ot

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

ot

Postprzez Blacksmith » piątek 24 sierpnia 2018, 22:20

Henq napisał(a):... instruktor nacisną na hamulec?

Mała poprawka.... Nie instruktor tylko egzaminator.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez Henq » sobota 25 sierpnia 2018, 09:41

Blacksmith napisał(a):egzaminator.
Nie mogę już edytować
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez aurelia » sobota 25 sierpnia 2018, 13:34

Henq napisał(a):https://www.facebook.com/portalpodhale24/videos/965476090302263/
Czy po przejechaniu "STOP" bez zatrzymania instruktor nacisną na hamulec? Małopolska żyje tragicznym egzaminem.


A może to egzaminowanej zgasł silnik, bo właśnie usłyszała, że nie zatrzymała się na STOPie i się zamotała? Tak czy inaczej, mogę się mylić, ale wydaje mi się, że te 10-11 sekund to jednak dla doświadczonego kierowcy, wyszkolonego w odpowiadaniu za czyjeś bezpieczeństwo, a kimś takim powinien być egzaminator, to wystarczający czas do ponownego ruszenia i opuszczenia skrzyżowania. Czy to możliwe, że egzaminator nie zauważył ani nie wziął pod uwagę, że w każdej chwili może nadjeżdżać pociąg?
aurelia
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 25 maja 2018, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez mp0011 » sobota 25 sierpnia 2018, 13:54

Przede wszystkim, jeżeli pociąg nadjechał kilka sekund po wjechaniu na tory, powinien być widoczny na długo zanim byli na przejeździe. Pomijając to, na nagraniu widać, że zdająca - już po ewakuacji egzaminatora - próbowała ze 2-3 razy ruszyć (nie wiem, czy silnik zapalił, nie zgasł, czy jechała na rozruszniku), ale pojazd był zaparty o szynę i staczał się w tył...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez Blacksmith » niedziela 26 sierpnia 2018, 01:39

Jestem ciekawy czy upublicznią nagranie z tego egzaminu ( oczywiście do odpowiedniego momentu). Bo skoro egzamin to nagranie na pewno jest, ale coś nie pokazują. Interesuje mnie kwestia dlaczego egzaminator uciekł jak antylopa, a dlaczego zdająca próbowała się dalej ratować ruszeniem auta.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez gumik » niedziela 26 sierpnia 2018, 10:47

Jest szansa, ze nagranie moglo tez nie przezyc. Choc raczej mala.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez aurelia » niedziela 26 sierpnia 2018, 12:07

Jeśli wierzyć portalowi info-car, to: "Zabezpieczono już ślady i materiał dowodowy, w tym m.in. nagranie video z pociągu oraz zapis dźwięku i video z pojazdu egzaminacyjnego."
http://info-car.pl/infocar/artykuly/18- ... jowym.html

Media podają też, że tamten pojazd egzaminacyjny nie miał sprzęgła po stronie egzaminatora. Przyznam, że byłam święcie przekonana, iż sprzęgło i hamulec zawsze są, tak jak w pojazdach szkoleniowych.
aurelia
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 25 maja 2018, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez szymonix » niedziela 26 sierpnia 2018, 12:29

aurelia napisał(a):rzyznam, że byłam święcie przekonana, iż sprzęgło i hamulec zawsze są

Szkoda, że nie poczytasz trochę, zanim "zostaniesz święcie przekonana" o czymkolwiek - tylko pedał hamulca jest obowiązkowy w samochodach szkoleniowych i egzaminacyjnych. Sprzęgło to dodatek.. Na szczęście nie montuje sie gazu bo wtedy by już kursant nic nie robił.. :spoko: :spoko:
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez aurelia » niedziela 26 sierpnia 2018, 12:39

szymonix napisał(a):tylko pedał hamulca jest obowiązkowy w samochodach szkoleniowych i egzaminacyjnych. Sprzęgło to dodatek.. Na szczęście nie montuje sie gazu bo wtedy by już kursant nic nie robił.. :spoko: :spoko:


A zatem szkoda, że z powodów - zapewne - oszczędności finansowych nie montuje się obowiązkowo sprzęgła. I bynajmniej nie chodzi o to, żeby rozleniwiać kursanta, ale żeby instruktor czy egzaminator mogli w pełni interweniować w sytuacjach nagłych i niebezpiecznych, jak ta wyżej omawiana.
aurelia
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 25 maja 2018, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez mp0011 » środa 29 sierpnia 2018, 23:31

No tak niestety bywa, jak buduje się drogi ekspresowe (albo podnosi DW lub DK do statusu ekspresówki) bez żadnej infrastruktury rowerowej, i jedyną alternatywą jest 2x dłuższy objazd z kilkoma przeprawami wiaduktami nad trasą z lewej na prawą...

Oczywiście z dzieciakiem to jakiś kryminał, ale są miejsca, gdzie po prostu nie da się inaczej tylko dlatego że ktoś postawił nowe znaki...

Przykładowo: https://goo.gl/maps/iSW1PzKncYM2

Według Google NIE MA alternatywy oprócz Trasy Ekspresowej. Wyznaczona trasa wiedzie wpław przez rzekę ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez benio101 » czwartek 30 sierpnia 2018, 04:42

Ja również czasem jeżdżę ekspresówką rowerem (jak jadę poza miasto w kierunku wschodnim). Jednokierunkowa jezdnia drogi krajowej nagle, w trakcie trwania, bez żadnego uprzedzenia, zmienia się w jezdnię drogi ekspresowej (brak rozjazdu czy możliwości zjechania z niej). I co w związku z tym? Czy ta tabliczka coś nagle magicznie zmienia? Nie wiem, jakaś niebezpieczna jest? Na głowę mi spadnie, jak koło niej przejadę, czy co? Odnoszę wrażenie, że jakby zabroniono chodzić w czerwonych koszulkach, to byłbyś pierwszy, któryby wrzucał zdjęcia pieszych w czerwonych koszulkach. Tylko po co?

PS Wiesz, że samo popełnienie wykroczenia nie jest niczym złym, jeśli nie stanowi istotnej szkodliwości społecznej?
Ostatnio zmieniony czwartek 30 sierpnia 2018, 04:54 przez benio101, łącznie zmieniany 1 raz
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez Cyryl » czwartek 30 sierpnia 2018, 04:53

po bokach takiej drogi są barierki energochłonne, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla rowerzystów.
w razie wypadku samochodów, w razie utraty przyczepności, a co za tym skutkuje panowania nad pojazdem (co na takich drogach nie jest rzadkością) rowerzysta zostanie rozgnieciony między pojazdem, a barierką, choć faktycznie na głowę mu nic nie spadnie.

na wrocławskich mostach są drogi dla rowerów, ale trafiają się rowerzyści jadący jezdnią wyposażoną w takie barierki, mimo, że tuż obok jest DdR.

dla mnie to brak instynktu samozachowawczego, pomijając łamanie przepisów.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości