Kiedy zdający nie zalicza egzaminu ?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Kiedy zdający nie zalicza egzaminu ?

Postprzez Grzegorz » niedziela 09 lipca 2006, 19:16

Witam kolegów i koleżanki !

Zgodnie z obowiazującymi osoba zdająca uzyskuje negatywny wynik egzaminu praktycznego, jeżeli:

* dwukrotnie nieprawidłowo wykonała to samo zadanie egzaminacyjne ;
* spowodowała zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu w trakcie egzaminu praktycznego na placu manewrowym lub w ruchu drogowym;
* popełniła wykroczenie z tab. 12 stanowiącej załcznik do instrukcji egzaminowania;

I tu moje pytanie : jak w waszych Ośrodkach Ruchu Drogowego interpretujecie
dwukrotnie nieprawidłowo wykonane to samo zadanie egzaminacyjne ?

Przykład : Osoba nieprawidłowo zachowała się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym - wybała nieprawidłowy pas ruchu. Następnie na skrzyżowaniu z sygnalizacją, jadąc jezdnią jednokierunkową, nieprawidłowo wybrała pas do skrętu w lewo. Różne typy skrzyżowań, ale dwukrotnie nieprawidłowo zajęty pas ruchu. Wynik zależny od interpretacji zwrotu ZADANIA EGZAMINACYJNEGO.

Pozdrawiam.[/b]
Grzegorz
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota 01 lipca 2006, 08:33
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez jjaacc » poniedziałek 17 lipca 2006, 23:10

Czekałem aż ktoś się wypowie ponieważ nie jestem egzaminatorem, ale mając na uwadze to, że w sumie także przeprowadzamy egzaminy wewnętrzne, muszę powiedzieć, że w wyżej wymienionym przypadku egzamin musi być negatywny, a jeżeli zachowanie takie poskutkowało by faktycznym zagrożeniem w ruchu, egzamin powinien być przerwany po interwencji egzaminatora.
Wynika to z arkusza przebiegu egzaminu w poz.3 w punkcie a wyraźnie chodzi o zły wybór pasa ruchu podczas przejeżdżania przez skrzyżowania. Osoba zdająca dwukrotnie popełniła taki sam błąd a czy jest to rondo czy nie ma żadnego znaczeni. Ja w takim przypadku z czystym sumieniem wpisał bym negatywny a jeżeli doszło by do zagrożenia, co jest wysoce prawdopodobne bez wahania przerwałbym egzamin.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez zbla » niedziela 06 sierpnia 2006, 20:59

Jeśli chodzi o zadania związane ze skrzyżowaniem, to jedno zadanie to przejazd przez skrzyżowania, a drugie zmiana kierunku jazdy. Więc może być tak że jeden błąd zostanie zakwalifikowany do pierwszego zadania, drugi do drugiego i jest OK. Ale jeśli np. w obydwu zadaniach było polecenie dotyczące zmiany kierunku jazdy - to klapa. :-( (2 błędy w jednym zadaniu)
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości