Pytanie do instruktorów - od Nowego instruktora

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Pytanie do instruktorów - od Nowego instruktora

Postprzez DAWAG » środa 21 lutego 2007, 23:09

Witam wszystkich kolegów - instruktorow!!! Tych "starych" i "mlodych" stażem. Ja jestem w tej branży od lipca 2006r, i choc wiem że wiekszośc z Was ma rozne zdanie o takich jak Ja (po przeczytanych niektorych wypowiedziach na forum na temat mlodych i niedoświadczonych instruktorów) postanowilem w koncu tu zawitac. Powiem tak nigdy nie myslalem ze ta praca da mi tyle satysfakcji i zadowolenia - a daje. Jest nerwowo czasami i niekiedy juz mam dosyc ale naprawde zyje tym co robia a robie tylko to wlasnie ( nie pracuje gdzie indziej). Do tej pory pracowalem jako instrruktor tylko jazdy u kolegi jako podwykonawca, i moge sie pochwalic (chyab pochwalic :lol: ) niezlymi jak na poczatek wynikami, jak do tej pory zdawalo 14 Moich kursantów z czego 6 zdalo za 1 podejsciem, 2 osoby za 2 i 2 za 3, pozostale czekaja na swój termin kolejny. Wiec mysle ze dobrze wykonalem Swoja robote??? Kolejni niedługo beda podchodzic do egzaminu. To by bylo na koniec o Mnie.
Mam Pytanie do Was doświadczonych kolegów ( a mysle ze powinnismy sobie nawzajem pomagac zeby Nasza praca byla bardzo efektywna i owocna - bo przeciez o to Nam chodzi no nie?? A nie tylko o kase??). Mianowicie kompletuje własnie wszystkie dokumenty zeby pójść na Swoje. Potrzebuje kilku porad, a mianowicie:

1. Czy plac Manewrowy musi byc w tm samym powiecie co jest zarejestrowany osrodek?? (nigdzie sie nie doszukalem takiego rozporządzenia).

2. Mam zarejestrowaną dzialalnośc pod nazwa PHU XXXX. Czy musze zmienic nazwe na OSK czy cos w tym rodzaju/ CZy moge miec oficjalnie na pieczątce i na wszystkich dokumentach styrą nazwe a na tablicy na biurze i na samochodzie moge sobie napisac cos innego np. Nauka Jazdy Imie i Nazwisko???

3. Od kiedy zaczyna obowiązywać nowa Ustawa o kierujących??

4. Podpowiedzcie mi równiż jakie śa najlepsze materialy do prowadzenia wykladow (do tejh pory tego nie robilem), oprócz Vademecum wykladowcy gdyz narazie Mnie na to nie stac po prostu.


A i jeszcze jedno - "starzy" instruktorzy nie wysmiewajcie sie z Nas młodych gdy zadamy jakies pytanie ktore dla was bedzie smieszne a odpowiedz oczywista - gdyz mamy prawo jeszcze wszystkiego nie wiedziec. I choc staram sie codziennie spedzic troszke czasu na doksztalceniu i na tym lub innym forum zeby byc na biezaco ze wszystkim to nie wiem wsztskiego. A w koncu jak tu piszecie sami chodzi Wam o to zeby dobrze szkolic kazdego kursanta - Więc pomożcie Nam mlodym, podzielcie sie doświadczeniem.

z GORY DZIEKUJE ZA CIEPŁE PRZYJECIE DO WASZEGO GRONA TUTAJ NA FORUM.
POZDRAWIAM SERDECZNIE I (MAM NADZIEJE) DO ZOBACZENI I USŁYSZENIA
.
DAWAG
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 21 lutego 2007, 14:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pytanie do instruktorów - od Nowego instruktora

Postprzez scorpio44 » czwartek 22 lutego 2007, 01:39

DAWAG napisał(a):Ja jestem w tej branży od lipca 2006r, i choc wiem że wiekszośc z Was ma rozne zdanie o takich jak Ja (po przeczytanych niektorych wypowiedziach na forum na temat mlodych i niedoświadczonych instruktorów

Z tymi uwagami co do młodych i niedoświadczonych, to przecież nie chodzi w nich o krótki staż instruktorski (przecież żeby w przyszłości być doświadczonym instruktorem, to wpierw trzeba w ogóle zacząć nim być, no nie? :D). Chodzi raczej o staż za kierownicą - tzn. często instruktorami zostają osoby z bardzo słabym doświadczeniem kierowcy, niemający za bardzo czego przekazać swoim kursantom.
PS: Nie jestem instruktorem. ;) :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ella » piątek 23 lutego 2007, 01:09

Witaj :)
3. Od kiedy zaczyna obowiązywać nowa Ustawa o kierujących??

A tego dokładnie to nikt nie wie. W projekcie podany jest styczeń 2008 rok.Od marca br. rozpoczną się prace nad projektem w Sejmowej Komisji Infrastruktury i wtedy zobaczymy :|
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez DAWAG » poniedziałek 26 lutego 2007, 21:14

Trudno. Widze ze jesli chodzi o pomoc to nie wszyscy są tacy chętni do odpowiedzi. Ale trudno sie mowi, a moze wszyscy sa tak zapracowani i niemają czas. Myslalem ze ktos mi pomoze bo w koncu chyba po to jest to forum między innymi :?: :?: :?: Pewnie gdybym zadal jakies pytanie bez sensu to nie jeden kolega po fachu by sie znalazł zeby wydrwic czy sie wysmiać?
Pozdrawiam Seredcznie
DAWAG
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 21 lutego 2007, 14:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Postprzez bruno666 » poniedziałek 26 lutego 2007, 22:38

DAWAG napisał(a):Trudno. Widze ze jesli chodzi o pomoc to nie wszyscy są tacy chętni do odpowiedzi.

Wydaje mi się, że po prostu mało kto zna odpowiedzi na Twoje pytania. :)
Pyt. 3 było stosunkowo proste i otrzymałeś odpowiedź od elli.



Pozdrawiam
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Postprzez BoGo » wtorek 27 lutego 2007, 11:29

Witaj DAWAG.
Fakt, brak czasu nie pozwala zbyt często zaglądać do forum. Sam wiesz jak to jest.
Przede wszystkim gratuluję zapału i chęci. To jest najważniejsze.

Odnośnie twoich pytań postaram się odpowiedzieć wg mojej wiedzy:
Pyt. 1.
1.Prawo o Ruchu Drogowym art. 103:
cytat: 3. Organem właściwym do prowadzenia rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców jest starosta właściwy ze względu na miejsce wykonywania działalności objętej wpisem.
4. W przypadku gdy przedsiębiorca wykonuje działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 1, w jednostkach organizacyjnych położonych na obszarze różnych powiatów, jest obowiązany uzyskać wpis w odrębnych właściwych rejestrach na każdą z tych jednostek.

2. Dz.U. nr 217. poz. 1834 par. 3 mówi o spełnieniu określonych warunków przez Ośrodek Szkolenia czyli miedzy innymi biuro+sala+ plac manewrowy.

Z tego wynika, że zarejestrowanie w danym powiecie ośrodka szkolenia nastąpi gdy spełnia on te warunki.
Czyli posiadanie biura i sali w jednym powiecie a placu manewrowego w drugim powiecie jest hmm.... nieprawidłowe, nawet wtedy gdy powiat oddziela przysłowiowa ulica.

Pyt. 2
Rozszerzasz jedynie działalność o prowadzenie nauki jazdy, dokonujesz wpisu do rejestru przedsiębiorstw z taka nazwą jaką masz w zakresie prowadzenia Ośrodka Szkolenia. W miejscu gdzie masz biuro i salę wykładową stawiasz szyld z nazwą firmy oraz opisem np. „Szkoła Nauki Jazdy” lub „ Ośrodek Szkolenia Kierowców” lub podobnie.

Pyt. 3 – odpowiedzi udzieliła ELLA
Pyt. 4 - np. Winfor, Credo, Liwonia oraz wg mnie najlepsze wydanie Kodeksu Drogowe z komentarzem firmy TWIGGER.

Powiem szczerze, że czasami trudno się odzywać gdy na forum pełno jest pełnoetatowych instruktorów. Ja jestem "dorabiaczem" jak to niektórzy ładnie określają. I dobrze. Mają swoje powody.
Życzę powodzenia i dalszego zapału.
Avatar użytkownika
BoGo
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek 20 grudnia 2005, 13:31

Postprzez KUBA_1 » wtorek 27 lutego 2007, 20:27

Radziłbym DAWAG, abyś z tymi pytaniami zgłosił sie do swojego Starostwa Powiatowego (czyli tam, gdzie bedziesz się rejestrował i miał nadany nr Twojego ośrodka szkolenia). Co kraj (powiat) to inne urzędnicze pojmowanie zapisów ustawy. (np. czy akty prawne moga być w komputerze czy na papierze, jakie prawo własności lokali na biuro, sale, plac, jak mają być przechowywane, zabezpieczone dokumety kursantów).
Bez tego możesz się narobić, a wiele Twoich starań może być zbytecznych.
Napewno nie musisz znieniać nazwy firmy, może być PHU, (ważny jest nr identyfikacyjny nadany przez starostwo, umieszczony na pieczątce)
Na pojeździe możesz mieć napis np. OSK (nie PHU) bo dla klienta jest to czytelniejsze, tu ważniejszy jest adres (litery min 6 cm.) i telefon kontaktowy oraz główna nazwa firmy (logo).
WORD-y też sie róznie nazywają (w Gdansku PORD, w Krakowie MORD, ....).

Od kiedy zaczyna obowiązywać nowa Ustawa o kierujących??
Jak bedzie obowiązywać to będzie o niej głośno. Narazie to tylko projety, przymiarki. Tak dyskutują w ministerstwie o tym już kilka lat.
Widziałem dziś ciekawy spór,
Jak z głową dyskutował mur,
KUBA_1
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 22:03
Lokalizacja: mars


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 48 gości