Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » czwartek 26 listopada 2015, 20:58

skov napisał(a):

1 padł - bo mnie źle ocenił
2 upieprzyłem na placu
3 uwaliłem w ruchu drogowym


matematycznie wychodzi mi że Sensei uwalił pięciu a jeden uwalił się sam.
Jak można uwalić trzech w ruchu drogowym?[/quote]

Ogarnij się - ale nie - przetłumaczę Ci - pierwszy padl

drugiego waliłem na placu

a trzeciego w ruchu drogowym.

Zródło odnośnie tego że wordy sobie nie radzą ?
Zmiany w wordach itd..

Zórdło - narada stowarzyszenia egzaminatorów :lol:

A jak mi powiesz że jesteś członkiem - to już mi wszystko opadnie...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez mshtal » czwartek 26 listopada 2015, 21:08

oskbelfer napisał(a):Dlatego też 60 % wordów w chwili obecnej nie było w stanie zebrać grupy w celu przeprowadzenia "Warsztatów dla instruktorów" z jednego prostego powodu - wycenili swoją usługę i nastąpił zonk :lol:


Zapłacić 400 PLN w WORD i nie pracować przez 2 dni to łącznie tysiąc złotych straty - lepiej mieć jak nie mieć - to jest główny powód - przy takim popycie jak w tym roku każda chwila jest na wagę złota!

oskbelfer napisał(a):Skoro "wstydzisz" się swoich kwalifikacji to Twój problem, z moim Ego jest wszystko OK, a Ty nie "troszkę" lecz "bardzo - bardzo" cierpisz na kompleks niższości.


Na jakiej podstawie twierdzisz, że "wstydzę się" swoich kwalifikacji?
To, że nie mam ochoty przechwalać się jak Ty nie jest oznaką "wstydu" tylko wrodzonej skromności i daleko idącego zrozumienia zasad panujących na forum publicznym.

Zapewniam Cię, że kompleks niższości także mi nie grozi - tym bardziej nie wiem dlaczego snujesz takie domysły?

oskbelfer napisał(a):Na weryfikacji widziałem wielu mistrzów z wordów, którzy po 10 latach pracy robili dopiero uprawnienia egzaminacyjne na "D". Na mojej weryfikacji miałem wątpliwą przyjemność upieprzyć 3 takich kolesi w ciągu jednego mojego egzaminu.
1 padł - bo mnie źle ocenił
2 upieprzyłem na placu
3 uwaliłem w ruchu drogowym


Pozwolę sobie zauważyć, że Ty (o ile wierzyć Twojej relacji...?) jedynie postąpiłeś zgodnie ze sztuką a tamci nie zdali bo popełnili błędy... Mam wrażenie, że "średnio" rozumiesz zasady egzaminacyjne!

To zdający ma wpływ na wynik - oceniający ma TYLKO ocenić wg kryteriów.

Cóż takiego wybitnego zrobiłeś i jakie są Twoje zasługi w tym, że tamci nie zdali???

oskbelfer napisał(a):To że jest robione coś w wordzie - to może znaczyć że jest drogo i kiepsko.


Chyba w Twoim...
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » piątek 27 listopada 2015, 19:00

mshtal napisał(a):Cóż takiego wybitnego zrobiłeś i jakie są Twoje zasługi w tym, że tamci nie zdali???



mshtal napisał(a):Chyba w Twoim...


Nic wybitnego nie robiłem :) Byli "ciency" jak zmięta dwudziestka...

Pierwszy nie potrafił mnie pozytywnie ocenić - poprostu zwykła "ciota"
Drugi na placu wykonywał zadania jak zwykła "ciota"
Trzeci w ruchu drogowym okazał się zwykła "ciotą"

Reasumując - weryfikacja na kat D - to nie jest weryfikacja na B (nikomu jednak nie ujmuję weryfikacji na B)

Z racji tego że mam kontakt w kilku wordach - z różnych powodów - o których ze względu na mają skromność - nie będę opisywał --- to wiem że cienkich bolków i "ciot" w wordach pod dostatkiem (nie tylko w moim wordzie). Również pośród instruktorów "ciot" nie brakuje.

Wiem co mówię. Realia są jakie są.

Pierwsze to trzeba wszystkich "trepów" usunąć z wordów i osk.

Zresztą Panie i Panowie - idą zmiany (na razie tylko plany) ale faktem będzie że wordy zaczna się "zawijać" .... dwa lata i wspomnicie moje slowa :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez skov » piątek 27 listopada 2015, 21:09

oskbelfer napisał(a):Nic wybitnego nie robiłem :) Byli "ciency" jak zmięta dwudziestka...

Pierwszy nie potrafił mnie pozytywnie ocenić - poprostu zwykła "ciota"
Drugi na placu wykonywał zadania jak zwykła "ciota"
Trzeci w ruchu drogowym okazał się zwykła "ciotą"


klękajcie narody, same cioty i tylko jeden mistrz...


oskbelfer napisał(a):Reasumując - weryfikacja na kat D - to nie jest weryfikacja na B (nikomu jednak nie ujmuję weryfikacji na B)


no nie ma co ukrywać zadania są inne :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez tomcioel1 » piątek 27 listopada 2015, 21:23

oskbelfer napisał(a):
mshtal napisał(a):Cóż takiego wybitnego zrobiłeś i jakie są Twoje zasługi w tym, że tamci nie zdali???



mshtal napisał(a):Chyba w Twoim...


Nic wybitnego nie robiłem :) Byli "ciency" jak zmięta dwudziestka...

Pierwszy nie potrafił mnie pozytywnie ocenić - poprostu zwykła "ciota"
Drugi na placu wykonywał zadania jak zwykła "ciota"
Trzeci w ruchu drogowym okazał się zwykła "ciotą"

Reasumując - weryfikacja na kat D - to nie jest weryfikacja na B (nikomu jednak nie ujmuję weryfikacji na B)

Z racji tego że mam kontakt w kilku wordach - z różnych powodów - o których ze względu na mają skromność - nie będę opisywał --- to wiem że cienkich bolków i "ciot" w wordach pod dostatkiem (nie tylko w moim wordzie). Również pośród instruktorów "ciot" nie brakuje.

Wiem co mówię. Realia są jakie są.

Pierwsze to trzeba wszystkich "trepów" usunąć z wordów i osk.

Zresztą Panie i Panowie - idą zmiany (na razie tylko plany) ale faktem będzie że wordy zaczna się "zawijać" .... dwa lata i wspomnicie moje slowa :lol:


a ja myślałem że to forum , a zwłaszcza ten dział jest dla ludzi normalnych ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » piątek 27 listopada 2015, 23:41

skov napisał(a):
klękajcie narody, same cioty i tylko jeden mistrz...

no nie ma co ukrywać zadania są inne :D



Zdało 2-ch mistrzów w tym jeden Sensei :lol:

Zadania nie są żadną tajemnicą.

Jak się ktoś ciotą urodził to nawet 30 letni staż egzaminatorski "nie robi"....ciątą umrze :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez JAKUB » sobota 28 listopada 2015, 09:29

oskbelfer napisał(a):(...)
Z racji tego że mam kontakt w kilku wordach - z różnych powodów - o których ze względu na mają skromność - nie będę opisywał --- to wiem że cienkich bolków i "ciot" w wordach pod dostatkiem (nie tylko w moim wordzie). Również pośród instruktorów "ciot" nie brakuje.

Wiem co mówię. Realia są jakie są.

Pierwsze to trzeba wszystkich "trepów" usunąć z wordów i osk.

Zresztą Panie i Panowie - idą zmiany (na razie tylko plany) ale faktem będzie że wordy zaczna się "zawijać" .... dwa lata i wspomnicie moje slowa :lol:
Wtedy egzaminowac będą tylko "trepy". Na układy nie ma rady. Może szkolić pozwolą - "kuzynom trepów".
...Wspomnisz moje słowa.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 29 listopada 2015, 00:37

JAKUB napisał(a): Wtedy egzaminowac będą tylko "trepy". Na układy nie ma rady. Może szkolić pozwolą - "kuzynom trepów".
...Wspomnisz moje słowa.


Nie będzie tak źle...

Przyjdą zmiany.... wordy padną....nadzór od marszałka pójdzie w inne miejsce....a tam trapów i pociotków już nie będzie :)

Wspomnisz moje słowa :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez JAKUB » niedziela 29 listopada 2015, 02:09

To jest bajka.
Egzaminy jak nie u marszałka to na Policji będą.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez lindor » niedziela 29 listopada 2015, 10:10

Na Policji? :-) wtedy to już same trepy by egzaminowały :)

Uwazam, podobnie jak Oskbelfer - Wordy się zawiną. Podejrzewam, że egzaminator będzie urzędnikiem starosty przyjeżdżającym do OSK. Tylko wtedy OSK wypadałoby aby były na odpowiednim poziomie.... Teraz większość ośrodków nie ma sali wykładowej, biura, placu manewrowego z prawdziwego zdarzenia... jedyne co mają to samochód :)

Optymalnym moim zdaniem byłby system Niemiecki zarówno szkolenia jak i egzaminowania.

"Nauka – Część teoretyczna
Część teoretyczna składa się z 14 lekcji, podzielonych na różne kategorie tematyczne (światła, skrzyżowania, czy znaki drogowe). Każda z lekcji trwała w moim przypadku 90 minut, z jedną krótką przerwą po środku na papierosa.
Zajęcia zazwyczaj odbywają się od poniedziałku do piątku wieczorami. U nas była to godzina 18:30. Zajęcia teoretyczne są obowiązkowe. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogłeś przyjść na lekcję, mogłeś odrobić ją w przyszłym terminie.
W mojej grupie, w zależności od dnia, bywało od 5 do ok 20 osób, niektórzy kończyli już kurs, inni dopiero zaczynali. W moim przypadku rozpocząłem kurs od lekcji 9, potem po lekcji 14 musiałem odbyć jeszcze lekcje od 1 do 8.

Nauka – Część praktyczna
Aby wyjechać na miasto, powinieneś mieć ukończone już ok 50% części teoretycznej oraz badania wyroku.
W niemieckich szkołach Nauki Jazdy nie uświadczysz placów manewrowych. Wszystkich manewrów uczysz się jako prawdziwy uczestnik ruchu drogowego w realnych warunkach.
Każda porządna szkoła posiada klika różnych samochodów, możesz wybrać, na jakim chciałbyś się uczyć. W moim przypadku auto jak i instruktor zostało mi przypisane „z urzędu” (czego zresztą później wcale nie żałowałem), był to Mercedes C-Klasa w Dieslu.

Godziny jazd dzielą się na kilka typów:
- normalne: normalna jazda po mieście,
- autostrada: min 4 godziny
- jazda nocą: min 3 godziny
- jazda poza miastem: min 4 godziny
Ogólnie musisz „wyjeździć” minimum 12 godzin praktycznych, aby móc podejść do egzaminu.

Egzamin
Termin egzaminu ustalamy z instruktorem i Szkołą. Jeśli Szkoła (w praktyce Ośrodek ruchu drogowego) ma wolne terminy, możesz zdawać egzamin nawet ok tygodnia później. Do tego konieczna jest rejestracja Ciebie i otrzymanie przez Szkołę dokumentów z Ośrodka Ruchu Drogowego odpowiedniego dla Twojej Szkoły.

Egzamin teoretyczny, który możesz zdawać w języku polskim, składa się z 30 pytań A, B, C, D. Na każde pytanie może być od 1 do 4 poprawnych odpowiedzi, każde z pytań ma także swoją wagę punktową. Za każdy błąd naliczane są punkty karne. Aby zdać część teoretyczną, musisz zmieścić się poniżej 3-błędów. Egzamin trwa do 30 minut, jednak jeśli naprawdę się przygotowywałeś, powinieneś dać radę w ok 15 minut.
Od razu po zakończeniu egzaminu otrzymujesz zaświadczenie z wynikami. Bez tego zaświadczenia nie możesz podejść do części praktycznej egzaminu.

Część praktyczna trwa ok 45 minut, zdaje się ją na tym samym samochodzie na którym odbywało się lekcje praktyczne. Twój instruktor siedzi z przodu obok Ciebie, egzaminator wydaje polecenia z tyłu i obserwuje Ciebie podczas jazdy."
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez MEL » niedziela 29 listopada 2015, 22:42

Brzmi jak piękny sen :spoko:
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez Borys_q » niedziela 29 listopada 2015, 22:55

Raczej powrót do starych standardów, kiedyś tak było nie było wordów egzaminatorzy jeździli po OSK i robili egzaminy, jazdy na mieście we trójkę Egzaminator instruktor i zdający.

Jak się ktoś ciotą urodził to nawet 30 letni staż egzaminatorski "nie robi"....ciątą umrze :lol:


Jak czyjaś praktyka na danym typie pojazdu obejmuje szybki kurs szybki egzamin i prawo jazdy które rok w szafie przeleżało to czego się spodziewać, weryfikacje C miałem okazje z okienka oglądać to połowę ludzi to bym z tego Mana wywalił, techniki jazdy 0. Znany jest przypadek Gdańskiej Egzaminatorki której wściekły kursant trzasnął drzwiami na egzaminie C+E na mieście, ona biedna musiała czekać na kierowcę z Wordu bo nie była w stanie wrócić.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez lindor » niedziela 29 listopada 2015, 23:34

MEL napisał(a):Brzmi jak piękny sen :spoko:


Tylko brakuje mądrych ludzi aby to wprowadzić. Jest to takie proste i w sposób wymierny wpłynie na jakość szkolenia. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której instruktor dopuści do egzaminu osobę która nie ma pojęcia o jeździe. Siedząc po lewej stronie podczas egzaminu sam zapadłby się pod ziemie ze wstydu :)

ech czasami włączam sobie transmisję z komisji infrastruktury... żal.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez skov » wtorek 01 grudnia 2015, 20:23

Wystarczy pozdejmować kamery i pozwolić w końcu oceniać egzaminatorowi a statystyki poszybują w górę.

Jak czyjaś praktyka na danym typie pojazdu obejmuje szybki kurs szybki egzamin i prawo jazdy które rok w szafie przeleżało to czego się spodziewać, weryfikacje C miałem okazje z okienka oglądać to połowę ludzi to bym z tego Mana wywalił, techniki jazdy 0. Znany jest przypadek Gdańskiej Egzaminatorki której wściekły kursant trzasnął drzwiami na egzaminie C+E na mieście, ona biedna musiała czekać na kierowcę z Wordu bo nie była w stanie wrócić.


i co za każdym razem po przerwaniu egzaminu przyjeżdżał do niej kierowca czy może po tym incydencie egzaminowała tylko na tym na czym umiała samodzielnie wrócić? :D Aż trudno w to uwierzyć :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Warsztaty instruktorów nauki jazdy

Postprzez Borys_q » wtorek 01 grudnia 2015, 20:35

Wiesz w każdej takiej historii jest ziarno prawdy, sam byłem świadkiem powrotu Egzaminacyjnego mana, szarpał, zgrzytał, hamował z piskiem, jak wjechał na plac zza kierownicy wysiada egzaminator. Być może teraz jest inaczej, ale jeszcze nie tak dawno byli egzaminatorzy którzy mimo przerwanego egzaminu na "dużym" i tak kazali Kursantowi wracać za kierownicą.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości