nieprzejeżdżanie przez linie,

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

nieprzejeżdżanie przez linie,

Postprzez jjaacc » sobota 01 lipca 2006, 10:42

„nieprzejeżdżanie przez linie,............”
dlaczego ten zapis jest traktowany przez wszystkich zarówno instruktorów jak i egzaminatorów w ten sposób, że jeżeli koło wyjedzie za linie ograniczającą pas ruchu, to zadanie jest wykonane nieprawidłowo? Nie ma tu mowy o kole, wydaje mi się żeby przejechać przez linie, muszę to uczynić całym pojazdem, w przeciwnym wypadku jestem w trakcie przejeżdżania przez linię. Co sądzicie o takiej interpretacji, jak jej zaprzeczyć?
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez Radwan » sobota 01 lipca 2006, 13:40

Jestem zaskoczony - muszę stwierdzić, że JJaacc nie czytał dokładnie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 pażdziernika 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów. Interpretacja instruktorów i egzaminatorów jest właściwa - właśnie w tym rozporządzeniu jest mowa o kole. Par. 29 ust. 4, pkt 2 " przejechanie k o ł em przez linie wyznaczające zewnętrzne krawędzie stanowisk " Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez jjaacc » sobota 01 lipca 2006, 13:53

Może faktycznie popełniłem błąd nie zaznaczając, że w tym pytaniu chodzi mi o inne kategorie niż B, B-1. bo jak zgodziliśmy się już w poprzednich dyskusjach ust 4 jest zastrzeżeniem ust. 3 pkt. 1.i dotyczy tylko tych kstegorri, tak więc rozpatrzmy to dla pozostałych kategorii.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości