Arkusz przebiegu części paraktycznej

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez Cyryl » niedziela 14 stycznia 2018, 19:11

tomcioel1 napisał(a):A we Wrocku jest tak : zdający nie włączy świateł albo ruszy na ręcznym albo zapomni o tym debilnym rozglądaniu i od razu HALT...


chyba nie jest tak do końca.
jeżeli zdający nie wykona zadania nr 1 (nie włączy świateł, nie rozejrzy się), a chce ruszyć egzaminator zadaje pytanie: "czy jest Pan/Pani gotowy do jazdy?". jeżeli ten potwierdzi i będzie chciał ruszyć, wtedy jest koniec egzaminu.

natomiast to debilne rozglądanie się nie jest wcale takie debilne, bo kiedyś zmieniałem auta pod magazynem, nie rozejrzałem się właśnie w prawe lusterko i wjechałem w paletę cegieł (zbity klosz tylnych świateł - 50zł).
poza tym, na kat. D prawe lusterko służy nie tylko do oceny co jest po prawej stronie pojazdu, ale również czy drzwi są zamknięte i czy kogoś nimi nie przytrzasnęliśmy.

co do linii: jeżeli egzaminowany najedzie na linię lub uderzy (dotknie) pachołka, również jest koniec egzaminu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez skov » niedziela 14 stycznia 2018, 21:42

Cyryl napisał(a):jeżeli zdający nie wykona zadania nr 1 (nie włączy świateł, nie rozejrzy się), a chce ruszyć egzaminator zadaje pytanie: "czy jest Pan/Pani gotowy do jazdy?". jeżeli ten potwierdzi i będzie chciał ruszyć, wtedy jest koniec egzaminu.



Cyryl napisał(a):co do linii: jeżeli egzaminowany najedzie na linię lub uderzy (dotknie) pachołka, również jest koniec egzaminu.


cuda w tym wrocku :)
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez mariusz79 » niedziela 14 stycznia 2018, 22:34

cyryl
jeżeli zdający nie wykona zadania nr 1 (nie włączy świateł, nie rozejrzy się),...

Cyryl coś za bardzo mieszasz. Włączenie świateł odpowiednich do jazdy w ruchu drogowym, to jedno z kryteri zadania nr 2, a nie jak piszesz 1.

a chce ruszyć egzaminator zadaje pytanie: "czy jest Pan/Pani gotowy do jazdy?". jeżeli ten potwierdzi i będzie chciał ruszyć, wtedy jest koniec egzaminu.

Koniec egzaminu? A gdzie druga próba?


co do linii: jeżeli egzaminowany najedzie na linię lub uderzy (dotknie) pachołka, również jest koniec egzaminu.

Najechanie na linię jest błędem, ale za to nie przerywa się egzaminu. Dopiero za przejechanie kołem przez linię przerywa się egzamin.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez Cyryl » poniedziałek 15 stycznia 2018, 05:51

faktycznie, włączenie świateł, rozejrzenie się to fragment zadania 2.
jeżeli gość chce ruszyć lub ruszył bez świateł czy rozejrzenia się, traktowane jest jako pierwszy błąd, po zapytaniu czy jest gotowy i ponownym ruszeniu jest błąd drugi.
może napisałem niejasno: najechanie kołem na linie lub potrącenia pachołka jest błędem i jest druga próba, ale jest to błąd (popełniony dwukrotnie) kończący egzamin.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez szerszon » poniedziałek 15 stycznia 2018, 09:41

Cyryl napisał(a): lub potrącenia pachołka jest błędem i jest druga próba, ale jest to błąd (popełniony dwukrotnie) kończący egzamin.
Zweryfikuj jeszcze raz co przerywa egzamin.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez mariusz79 » poniedziałek 15 stycznia 2018, 17:16

cyryl
najechanie kołem na linie lub potrącenia pachołka jest błędem i jest druga próba,

linia- tak druga próba
Pachołek- nie ma drugiej próby.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez Cyryl » poniedziałek 15 stycznia 2018, 21:22

zgadza się.
przepraszam za pomyłkę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez tomcioel1 » wtorek 16 stycznia 2018, 00:00

Cyryl napisał(a):
tomcioel1 napisał(a):A we Wrocku jest tak : zdający nie włączy świateł albo ruszy na ręcznym albo zapomni o tym debilnym rozglądaniu i od razu HALT...


chyba nie jest tak do końca.
jeżeli zdający nie wykona zadania nr 1 (nie włączy świateł, nie rozejrzy się), a chce ruszyć egzaminator zadaje pytanie: "czy jest Pan/Pani gotowy do jazdy?". jeżeli ten potwierdzi i będzie chciał ruszyć, wtedy jest koniec egzaminu.

natomiast to debilne rozglądanie się nie jest wcale takie debilne, bo kiedyś zmieniałem auta pod magazynem, nie rozejrzałem się właśnie w prawe lusterko i wjechałem w paletę cegieł (zbity klosz tylnych świateł - 50zł).
poza tym, na kat. D prawe lusterko służy nie tylko do oceny co jest po prawej stronie pojazdu, ale również czy drzwi są zamknięte i czy kogoś nimi nie przytrzasnęliśmy.

co do linii: jeżeli egzaminowany najedzie na linię lub uderzy (dotknie) pachołka, również jest koniec egzaminu.


cyryl - ty naprawdę szkolisz ? bo zachowujesz sie tu w swoich wypowiedziach jakbyś za przeproszeniem co najwyżej podstawiał albo mył auta szkoleniowe ... nawet nie chce mi się tego komentować ...

jeżeli zamierzasz jechac do przodu w dodatku na placu to rozglądanie do tyłu jest debilne... z kolei jak już wracasz i zaczynasz jechać do tyłu to rozglądanie się nie jest obowiązkowe ...


A na weryfikacji była taka sytuacja że zdający najechał na linie i egzaminujący go zhaltował - za co wyleciał ... Po skardze pozwolili mu na koniec jeszcze raz podejść do egzaminu ...

Gdzie tak było? W Warszawie czy w Częstochowie?[/quote]

to było w Częstochowie ale nie ograniczałbym tego do miejsca, komisje są w róznym składzie - byłem tam kilka razy jak zdawały inne grupy i interpretacja tych samych zachowań była zupełnie odmienna. Radziłbym się nawet specjalnie nie nastawiać bo może to być niebezpieczne- mój kolega przez coś takiego wtopił weryfikacje: nasz znajomy który zdawał wcześniej jako egzaminator wyleciał bo osoba w roli egzaminowanej sprawdzała ustawienie zagłówka jedną ręką(interpretacja: jak można ustawić zagłówek jedną reką...)
Kolega miał sytuację podobną - egzaminowany przez niego jedną ręką dotknął zagłówek - "Błąd w zadaniu , proszę powtórzyć zadanie" - negatyw (interpretacja: A jakby zdający miał jedną rękę ???)

A więc Kolego albo będziesz miał farta albo nie ...
jeżeli zamierzasz jechac do przodu w dodatku na placu to rozglądanie do tyłu jest debilne... z kolei jak już wracasz i zaczynasz jechać do tyłu to rozglądanie się nie jest obowiązkowe ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez Cyryl » wtorek 16 stycznia 2018, 06:13

tomcioel1 napisał(a):...jakbyś podstawiał albo mył auta szkoleniowe...
...to rozglądanie do tyłu jest debilne...


zgadza się, podstawiam pojazd, bo dość często zdający robią to na pojeździe OSK, myć raczej nie.

masz rację trochę namieszałem, ale chodziło mi o to, że według mnie nie do końca jest tak jak napisałeś.
początkowy jeden brak rozejrzenia się nie kończy egzaminu.

rozejrzenie się nie dotyczy tylko samego tyłu, ale również lewej i prawej strony.

natomiast czy to rozejrzenie się jest debilne, czy nie - ja raczej wymogów nie zmienię (choć na kat. D moim zdaniem jest zasadne), ale mam przygotować szkolonych do egzaminu i nie według własnych zasad, ale takich jakie są w WORD.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez tomcioel1 » środa 17 stycznia 2018, 00:28

[quote="Cyryl"]
masz rację trochę namieszałem, ale chodziło mi o to, że według mnie nie do końca jest tak jak napisałeś.
początkowy jeden brak rozejrzenia się nie kończy egzaminu.

nie dośc że mieszasz to jeszcze nie czytasz poprawnie ...
gdzie ja napisałem że brak rozejrzenia kończy egzamin ? napisałęm .....- Halt (dla kazdego chyba jest to zrozumiałe jako Stop... w domyśle "Popełnił pan błąd w zadaniu nr 2 - proszę powtórzyć zadanie...)
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez Cyryl » środa 17 stycznia 2018, 20:50

przepraszam, ale "halt" zrozumiałem tylko jako stop, bez dalszego domysłu.

użycie słowa innego języka do tego dużymi literami "HALT" odebrałem jako koniec, może jestem mało domyślny, ale czy czytam niepoprawnie?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez mariusz79 » poniedziałek 22 stycznia 2018, 17:39

Panowie 20 obserwacji praktycznych i teoretycznych mam za sobą. Przeprowadziłem 10 egzaminów teoretycznych i 10 praktycznych. ;-)
8 egzaminów wynik - N
2 egzaminy wynik - P
Oczywiście mowa o egzaminach praktycznych.
Czekam na wydanie zaświadczenia.
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez szerszon » poniedziałek 22 stycznia 2018, 20:50

Kiepska zdawalność. Kosa z Ciebie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez mariusz79 » wtorek 23 stycznia 2018, 15:32

Wiem że kiepska i ubolewam nad tym, ale na pewne rzeczy nie miałem wpływu.
5 przerwanych egzaminów w ruchu drogowym, a trzy osoby padły na placu.
Czy ktoś coś wie na temat terminów egzaminów weryfikacyjnych w tym roku?
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Re: Arkusz przebiegu części paraktycznej

Postprzez mariusz79 » środa 11 września 2019, 16:25

Egzamin weryfikacyjny dla egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów mam już za sobą.
Oczywiście wynik pozytywny ;-)
Dziękuję egzaminatorom, instruktorom z tego forum za dobre słowo i chęć pomocy w postaci udzielonych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Dziękuję i pozdrawiam ;-)
mariusz79
 
Posty: 435
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2010, 13:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości