kurcze mało na tym nie oblałem.. chodź i tak oblałem

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

kurcze mało na tym nie oblałem.. chodź i tak oblałem

Postprzez endriu19 » piątek 14 września 2007, 21:43

powiedzcie mi jak to jest na egzaminie w corsie i aveo, ponieważ ostatnio jeździłem właśnie aveo i myślałem że światło przeciwmgłowe włącza się przy światle mijania a to jesdnak była pomyłka i miałem drugie podejście i za drugim razem włączyłem je ale przy światłach drogowych, to jak to w końcu jest w tych samochodach, przy jakich światłach się włącza te przeciwmgłowe ??? :roll:
Avatar użytkownika
endriu19
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek 19 czerwca 2007, 19:11
Lokalizacja: jastków

Postprzez cman » piątek 14 września 2007, 22:41

W jednym i drugi (i każdym innym) można włączyć tylne przeciwmgłowe, przy włączonych światłach mijania albo drogowych.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez endriu19 » sobota 15 września 2007, 09:52

to nie wiem, bo co do drogowych to się zgodzę ale na egzaminie gdy próbowałem włączyć je przy mijania to się nie włączyły i miałem drugie podejście w którym to włączyłem je na światłach drogowych i się udało :x
Avatar użytkownika
endriu19
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek 19 czerwca 2007, 19:11
Lokalizacja: jastków

Postprzez wiesniak » sobota 15 września 2007, 13:02

Jeśli chcesz sugerować, że przeciwmgłowe można włączyć przy drogowych, a przy mijania już nie, to się najpierw zastanów nad sensem (a raczej brakiem sensu) takiego rozwiązania :wink: .

Wytłumaczenia mogą być 2: albo samochód był niesprawny, albo Ty coś jednak źle zrobiłeś.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez DEXiu » sobota 15 września 2007, 14:50

Jest jeszcze trzecie wytłumaczenie (było o tym kiedyś na forum) - egzaminator podczas sprawdzania poszczególnych świateł zrobił Ci psikusa i przed sprawdzaniem przeciwmgłowego wyłączył mijania, a Ty nie zauważyłeś (sprawdziłeś położenie gałki od świateł? bo co prawda nie wiem jak jest w Aveo, ale po kontrolkach nie zawsze widać, że włączone są mijania) :wink:
DEXiu
 
Posty: 1093
Dołączył(a): wtorek 12 czerwca 2007, 17:17
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez marcij » sobota 15 września 2007, 16:34

W niektorych samochodach nie ma mozliwosci jednoczesnego wlaczenia swiatel drogowych i przeciwmglowego tylnego. Nie wiem dlaczego , ale na wlsane oczy widzialem ze po wlaczeniu drogowych gaslo tylne przeciwmglowe.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez scorpio44 » sobota 15 września 2007, 17:45

Nie spotkałem się z tym, co pisze Marcij, ale to akurat (w przeciwieństwie do tego, co sugeruje Endriu19) jest logiczne. Skoro jest potrzeba włączenia światła przeciwmgielnego tylnego, to znaczy, ze jest gęsta mgła (mówię o przepisowym używaniu tego światła ;) ).A we mgle przecież nie jeździ się na światłach drogowych. No chyba że ktoś lubi nic nie widzieć. ;) :D A raczej widzieć przed sobą świetlną ścianę zamiast drogi. Czyli logika tutaj polegałaby na tym, że skoro ktoś włączył drogowe, to znaczy, że nie ma już mgły.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości