Weryfikacja kat.C

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Weryfikacja kat.C

Postprzez Cyryl » wtorek 09 maja 2017, 23:31

ja nie dziwię się szukaniu bazy pytań.
niech przykładem będzie egzamin na doradcę DGSA (osoby nadzorujące przewozy materiałów niebezpiecznych ADR).
materiał jest bardzo obszerny, nieznana baza pytań i do tego po egzaminie nie podawane są wyniki odpowiedzi na poszczególne pytania, tylko ogólny wynik - pozytywny/negatywny, więc osoby oblewające nie mają pojęcia, czego się uczyć - w czym są słabe, w jakim zakresie materiału się przyłożyć.
doszło do takiej sytuacji, że lepiej wykupić kurs polskiej firmy szkolącej, ale w Wiedniu i tam zdać egzamin uznawany u nas.
a w realnym życiu i tak doradca nie bazuje na wiedzy z głowy, tylko pracuje z aktami prawnymi.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Weryfikacja kat.C

Postprzez oskbelfer » środa 10 maja 2017, 18:23

mshtal napisał(a):To są lata od kiedy mam komplety!
Uprawnienia instruktora kat. B mam od 2004 roku a egzaminatora kat. B od 2008.


To i tak kolego nie za długo skoro tylko od 2004 :spoko: ale spoko, jakąś chwilkę już masz :D
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Weryfikacja kat.C

Postprzez oskbelfer » sobota 13 maja 2017, 01:25

Cyryl napisał(a):ja nie dziwię się szukaniu bazy pytań.
niech przykładem będzie egzamin na doradcę DGSA (osoby nadzorujące przewozy materiałów niebezpiecznych ADR).
materiał jest bardzo obszerny, nieznana baza pytań i do tego po egzaminie nie podawane są wyniki odpowiedzi na poszczególne pytania, tylko ogólny wynik - pozytywny/negatywny, więc osoby oblewające nie mają pojęcia, czego się uczyć - w czym są słabe, w jakim zakresie materiału się przyłożyć.
doszło do takiej sytuacji, że lepiej wykupić kurs polskiej firmy szkolącej, ale w Wiedniu i tam zdać egzamin uznawany u nas.
a w realnym życiu i tak doradca nie bazuje na wiedzy z głowy, tylko pracuje z aktami prawnymi.


Jest wiele profesji, a raczej kandydatów do profesji którzy na "bazie" uczą się do egzaminu i nie jest to żadnym wstydem.

Większym wstydem jest kiedy instruktorzy i egzaminatorzy zaczynają "bawić" się w łapówki.

Wstydzę się, kiedy słyszy się o korupcji w wordzie, sprawa jeszcze się nie zakończyła albo zakończyła się 3 miechy, a tu wychodzi kolejna sprawa i następni "delikwenci" słyszą zarzuty prawie identyczne jak ich poprzednicy.

Wstydzę się za aferę reprywatyzacyją w Warszawie, wsytdze się za misiewiczów i sedziów TK których "zaprzysięgano" w nocy - jakby dnia brakowało.

Reasumując - opowiastka, że komuś wstyd za to, że osoba przystępująca do egzaminu szuka bazy jest z lekka infantylna - ale to oczywiście moje zdanie, każdy może mieć inne.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości