Instruktor z działalnością gospodarczą

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Instruktor z działalnością gospodarczą

Postprzez mariusz79 » czwartek 07 lipca 2016, 10:09

Mam pytanie do właścicieli osk.
Czy współpracujecie z instruktorami, którzy mają swoją działalność (nie mają swojego osk) i swój samochód do nauki jazdy.
Jeśli tak, to na jakich zasadach?
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Instruktor z działalnością gospodarczą

Postprzez tomcioel1 » środa 13 lipca 2016, 23:15

to wszystko zależy od nadzoru - u mnie jest tak że wpółpraca odbywa sie na umowe zlecenie i jest to akceptowalne
wszystko przechodzi przez jedna kasę fiskalną a instruktorzy wystawiają miesięczną fakturę za wykonane zlecenie. ale w innych starostwach stosuja dwie odrębne umowy - jedną na zlecenie a drugą na wynajem pojazdu - i to przechodzi....
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Instruktor z działalnością gospodarczą

Postprzez mariusz79 » piątek 15 lipca 2016, 22:49

Bez umowy zlecenia lub umowy o pracę nie może być, skoro są dwie działalności gospodarcze?
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Instruktor z działalnością gospodarczą

Postprzez tomcioel1 » niedziela 17 lipca 2016, 22:58

no właśnie... tego nikt do końca nie wie... u mnie pani z nadzoru męczyła ten problem z radcą rok czasu i nic sensownego nie wymyślili... miałem kiedyś umowę o świdczenie usługi , nie pasowało im - zmieniłem na umowe zlecenie i na razie jest spokój
w sumie co za różnica - jeżeli sa dwie oddzielne działalności to czy to zwykłe podwykonawstwo czy umowa zlecenie koszty zusowskie sa te same... przynajmniej ja mam takei wiadomości na ten temat - a z chęcia dowiedziałbym się czy się nie mylę...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości