)


to oby dojechał cały i zdrowy bo musi jeszcze wypełnić dokumentację :D Kursantowi arkusz może wpaść do studzienki przy wysiadaniu na ulicy.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez oskinstruktor » środa 05 listopada 2014, 14:08

A jak nie dojedzie cały i zdrowy to egzamin trwa? ;)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Oświetlenie tablicy L

Postprzez szerszon » środa 05 listopada 2014, 15:24

Tu widzę brak rozgraniczenia egzaminu jako egzaminu, gdzie za kierownica siedzi osoba zdająca, a egzaminu od momentu usadowienia sie w pojeździe do zakończenia wpisem w system.
Dla mnie egzamin to nie tylko ocena zachowań osoby egzaminowanej, ale również cała otoczka prawno formalna.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości