Luz czy bieg

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Luz czy bieg

Postprzez radeusz » niedziela 20 sierpnia 2006, 16:51

Chciałbym poruszyć pewien problem. Dla mnie odpowiedż wydaje się prosta tylko zastanawia mnie fakt, iż coraz więcej osób upiera się że tak uczył instruktor. Chodzi o to, czy po zatrzymaniu przed sygnalizatorem oczekujemy na sygnał zielony z włączonym biegiem czy też na "luzie". Jestem instruktorem i uczę kandydatów na kierowców aby oczekiwali na tą zmianę na luzie, obserwując sygnalizator w momencie gdy wyświetli się sygnał żółty włączamy bieg i na zielonym ruszamy. Niestety coraz więcej osób mówi, że poprzedni instruktor pozwalał czekać na biegu ponieważ wtedy szybciej ruszamy. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
radeusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 04 sierpnia 2006, 13:39

Postprzez njoy » niedziela 20 sierpnia 2006, 19:09

Jak się jest pierwszym lub drugim na światłach, to lepiej stać z włączonym biegiem. Jak stoję dalej w kolejce, to na pewno zdążę wrzucić bieg zanim poprzednicy ruszą.
njoy
 
Posty: 198
Dołączył(a): środa 08 czerwca 2005, 07:56

Postprzez Włodek » niedziela 20 sierpnia 2006, 19:16

Tutaj trzeba trochę wyczucia jakie umiejętności posiada kursant. Jeżeli po 5 - 8 h swobodnie rusza ze skrzyżowania - to zalecam oczekiwanie na luzie. Na początkowych jazdach oczekiwanie na biegu.
Spokojny instruktor,
Pozdrawiam wszystkich na forum a zwłaszcza
Zagłębiaków
Avatar użytkownika
Włodek
 
Posty: 390
Dołączył(a): piątek 03 grudnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Będzin,Sosnowiec,Czeladź

Postprzez radeusz » niedziela 20 sierpnia 2006, 19:46

Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie, części osób sprawia to kłopoty, szczególnie gdy pojazd stoi pierwszy przed sygnalizatorem, Mam niewielki staż w tym zawodzie, tak więc chętnie zastosuję się do waszych wskazówek.
radeusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 04 sierpnia 2006, 13:39

Re: Luz czy bieg

Postprzez BoGo » poniedziałek 21 sierpnia 2006, 09:52

radeusz napisał(a):Chciałbym poruszyć pewien problem. Dla mnie odpowiedż wydaje się prosta tylko zastanawia mnie fakt, iż coraz więcej osób upiera się że tak uczył instruktor. Chodzi o to, czy po zatrzymaniu przed sygnalizatorem oczekujemy na sygnał zielony z włączonym biegiem czy też na "luzie". Jestem instruktorem i uczę kandydatów na kierowców aby oczekiwali na tą zmianę na luzie, obserwując sygnalizator w momencie gdy wyświetli się sygnał żółty włączamy bieg i na zielonym ruszamy. Niestety coraz więcej osób mówi, że poprzedni instruktor pozwalał czekać na biegu ponieważ wtedy szybciej ruszamy. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?



Uważam, że uczysz prawidłowo. Stanie na biegu przed sygnalizatorem na biegu jest niepotrzebne i niebezpieczne(puszczenie sprzęgła moze spowodowac zagrożenie).
Kursant powinien uczyć się obserwacji i reakcji.
Ja nie pozwalam stać na wlączonym biegu.
Avatar użytkownika
BoGo
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek 20 grudnia 2005, 13:31

Postprzez SXE » poniedziałek 21 sierpnia 2006, 21:38

A ja uczę , aby być przygotowanym do jazdy czyli mieć włączony bieg.
Jak jest ktoś ambitny i spyta czy na luzie może mieć , to oczywiście mówię, że może
Wynika to z faktu,że osoby , które się uczą nie potrafią wszystkiego skolidować , A czas , w którym zapala sie żółte i zaraz zielone światło trwa bardzo krótko , a często bywa , że potem ktoś zapomina o biegu , a wszystko kończy się trąbieniem itp. PO co?
Co szkoda sprzęgła?
Kto udowodni przepisem , że na biegu jest źle?
Avatar użytkownika
SXE
 
Posty: 128
Dołączył(a): niedziela 06 listopada 2005, 20:14


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości