Jazda na zaświadczeniu o przeglądzie?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda na zaświadczeniu o przeglądzie?

Postprzez fred » niedziela 02 września 2007, 19:43

Witam mam pytanko czy dozwolona jest jazda na zaświadczeniu o pozytywnym przeprowadzeniu przeglądu ? w piątek popołudniu zrobiłem przegląd a dopiero w poniedzialem moge zaniesc do wydzialu komunikacji a potrzebuje dzisiaj jechać autem. Czy razie kontroli starczy ten kwitek czy moega dostać jakis mandat? prosze o szybką odpowiedź. pozdRawiam.
fred
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 07 lutego 2007, 23:13

Postprzez scorpio44 » niedziela 02 września 2007, 23:28

Jeżeli dobrze rozumiem, to zasadniczo chodzi o to, że masz zabrany dowód i masz go odebrać po zrobieniu przeglądu.

No cóż... Wydaje mi się, że to dokładnie tak, jak z tym nieszczęsnym zaświadczeniu o zdaniu egzaminu, o którym marzą ci, co zdali, a jeszcze nie odebrali prawa jazdy. To znaczy: żeby jeździć, masz mieć przy sobie prawo jazdy i dowód. Więc będzie grozi Ci mandat za nieposiadanie wymaganych dokumentów.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez fred » poniedziałek 03 września 2007, 01:12

nie nie :) wszystkie dokumenty mam tylko z tym zaświadczeniem trzeba jechać do wydziału komunikacji no i teraz takie pytanie czy zanim to załatwie moge jeździć? niby auto przegląd ma i jest na to dowód.

Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę osobiscie ta sprawe załatwić jakoże nie jestem ani właścicielem ani współwłaścicielem. auto jest na Ojca i Matke więc niewiem czy coś załatwie sam.
fred
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 07 lutego 2007, 23:13

Postprzez barylkaq » poniedziałek 03 września 2007, 08:32

ja tak jezdze ale nie mialem jeszcze kontroli ..
prawko B, C, C+E !!!
barylkaq
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa 16 lutego 2005, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 03 września 2007, 12:17

To w takim razie co Ty niby (i w jakim celu!) masz dostarczyć do wydziału komunikacji? Jeżeli robiłeś przegląd okresowy, to dostajesz pieczątkę w dowód i koniec. Nie za bardzo rozumiem, o co biega.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez fred » poniedziałek 03 września 2007, 12:21

w dowodzie rejestracyjnym juz nie mam miejsca i musze nowy zrobić. dzwoniłem do wydziału komunikacji i sie dowiedziałem że bez nowej rejestracji kosztuje to 49 zł i czeka sie 2 tygodnie i na ten okres dostaje sie stary dowód rejestracyjny i ten kwitek z przeglądu czyli rozumiem że można jeździć na tej kartce. pozdrawiam
fred
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 07 lutego 2007, 23:13

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 03 września 2007, 12:27

fred napisał(a):w dowodzie rejestracyjnym juz nie mam miejsca i musze nowy zrobić.

Aaa... No to już wszystko jasne. ;)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez fred » poniedziałek 03 września 2007, 22:11

no to jak wiesz już o co mi chodzi to powiedz mi czy grozi mi jakiś mandacik za jazde aż tego nie załatwie pozdrawiam
fred
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 07 lutego 2007, 23:13

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 03 września 2007, 22:27

Jeździj
per primo. jaką masz szanse zostać skontrolowanym?
per drugie primo, musiałbyś trafić na skretyniałego policjanta
ja tak jeździłem pare miechów na takim zaświadczeniu o przejściu badania technicznego, nie miałem wtedy ważnych tablic rejestracyjnych (celne) i pan policmajster powiedział, że dobrze, że mam ważny przegląd i OC (nie miałem nawet tymczasowego) i mnie puścił. także nie powinieneś mieć żadnych obaw, samochód masz sprawny i z ważnymi badaniami.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwaniakzpekaesu » środa 19 września 2007, 17:30

per drugie primo, musiałbyś trafić na skretyniałego policjanta


Niekoniecznie - raczej sumiennego, ponieważ jest coś takiego:

Art. 132.
1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.


I zaznaczam, że nie jest widzimisię policjanta, a obowiązek. Co do możliwości nałożenia mandatu - nie widzę podstaw przede wszystkim wobec Ciebie (bo nie jesteś właścicielem), jak i wobec samego właściciela.
P.S. Nie miał również podstaw do zatrzymania dowodu diagnosta przeprowadzający badanie techniczne, dlatego masz i dowód rejestracyjny, jak i zaświadczenie o dopuszczeniu pojazdu do ruchu:

art. 132 ust. 4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie
czasowe) zatrzyma również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań
technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez RaideR » sobota 22 września 2007, 11:32

fred: powiem ci jasno, że możesz jeździć na tym kwitku.
Dostałeś go bo musisz wyrobić nowy dowód, więc tymczasowo możesz jeździć z nim i starym dowodem. Mój ojciec tak jeździł i w czasie kontroli policjant nie miał żadnych zastrzeżeń. Popatrzył, poczytał i nic do tego nie miał.
RaideR
 
Posty: 84
Dołączył(a): piątek 14 września 2007, 15:14


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości