zakaz wjazdu tabela 12

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

zakaz wjazdu tabela 12

Postprzez jjaacc » sobota 08 lipca 2006, 19:47

W tabeli 12 rozporządzenia wymienione są wykroczenia które skutkują przerwaniem egzaminu. Wymienione są tam znaki między innymi „zakaz wjazdu” o jaki znak czy też znaki tutaj chodzi, pytanie na pierwszy rzut oka nie ma sensu ale postaram się żeby go nabrało.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez Radwan » sobota 08 lipca 2006, 21:48

Witam. Dotyczy to znaku B-2 zakaz wjazdu , nie dotyczy pozostałych kilkunastu znaków zakazu wjazdu pojazdów określonego rodzaju, które obowiązują zdającego ale nieprzestrzeganie ich nie powoduje przerwania egzaminu. Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez mazak » sobota 08 lipca 2006, 23:22

A ja sądze, że chodzi o wszystkie znaki zakazu wjazdu dla pojazdu który jest egzaminacyjny
(kat. A, A1 / B / C) to chyba logiczne ? :roll:
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez jjaacc » sobota 08 lipca 2006, 23:42

Zwróć uwagę na zapis w tabeli:
„Niezastosowanie się do znaków:
-„zakaz wjazdu”,
-„zakaz ruchu w obu kierunkach”,
-„zakaz skręcania w lewo”,
-„zakaz skręcania w prawo”,
-„nakaz jazdy....”,
-„linia podwójna ciągła”,
gdyby było tak jak mówisz po co wymieniać:
-„zakaz skrętu w lewo”
-„zakaz skrętu w prawo”
wystarczyło by:
-zakaz skrętu
i po co są kropki przy nakazie jazdy.... o te?
A przy zakazie wjazdu ich nie ma.
Tak więc chodzi tylko o B-2. A nie jak to jest interpretowane w niektórych WORDach wszystkie zakazy wjazdu..... o tych kropeczek tam niet.
Naruszenie zakazu B-18 jest poważnym błędem w stosunku do znaków pionowych ale nie może skutkować przerwaniem egzaminu a skutkuje, oczywiście nie wszędzie.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez mazak » sobota 08 lipca 2006, 23:54

widzisz końcówka twojej wypowiedzi była najlepsza... ustawa sobie, MY sobie a ONI sobie :(
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez jjaacc » niedziela 09 lipca 2006, 00:03

ALE TAK BYĆ NIE MOŻE, ŻE PRAWO TO SAMO A EGZAMINY CAŁKIEM INNE. Ja tego nie rozumiem i się z tym nie zgadzam. A jeżeli chodzi o ten zapis to nawet nie widzę tu pola manewru dla innej interpretacji. Ale jak ktoś się uprze, że białe jest czarne to jak go przekonać? A jak jeszcze ma do tego dwóch świadków to już całkiem kicha wszystkim głupio przyznać się do błędu, nie wiem dlaczego. Nie ma ludzi nie omylnych.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez mazak » niedziela 09 lipca 2006, 00:37

Przypadek z przed dwóch dni: cofnięto kursanta któremu wypisałem zaświadczenie o przeprowadzonym kursie na kat. A i B, zgodnie z wymogami § 3. 1 p. 2.1. lit. a) ZAŁĄCZNIK Nr 3 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 27 października 2005
Tzn: wypisałem 20 godzin teori na A i 20 teori na B, ale pani z WORD z uporem maniaka twierdziła, że musi być 30 godzin na jedną kategorię i 10 na drugą. Wkurzyłem się i ponieważ rozmowa tel. nic nie dała pojechałem z dziennikiem ustaw i ... pani z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że mam rację i przyjęła zaświadczenie. Jaki z tego morał: Nie czytała dziennika ustaw, kursant stracił czas, ja straciłem czas... a pani dobrze się czuje :?
Co do kropek przy "nakaz jazdy..." też tego nie rozumiem, ale ciekawe jest to, że można przerwać egzamin jak przekroczysz podwójną ciągłą linię, a jak przekroczysz pojedyńczą ciągłą to nie lub jednostronnie przekraczalną od strony ciągłej ?? :roll:
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez Radwan » niedziela 09 lipca 2006, 17:52

Witam. Cieszę się, że tak dokładnie koledzy studiują obowiązujące przepisy, jest z kim dyskutować (a nie z każdym można). Zakaz wjazdu bez kropek - bo jest taki znak B-2. Nie ma znaku - nakaz jazdy (bez kropek). Nakaz jazdy ..... (z kropkami) - oznacza nakaz jazdy w kierunku wskazanym strzałkami. Niezastosowanie się do znaków: nakaz jazdy .... oznacza, że dotyczy to wszystkich znaków nakazu jazdy. Przekroczenie linii podwójnej ciągłej jest bardziej niebezpieczne, niż pojedynczej ciągłej i dlatego linia podwójna ciągła znalazła się w tab. 12. Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez jjaacc » poniedziałek 10 lipca 2006, 00:02

Oczywiście że tak w tabeli 12 są naprawdę rzeźnickie wykroczenia które mogą skutkować kolizją i wydaje mi się, że twórcą o to chodziło, żeby zmienić prawo w ten sposób aby nawet osoby które popełniają jakieś błędy mogły sobie wykorzystać egzamin jako jazdę, ale przecież są jakieś granice i tą granicą jest tabela 12.
Ja również się cieszę z tego, że można podyskutować nawet o kropkach i przecinkach. Jednak ........... (tu powinienem coś napisać ale tego nie zrobię bo i tak mam już przechlapane)......... :(
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez jjaacc » wtorek 11 lipca 2006, 23:41

Po dyskusji z pewnym Panem Egzaminatorem muszę uderzyć się w pierś i przyznać, że wjazd za zna B-18 musi skutkować przerwaniem egzaminu, jest to bardzo niebezpieczne i w przyszłym życiu zawodowym kierowcy mogło by mieć poważne skutki a pobłażanie temu nie może mieć miejsca, egzamin trzeba przerwać. Pan z którym miałem przyjemność rozmawiać pocieszył mnie jednak, że w tabeli 12 jest to co jest czyli znak B-2 jednak on stosuje tu §30 ust 4 pkt.2. Przekonał mnie w 100%. I odszczekuje, swoje słowa.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości