Kurs na instruktora. mam kilka pytań

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs na instruktora. mam kilka pytań

Postprzez gugu » wtorek 27 lutego 2007, 22:55

Witam wszystkich

Interesuje mnie kilka rzeczy na temat kursu na instruktora.
Szukałem w internecie, i znalazłem tylko informacje dotyczące wymagań , czyli : 3 lata prawo jazdy, niekaralność ble ble ble...
ok to wszystko jest i rozumiem

Ale interesuje mnie sprawa egzaminu na instruktora.
W internecie znalazłem informację, że egzamin zdaje sie przed "komisją powołaną przez wojewodę" W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy trudno jest zdać taki egzamin ??? ( oczywiście chodzi mi i jakieś szczegóły ),
jak on wygląda, ile trwa , wogóle w jaki sposób się go zdaje ????,
czy tylko teoria,,,
czy może wyjeżdża się w miasto z jakimś "kursantem" i należy wykazać odpowiedni poziom wiedzy i "zimnej krwi" :)))
niestety ale nigdzie nie znalazłem takich informacji.

2. Nigdzie nie znalazłem CENY EGZAMINU.Wiem tylko że egzamin jest przeprowadzany w WORD-ach. Ile to kosztuje ???
wiem że sam kurs coś około 2500 zł, ale też bym prosił o informację jak to jest
w Polsce.

No i to by były na razie te najważniejsze pytania, jeżeli się ktoś znajdzie życzliwy i mi na nie odpowie (można na PW) to pewnie zadam jeszcze coś co mnie interesuje.

Interesuje mnie kategoria B oczywiście na początek.

Z góry dziękuję za odpowiedź na nurtujące mnie pytania.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
gugu
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 27 lutego 2007, 22:41

Postprzez ella » środa 28 lutego 2007, 22:49

jak on wygląda, ile trwa , wogóle w jaki sposób się go zdaje ????,
czy tylko teoria,,,
czy może wyjeżdża się w miasto z jakimś "kursantem" i należy wykazać odpowiedni poziom wiedzy i "zimnej krwi" ))
niestety ale nigdzie nie znalazłem takich informacji.

Nie znalazłeś bo pewnie nie tu szukałeś co trzeba :wink:

§ 41. 1. Egzamin składa się z:
1) części teoretycznej obejmującej sprawdzenie - w formie pisemnego testu lub przy użyciu komputerowego urządzenia egzaminacyjnego - znajomości wybranych zagadnień z "Psychologii", "Metodyki nauczania", "Przepisów ruchu drogowego", "Techniki kierowania i obsługi pojazdu", programów szkolenia kandydatów na kierowców;
2) pokazu przeprowadzenia zajęć teoretycznych;
3) części praktycznej obejmującej sprawdzenie umiejętności szkolenia kandydatów na kierowców lub motorniczych.
2. Część teoretyczna egzaminu oraz pokaz przeprowadzenia zajęć teoretycznych odbywa się w sali spełniającej wymagania określone w:
1) § 3 ust. 1 pkt 1 lit. b - w przypadku egzaminu prowadzonego w formie pisemnego testu;
2) § 17 - w przypadku egzaminu prowadzonego przy użyciu komputerowego urządzenia egzaminacyjnego;
3) § 3 ust. 1 pkt 1 lit. b - w przypadku pokazu przeprowadzania zajęć teoretycznych.
3. Sala, o której mowa w ust. 2 pkt 3, powinna być wyposażona w pomoce naukowe określone w § 3 ust. 1 pkt 4.
4. Część praktyczna egzaminu realizowana jest na placu manewrowym i odbywa się przy użyciu pojazdu odpowiedniego do rodzaju uprawnień, o jakie ubiega się osoba egzaminowana spełniającego wymagania, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 3.

Warunkiem przystąpienia do pokazu przeprowadzenia zajęć teoretycznych jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej egzaminu.

Warunkiem przystąpienia do części praktycznej egzaminu jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej i pokazu przeprowadzenia zajęć teoretycznych. Pozytywny wynik z części teoretycznej i pokazu przeprowadzenia zajęć teoretycznych jest ważny przez okres 6 miesięcy od dnia jego uzyskania

Nigdzie nie znalazłem CENY EGZAMINU.Wiem tylko że egzamin jest przeprowadzany w WORD-ach. Ile to kosztuje ???

koszt egzaminu państwowego to (ok. 220 zł za każdą kategorię).
W przypadku robienia kategorii E/B jednocześnie z E/C kategoria E/B jest bezpłatnie dopisywana do uprawnień instruktorskich po zdaniu egzaminu na E/C. Trzeba tylko odbyć kurs w obu tych kategoriach - natomiast egzamin zdaje się tylko z E/C.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gugu » środa 28 lutego 2007, 23:10

Dziękuję za te informacje. Szukałem w necie, ale takich szczegółów nie znalazłem, także wielkie dzięki. Z tego co tu pisze to należy być solidnie przygotowanym z przepisów o ruchu drogowym, co w sumie jest logiczne, w końcu później będzie się uczyć innych ludzi.

A może ktoś kto zadawał taki egzamin (a są tu tacy :) hehe ) podzieli się własnymi doświadczeniami. Czy np. po kursie można od razu przystąpić do egzaminu, czy po prostu trzeba troszkę wiecej czasu na douczenie się tych wszystkich potrzebnych rzeczy. Proszę nie myśleć że jestem nastolatkiem, który zdał prawko i chcę za wszelką cenę zdobyć patent instruktorski. Chciałbym tylko się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce.
W swoim życiu zaliczyłem BCDE i z tymi instruktorami to różnie bywało, spotkałem ludzi którzy potrafili naprawdę czegoś nauczyć, ale są i tacy którzy totalnie olewają swoich kursantów, no ale zboczyłem nieco z tematu :)
Avatar użytkownika
gugu
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 27 lutego 2007, 22:41

Postprzez ella » środa 28 lutego 2007, 23:18

gugu napisał(a): Szukałem w necie, ale takich szczegółów nie znalazłem,


To informacje z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1834.htm
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości