Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez SXE » wtorek 06 października 2015, 10:34

Poszukuje najtańszych cen warsztatów niezależnie od regionu . Mam do zapisania kilkuosobową grupę.
Avatar użytkownika
SXE
 
Posty: 128
Dołączył(a): niedziela 06 listopada 2005, 20:14

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mariusz79 » niedziela 18 października 2015, 21:09

100 zł. Województwo podlaskie.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mshtal » niedziela 18 października 2015, 21:25

mariusz79 napisał(a):100 zł. Województwo podlaskie.


Razem z praktyką?
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez dylek » niedziela 18 października 2015, 22:51

mshtal - za kwit jak sadzę.... nie za szkolenie...
Całe te coroczne warsztaty to większa patologia niż wycofane 5h doszkolenia po 3 niezdanych egzaminach.
Może byłyby coś warte jak by WORD czy ODTJ miał na to wyłączność... a póki co jest jak jest.... instruktor ma co roku donieść kwit...to donosi...wszyscy happy.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mshtal » poniedziałek 19 października 2015, 01:06

dylek napisał(a):mshtal - za kwit jak sadzę.... nie za szkolenie...



Zdaję sobie sprawę, a pytanie było jedynie retoryczne!

Gdyby nadzór nad OSK był przynajmniej taki jak nad WORD to wówczas być może i patologia by się skończyła i być może w krótkiej przyszłości także poprawiło się BRD.

Na rynku zostaliby tylko najlepsi i tylko uczciwi!
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mariusz79 » poniedziałek 19 października 2015, 23:16

mshtal
Zdaję sobie sprawę, a pytanie było jedynie retoryczne!

Mimo iż było retoryczne, to pozwolę sobie na nie odpowiedzieć.
Razem z praktyką?

Tak razem z praktyką, bo ile masz tej praktyki? Raptem dwie godziny?
Na jednej godzinie na placu manewrowym auto spali gazu za 4 no niech 5 zł. W ruchu miejskim niech spali lpg za 8 zł. Ot i cały koszt praktycznych zajęć. Całe 13 zł, a reszta to za prace instruktora prowadzącego warsztaty.
dylek
za kwit jak sadzę.... nie za szkolenie...

Dylek a Ty ile płacisz za swoje warsztaty? Jak one wyglądają? Zastanawiam się czy różnią się od moich na których byłem.
Całe te coroczne warsztaty to większa patologia niż wycofane 5h doszkolenia po 3 niezdanych egzaminach.

Cały system szkolenia to patologia.
Szkolenie dodatkowe to było 30 % mojego szkolenia. Miałem mnóstwo szkoleń dodatkowych, gdyż ludzie przychodzili doszkalać się z innych osk po 3 niezdanych egzaminach. Nigdy nie wystawiłem zaświadczenia bez wyjeżdżonych godzin, więc nie pisz że była to patologia.
Patologia to jest teraz. Dzisiaj nie zdał egzaminu państwowego, a następnego dnia udało się? Cudowne olśnienie? Wczoraj nie umiał jeździć i nie zdał egzaminu, a dzisiaj zdał egzamin- już umie jeździć. To jest właśnie patologia.Wczoraj było "N" a dzisiaj "P".
instruktor ma co roku donieść kwit...to donosi...wszyscy happy.

Dylek nauczyłeś się czegoś na swoich warsztatach? Dowiedziałeś się czegoś czego byś nie wiedział?

Panie egzaminatorze mshtal a jak wyglądały Pana warsztaty? Zawsze mnie ciekawiły warsztaty egzaminatorów. Podzieli się Pan wrażeniami i opowie o swoich warsztatach? ;-)
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 01 listopada 2015, 10:24

mshtal napisał(a):
dylek napisał(a):mshtal - za kwit jak sadzę.... nie za szkolenie...



Zdaję sobie sprawę, a pytanie było jedynie retoryczne!

Gdyby nadzór nad OSK był przynajmniej taki jak nad WORD to wówczas być może i patologia by się skończyła i być może w krótkiej przyszłości także poprawiło się BRD.

Na rynku zostaliby tylko najlepsi i tylko uczciwi!


Tak się zastanawiam co Ty wiesz o nadzorze nad OSK ? Jeśli uważasz, że nadzór nad nad WORD jest lepszy to uzasadnij to - tylko nie tekstami, że marszałek kontroluje WORD co pół roku, gdyż odpiszę Ci że starosta kontroluje co najmniej raz w roku, a może kontrolować - jak tylko będzie miał uzasadnienie co miesiąc.

Patologią w warsztatach jest to że je wymyślono w takiej formie. A formuła została stworzona po to by WORDy mogły zarabiać.

Cena w wordzie 3 x wyższa niż w osk - to jest właśnie patologia.
Takie warsztaty w wordzie wartają dla mnie 100 zł - a jakie ceny wystawiają wordy możesz sobie sprawdzić dzwoniąc do poszczególnych.

Warsztaty w osk również posiadają dla mnie wartość max 100 zł.

Generalnie słyszy się coraz częstsze głosy że wordy pójdą do likwidacji, a system egzaminowania będzie taki jak przed 25 laty tzn. egzaminator (nie etatowy) idzie do osk i przeprowadza egzamin.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez JAKUB » niedziela 01 listopada 2015, 13:53

Od stycznia nowa patologia z ODTJ i wykładami w WORD.
W 20 minut jazdy zrozumieć zachowanie samochodu w poślizgu. Dobry program "perpetum-moblie" wyłudzania gotowki.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez skov » niedziela 01 listopada 2015, 20:14

Skąd ten opór przed podnoszeniem umiejętności za kierownicą? Jeżeli za krótko to ile powinno wystarczyć i ile powinno kosztować?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 01 listopada 2015, 22:31

skov - nie opór - tylko realia.

zaraz się znajdą mistrzowie w wordach...

odtj - kolejny wymysł przygłupów z ministerstwa, a prawda jest taka, że jak dzwonię do MIR to palant na palancie i palantem pogania, albo ja jestem super mózgiem - jednak wcale się nie uważam za takiego - poprostu żenada.

druga sprawa to same odtj --- iluś instruktorów odtj dostało "kwity" na krzywy ryj....

kolejna kwestia - ani instruktorzy ani egzaminatorzy nie mają pojęcia o tdj, albo inaczej....zeby było bezpiecznie na śniegu ---noga z gazu i po temacie. Oczywiście to wielkie uproszczenie.

Zamiast odtjotów nalezało zostawić doszkalanie przed egzaminem
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez JAKUB » poniedziałek 02 listopada 2015, 16:19

Warsztaty dla instruktorow miałyby sens jeżeli prowadzone byłyby przez urząd który nadzoruje ich prace. Prelegenci oczywiście również z poza urzędu, a nawet spośród przodujacych w fachu kolegow. Zawsze bieżące lokalne problemy byłyby rozwiązane, a nie gdzieś, coś z "kosmosu". Program utworzenia Super OSK-a to klapa.
"A to Polska właśnie."
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez skov » poniedziałek 02 listopada 2015, 21:40

z tym że tych "przodujących w fachu kolegów" samo tzw. "środowisko" nie potrafi wskazać.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez JAKUB » wtorek 03 listopada 2015, 14:09

To nie środowisko "leśnych dziadkow" miałoby typować prelegentów, ale oficjalne urzędowe statystyki efektow pracy instruktorów .
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mariusz79 » środa 04 listopada 2015, 13:38

oskbelfer widać że masz pojęcie o szkoleniu i że kiedyś siedziałeś w tej branży, a tym samym rozumiesz i czujesz ten klimat. Takich egzaminatorów właśnie potrzeba.
Mądrego i mającego coś konkretnego do powiedzenia i miło posłuchać :spoko: :thumb2:
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mshtal » sobota 07 listopada 2015, 21:51

mariusz79 napisał(a):mshtal
Zdaję sobie sprawę, a pytanie było jedynie retoryczne!

Mimo iż było retoryczne, to pozwolę sobie na nie odpowiedzieć.
Razem z praktyką?

Tak razem z praktyką, bo ile masz tej praktyki? Raptem dwie godziny?
Na jednej godzinie na placu manewrowym auto spali gazu za 4 no niech 5 zł. W ruchu miejskim niech spali lpg za 8 zł. Ot i cały koszt praktycznych zajęć. Całe 13 zł, a reszta to za prace instruktora prowadzącego warsztaty.

Panie egzaminatorze mshtal a jak wyglądały Pana warsztaty? Zawsze mnie ciekawiły warsztaty egzaminatorów. Podzieli się Pan wrażeniami i opowie o swoich warsztatach? ;-)


Panie mariusz79, moje zdziwienie wynikało głównie z faktu, że godzina zajęć dla kandydatów na kierowców kosztuje między 40 a 60 PLN a zatem wyobrażałem sobie, że koszt warsztatów gdzie są (jak Pan słusznie zauważył) między innymi 2 godziny praktyki, że o części teoretycznej nie wspomnę, gdyż zapewne "wkalkulował" Pan już to w te 100 zł, kosztują przynajmniej dwa razy więcej ale przecież to prawa rynku decydują o cenie! - skoro tak nisko wycenia Pan swoją pracę to Pana sprawa.

Co do warsztatów dla egzaminatorów to przyznam, że cenię je sobie szczególnie. Jak mawiał jeden z moich wykładowców na studiach: "studia dają możliwość przebywania przez 5 lat w gronie teoretycznie inteligentnych ludzi" i uważam, że z warsztatami jest podobnie - to jedyna możliwość spotkać się w większym gronie i zwyczajnie wymienić się doświadczeniami.

Skoro Pan taki ciekawy to sugeruję zdobyć uprawnienia do egzaminowania i wówczas będzie mógł Pan na własnej skórze odczuć warsztaty...

oskbelfer napisał(a):
Tak się zastanawiam co Ty wiesz o nadzorze nad OSK ? Jeśli uważasz, że nadzór nad nad WORD jest lepszy to uzasadnij to - tylko nie tekstami, że marszałek kontroluje WORD co pół roku, gdyż odpiszę Ci że starosta kontroluje co najmniej raz w roku, a może kontrolować - jak tylko będzie miał uzasadnienie co miesiąc.

Patologią w warsztatach jest to że je wymyślono w takiej formie. A formuła została stworzona po to by WORDy mogły zarabiać.

Cena w wordzie 3 x wyższa niż w osk - to jest właśnie patologia.
Takie warsztaty w wordzie wartają dla mnie 100 zł - a jakie ceny wystawiają wordy możesz sobie sprawdzić dzwoniąc do poszczególnych.


Tak się składa, że doświadczenie w szkoleniu mam (być może większe niż Ty) i doskonale wiem jak wygląda "nadzór" nad OSK - a raczej wcale nie wygląda - po za kwestiami "papierowymi"! Totalny brak sprawdzania jakości szkolenia i to jest ta zasadnicza różnica w nadzorze nad WORD - tam kontrolujący wsiada, jedzie i widzi a jak nie wsiada to i tak na filmie może sobie zobaczyć a w przypadku OSK?

Co do ceny to nie kupujący wycenia towar tylko sprzedający a kupujący decyduje czy chce za ten towar zapłacić określoną wartość czy też nie a zatem "średnio" interesuje mnie na ile TY wyceniasz warsztaty i ile WORD czy OSK chcą na tej formie "szkolenia" zarobić!
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości