O rondach mamy temat

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

O rondach mamy temat

Postprzez kg1956 » sobota 18 kwietnia 2015, 23:25

A co jeśli obaj chcą przejechać przez rondo w lewo?
kg1956
 
Posty: 2237
Dołączył(a): wtorek 23 marca 2010, 10:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwszeństwo na łamanym

Postprzez szymon1977 » niedziela 19 kwietnia 2015, 00:24

kg1956 napisał(a):Czy mógłbyś Szymonie odnieść się do tematu o łamanym pierwszeństwie? Ciekaw jestem Twojego zdania.
Proszę bardzo.
papadrive napisał(a):Pytanie było, który z pojazdów ma PP w sytuacji, gdzie samochód wjechał na skrzyżowanie wlotem po prawej, względem rowerzysty.

Otóż Odział 7, a w tym oczywiście interesujący nas Art.25.1. określa zachowania kierujących w przypadku przecinania się kierunków ruchu. Rzecz w tym, że kierunki ruchu odbywające się na drogach dochodzących do skrzyżowania o ruchu okrężnym oznakowanego C-12 nie przecinają się ze sobą. Ba! nawet do siebie nie dochodzącą. Wszystkie kierunki ruchu odbywające się na drogach dochodzących do skrzyżowania łączą się za to z kierunkiem ruchu odbywającym się na skrzyżowaniu. Jeżeli więc zachodzi potrzeba określenia PP to nie pomiędzy pojazdami zbliżającymi się do skrzyżowania a pojazdem zbliżającym się na skrzyżowaniu oraz pojazdem będącym na skrzyżowaniu.

Reszty się mam nadzieję domyślasz. BTW to miłe, że ktoś nie boi się przyznać, że interesuje go moje zdanie.
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwietnia 2015, 01:22 przez szymon1977, łącznie zmieniany 1 raz
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Pierwszeństwo na łamanym

Postprzez szerszon » niedziela 19 kwietnia 2015, 00:35

Rzecz w tym, że kierunki ruchu odbywające się na drogach dochodzących do skrzyżowania o ruchu okrężnym oznakowanego C-12 nie przecinają się ze sobą.

Oczywiście,ze nie przecinałyby się, ale w przypadku gdy potraktujesz w swoim stylu rondo jako połączenie pięciu dróg.
Tyle OT.
A pytanie było..
odnieść się do tematu o łamanym pierwszeństwie?

:wink: powstrzymam sie od dalszego komentarza :lol:
BTW to miłe, że ktoś nie boi się przyznać, że interesuje go moje zdanie.

A bo w telewizji nic ciekawego nie było... :hmm:
Tylko nic w temacie nie napisałeś.
a pojazdem zbliżającym się na skrzyżowaniu oraz pojazdem będącym na skrzyżowaniu.
A to ten "zbliżający się na skrzyżowaniu" nie jest czasem na skrzyżowaniu, a ten będący to stoi , czy co ..a może też sie "zbliża na skrzyżowaniu" ?
Mamy nowy własny autorski tekst... :spoko:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości