Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez JAKUB » niedziela 08 listopada 2015, 16:05

Klienci OSK pierwsze pytanie zadają - za ile ?

Jeździć to oni potrafią!!!
- tylko te przepisy o dopuszczenie do egzaminu zmuszają do jazd szkoleniowych.

"DOBRY W SWOIM FACHU PRACUJE
SŁABY NAUCZA." - dziś szkolenie to "dziadowanie."
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 08 listopada 2015, 23:30

mshtal napisał(a):Tak się składa, że doświadczenie w szkoleniu mam (być może większe niż Ty)


Być może. Pochwal się ile lat szkoliłeś, ile osób wyszkoliłeś i w zakresie jakich kategorii. Wówczas podyskutujemy być może jak równy z równym :D

i doskonale wiem jak wygląda "nadzór" nad OSK - a raczej wcale nie wygląda - po za kwestiami "papierowymi"!


Sorki za kolokwializm, który tutaj napiszę (znany jestem na forum z tego że nie owijam w bawełnę).
Wiesz tyle co zjesz - tak mogę napisać.

Wyobraź sobie, że są organy w których pracują inspektorzy oraz główni specjaliści PRAKTYCY z uprawnieniami instruktora nj, tj i egzaminatora. Może Cię to zdziwi ale tak jest.

Inspektorzy Ci "czeszą" osk zarówno w biurze jak i na wykładach oraz podczas szkolenia praktycznego.
Wiesz dlaczego to robią ? Dlatego że są fachowcami i jest to ich pasją - nie kontrola, tylko "sztuka szkolenia" i sztuka egzaminowania.


Totalny brak sprawdzania jakości szkolenia i to jest ta zasadnicza różnica w nadzorze nad WORD - tam kontrolujący wsiada, jedzie i widzi a jak nie wsiada to i tak na filmie może sobie zobaczyć a w przypadku OSK?


A w przypadku OSK nadzór jest zwielokrotniony. Inspektor starostwa nie musi oglądać filmów. Wystarczy że pojeździ - bo ma takie prawo i możliwości.

Dodatkowy nadzór nad OSK - to wyniki zdawalności - własnie na podstawie "raportów" z WORDÓW.
Zdawalność OSK przychodzi do starostw ze wszystkich wordów gdzie kursaci zdawali egzamin.

Tak więc marszałek wysyła do WORDU inspektora, który sprawdza robotę egzaminatora, najczęściej z "odwołania osoby zdającej egzamin". Marszałek analizuje wyniki, skargi itd.

Podobnych analiz dokonuje starosta.

Znam wielu urzędników z różnych starostw podobnie jak pracowników z urzędów marszałkowskich - część z nich nie ma nawet prawa jazdy, a część posiada uprawnienia które wymieniłem.

Reasumując - jeśli ktoś bije pianę jak to w wordach jest super, a w osk fatalnie - to albo ma przerost ego, albo poprostu jest cienkim bolkiem nie znającym tematu, któremu się wydaje że temat zna.

Co do ceny to nie kupujący wycenia towar tylko sprzedający a kupujący decyduje czy chce za ten towar zapłacić określoną wartość czy też nie a zatem "średnio" interesuje mnie na ile TY wyceniasz warsztaty i ile WORD czy OSK chcą na tej formie "szkolenia" zarobić!


Cena to jedno, a realia to drugie.

WORDy wołają sobie 4 stówki a osk robi to za stówkę max 250 zł.
Wykładowcy Ci sami (policjanci drogówki, egzaminatorzy z uprawnieniami instruktorów, inspektorzy starostw z uprawnieniami pedagoga, instruktora, egzaminatora i wszystko to z praktyką w każdej dziedzinie)

WORDY - już nie mają klientów na warsztaty
Egzaminatrzy wordów - boją się prowadzić wykłady dla instruktorów

Na szkoleniach w wordzie - zaginam większość wykładowców, podobnie jak zaginam wikszość nadzoru od marszałka.

Wracając do początku - egzaminuję w zakresie ABCDET, a Ty w jakim zakresie możesz egzaminować.

Szkolić też mogę w tym zakresie. A gdybym się bardzo starał i miał czas to spokojnie mogę siedzieć u wojewody na egzaminach dla instruktorów.

Widzę jeszcze jedno, chociaż to jeszcze za mgłą. Rok 2016....2017 głód zaczyna zaglądać w oczy wordów......finał będzie taki.....powrócimy do egzaminów w OSK jak to bywało ponad 20 lat temu...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez szerszon » niedziela 08 listopada 2015, 23:48

Widzę jeszcze jedno, chociaż to jeszcze za mgłą. Rok 2016....2017 głód zaczyna zaglądać w oczy wordów......finał będzie taki.....powrócimy do egzaminów w OSK jak to bywało ponad 20 lat temu...
A od czego są zmiany w przepisach? :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez JAKUB » poniedziałek 09 listopada 2015, 15:17

Czy są instruktorzy zatrudnieni ( w choćby SUPER OSK) na umowę o prace na czas nieokreslony?
Większość (może wszyscy) na "smieciowkach", lub udają samozatrudnienie.
Błagam nie piszcie o instruktorach-nauczycielach ze Szkoł Rolniczych, bo to oddzielna (jednostki) grupa która podlega pod ustawę o oświacie. Nie pracuje na wolnym "wybiegu" (rynku)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez skov » poniedziałek 09 listopada 2015, 18:53

Na szkoleniach w wordzie - zaginam większość wykładowców, podobnie jak zaginam wikszość nadzoru od marszałka


można się do ciebie zwracać "mistrzu"? No nic bardziej odpowiedniego a odpowiadającego posiadanej przez ciebie wiedzy nie przychodzi mi do głowy. :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 09 listopada 2015, 21:44

skov napisał(a):
Na szkoleniach w wordzie - zaginam większość wykładowców, podobnie jak zaginam wikszość nadzoru od marszałka


można się do ciebie zwracać "mistrzu"? No nic bardziej odpowiedniego a odpowiadającego posiadanej przez ciebie wiedzy nie przychodzi mi do głowy. :D


przez wrodzoną skromność nie będę oponował :lol:

możesz mówić do mnie Sensei - nie "Sensei" :mrgreen:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez JAKUB » wtorek 10 listopada 2015, 15:34

A mnie czas zagioł.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mshtal » sobota 14 listopada 2015, 00:15

oskbelfer napisał(a):Sorki za kolokwializm, który tutaj napiszę (znany jestem na forum z tego że nie owijam w bawełnę).
Wiesz tyle co zjesz - tak mogę napisać.

Wyobraź sobie, że są organy w których pracują inspektorzy oraz główni specjaliści PRAKTYCY z uprawnieniami instruktora nj, tj i egzaminatora. Może Cię to zdziwi ale tak jest.

Inspektorzy Ci "czeszą" osk zarówno w biurze jak i na wykładach oraz podczas szkolenia praktycznego.
Wiesz dlaczego to robią ? Dlatego że są fachowcami i jest to ich pasją - nie kontrola, tylko "sztuka szkolenia" i sztuka egzaminowania.


Potrafię sobie to wyobrazić ale ile jest takich miejsc w Polsce? ...i jaki to stanowi odsetek w skali kraju?

oskbelfer napisał(a):A w przypadku OSK nadzór jest zwielokrotniony. Inspektor starostwa nie musi oglądać filmów. Wystarczy że pojeździ - bo ma takie prawo i możliwości.


Tutaj to już zakrawasz o żart i to wątpliwej jakości.

oskbelfer napisał(a):Reasumując - jeśli ktoś bije pianę jak to w wordach jest super, a w osk fatalnie - to albo ma przerost ego, albo poprostu jest cienkim bolkiem nie znającym tematu, któremu się wydaje że temat zna.


Nigdy nie wypowiedziałem się w podobnym tonie do tego co napisałeś - ja odnosiłem się do różnic w sposobie prowadzenia nadzoru nad szkoleniem i egzaminowaniem a to coś zupełnie innego - rozumiesz?

oskbelfer napisał(a):Egzaminatrzy wordów - boją się prowadzić wykłady dla instruktorów


To chyba TYLKO Ci z Twojego otoczenia bo z mojego NIE!

oskbelfer napisał(a):Na szkoleniach w wordzie - zaginam większość wykładowców, podobnie jak zaginam wikszość nadzoru od marszałka.


...co świadczyć może również o niskim poziomie szkolenia w Twoim WORDzie lub niskim poziomie jakości nadzoru w Twoim województwie :)
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » sobota 14 listopada 2015, 23:26

jakoś nie pochwaliłeś się swoimi kwalifikacjami :lol:

szkoliłeś chociaż z 15 lat ?

z zakresie przynajmniej CD ?

a o nadzorze zarówno w wordach jak i straostwach troszkę wiem :)

zaś cała polska dużo wie o aferach w wordach - od pólnocy na południe i od wschodu na zachód PL.

pord, word, mord - wszędzie wyprowadzają "mistrzów" w kajdanach :lol:

Tak więc nie męcz buły jaki to nadzór w wordach:lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez skov » niedziela 15 listopada 2015, 13:42

oskbelfer napisał(a):jakoś nie pochwaliłeś się swoimi kwalifikacjami :lol:

szkoliłeś chociaż z 15 lat ?

z zakresie przynajmniej CD ?

a o nadzorze zarówno w wordach jak i straostwach troszkę wiem :)

zaś cała polska dużo wie o aferach w wordach - od pólnocy na południe i od wschodu na zachód PL.

pord, word, mord - wszędzie wyprowadzają "mistrzów" w kajdanach :lol:

Tak więc nie męcz buły jaki to nadzór w wordach:lol:


forum to miejsce gdzie dyplomy, uprawnienia czy doświadczenie nie ma najmniejszego znaczenia jak się nie ma nic w temacie do powiedzenia.

zaś cała polska dużo wie o aferach w wordach - od pólnocy na południe i od wschodu na zachód PL.

pord, word, mord - wszędzie wyprowadzają "mistrzów" w kajdanach :lol:


przy okazji wyprowadzają też "mistrzów" z OSK
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » wtorek 17 listopada 2015, 01:55

ale nie egzaminatorów którzy byli instruktorami :)

przynajmniej ja o takich nie słyszałem :)

word, to taka sama firma jak osk, tylko w części wordów pozamieniano się na łby .... i za warsztaty dla instruktorów wołają 450 zł, gdzie osk robi to z tymi samymi wykładowcami za 150 zł - od taka różnica i uważam że jest jak najbardziej w temacie - podobnie jak cała reszta.

Jak jesteś skromniś to się nie chwal. Ja się mogę pochwalić że autobusem czy zestawem CE wracam z miasta, gdy zdający dostanie "lufę" :) ale nie każdy z moich kolegów tak robi i nawet poza forum nie mają odwagi powiedzieć dlaczego ...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mshtal » wtorek 17 listopada 2015, 15:38

oskbelfer napisał(a):
a o nadzorze zarówno w wordach jak i straostwach troszkę wiem :)



z akcentem na "troszkę"...

oskbelfer napisał(a):word, to taka sama firma jak osk, tylko w części wordów pozamieniano się na łby .... i za warsztaty dla instruktorów wołają 450 zł, gdzie osk robi to z tymi samymi wykładowcami za 150 zł - od taka różnica i uważam że jest jak najbardziej w temacie - podobnie jak cała reszta.


I właśnie odkryłeś "prawo rynku" - to klient ma prawo zadecydować gdzie i dlaczego chce się udać na warsztaty.

Podobnie jest z ciuchami, częściami samochodowymi i całym mnóstwem dóbr wszelakich - sprzedający/usługodawca wycenia swoją pracę i swój produkt a klient decyduje czy te warunki i ta usługa mu odpowiada - rozumiesz?

oskbelfer napisał(a):Jak jesteś skromniś to się nie chwal. Ja się mogę pochwalić że autobusem czy zestawem CE wracam z miasta, gdy zdający dostanie "lufę" :) ale nie każdy z moich kolegów tak robi i nawet poza forum nie mają odwagi powiedzieć dlaczego ...


Nie o moją skromność chodzi ale o namiastkę prywatności - natomiast TAK - mam komplet uprawnień - ale nie uważam, żeby forum było najlepszym miejscem do zamieszczania swojego CV.

Poza tym to uwzględniając twoje "przerośnięte" Ego dziwie się, że jedyną miarą jest "chwalenie" się, że do WORD potrafisz za kierownicą dojechać - bo tą samą umiejętnością może pochwalić się 6 na 10 zdającyh w zakresie CE i nawet 7-8 na 10 w zakresie kat. D.
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez x098 » sobota 21 listopada 2015, 15:51

bo tą samą umiejętnością może pochwalić się 6 na 10 zdającyh w zakresie CE i nawet 7-8 na 10 w zakresie kat. D


bez jaj
naprawdę?

a gdzie to takie badziewskie szkoły wypuszczają 40% matołów bez umiejętnośći w zakresie kategorii CE
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 22 listopada 2015, 19:41

mshtal napisał(a):I właśnie odkryłeś "prawo rynku" - to klient ma prawo zadecydować gdzie i dlaczego chce się udać na warsztaty.

Podobnie jest z ciuchami, częściami samochodowymi i całym mnóstwem dóbr wszelakich - sprzedający/usługodawca wycenia swoją pracę i swój produkt a klient decyduje czy te warunki i ta usługa mu odpowiada - rozumiesz?



Tak rozumiem nie jestem matołem :mrgreen: wiem jak działa prawo rynku.

Dlatego też 60 % wordów w chwili obecnej nie było w stanie zebrać grupy w celu przeprowadzenia "Warsztatów dla instruktorów" z jednego prostego powodu - wycenili swoją usługę i nastąpił zonk :lol:

Skoro "wstydzisz" się swoich kwalifikacji to Twój problem, z moim Ego jest wszystko OK, a Ty nie "troszkę" lecz "bardzo - bardzo" cierpisz na kompleks niższości.

Na weryfikacji widziałem wielu mistrzów z wordów, którzy po 10 latach pracy robili dopiero uprawnienia egzaminacyjne na "D". Na mojej weryfikacji miałem wątpliwą przyjemność upieprzyć 3 takich kolesi w ciągu jednego mojego egzaminu.
1 padł - bo mnie źle ocenił
2 upieprzyłem na placu
3 uwaliłem w ruchu drogowym

Wszyscy w poczekalni puszczali takie same teksty jak Ty - czyli jak to fachowo wszystko robi się w wordach.

Dzień przed weryfikacją - poznałem jeszcze 2 filozofów z Poznania, którym zapowiedziałem że jeśli w ruchu drogowym będą tak wykonywać zadania jak opowiadają (interpretują) to poprostu jeśli wylosuję któregoś z nich - to zwyczajnie ich up....

Jaki był efekt - na bodajże 8 zdało "nas 2".

Poprostu żenada - jak słyszę o jakość usług wordów.

To że jest robione coś w wordzie - to może znaczyć że jest drogo i kiepsko.

Zajęcia prowadzone albo przez pułkowników, albo geriatyków. Tyle w temacie.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez skov » niedziela 22 listopada 2015, 21:13

oskbelfer napisał(a):
Tak rozumiem nie jestem matołem :mrgreen: wiem jak działa prawo rynku.



:D

Dlatego też 60 % wordów w chwili obecnej nie było w stanie zebrać grupy w celu przeprowadzenia "Warsztatów dla instruktorów" z jednego prostego powodu - wycenili swoją usługę i nastąpił zonk :lol:


podaj źródło tych danych



Na weryfikacji widziałem wielu mistrzów z wordów, którzy po 10 latach pracy robili dopiero uprawnienia egzaminacyjne na "D". Na mojej weryfikacji miałem wątpliwą przyjemność upieprzyć 3 takich kolesi w ciągu jednego mojego egzaminu.
1 padł - bo mnie źle ocenił
2 upieprzyłem na placu
3 uwaliłem w ruchu drogowym


matematycznie wychodzi mi że Sensei uwalił pięciu a jeden uwalił się sam.
Jak można uwalić trzech w ruchu drogowym?


Poprostu żenada - jak słyszę o jakość usług wordów.


pracujesz dla jednego z WORDów, masz przeogromną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, zaginasz swoich wykładowców i nawet sam wracasz za kierownicą autobusu do ośrodka - walcz więc o poziom usług w swoim ośrodku :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości