ruszanie automatem na wzniesieniu.

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

ruszanie automatem na wzniesieniu.

Postprzez jjaacc » niedziela 23 lipca 2006, 18:27

Zastanawia mnie taka sprawa.
Czy podczas egzaminu na kat.B przeprowadzanego pojazdem z automatyczną skrzynią biegów wymaga się użycia hamulca awaryjnego podczas ruszania na wzniesieniu, zastanawiam się nad celowością takiego zadania, a może zdający ma wrzucić do tego Parking? Może ktoś miał takie doświadczenia? I w ogóle jak to widzicie, czy nie wydaje się to groteskowo idiotyczne?
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez leszex69 » poniedziałek 24 lipca 2006, 19:14

Witam. A czy wogóle w jakimś mieście w Polsce przeprowadza się egzaminy na automatach??
INSTRUKTOR POZNAŃ
leszex69
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 03 lipca 2006, 18:35

Re: ruszanie automatem na wzniesieniu.

Postprzez ella » wtorek 01 sierpnia 2006, 21:08

jjaacc napisał(a):, a może zdający ma wrzucić do tego Parking?


Na górce można spokojnie się zatrzymać nie zdejmując zupełnie nogi z gazu. Wypróbowałam to :lol: .Wszystko na "D"
Wjeżdzam na górkę, spuszczam nogę trochę z gazu i samochód stoi w miejscu, nie stoczy się do tyłu chyba że puścimy gaz zupełnie. Dodając więcej gazu samochód rusza do przodu. Ale to tylko moje doświadczenia z krótkiego jeżdzenia automatem.

Ale co do egzaminu to nie mam pojęcia czy egzaminator, każe zaciągnąć ręczny czy stanąć z pozycją dźwigni "P" bo wtedy to koła samochodu są mechanicznie blokowane,
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez adalberthus » wtorek 01 sierpnia 2006, 21:19

leszex69.tak w Toruniu.co więcej mają swój taki Aveo.I udostępniają do szkolenia.Dużo było narzekania na forumie,że nikt nie szkoli npspr.,napisałem topic w tym temacie,że LOK w Toruniu szkoli na bazie tego pojazdu,co więcerj mamy salę wykładową,do której npspr.z poziomu jezdni może wjechać bez wysiadania z wózka i...................nic
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości