Kupno / Sprzedaż

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Kupno / Sprzedaż

Postprzez Moog » niedziela 04 listopada 2007, 01:07

Witam. Kupiłem Uno jakieś 2tyg. temu. Nie przerejstrowałem go jeszcze na siebie, ale znalazłem na niego kupca - Chce jednak coś lepszego zakupić. I związku z tym moje pytanie. Czy przed sprzedażą muszę go na siebie przerejstrować? I dopiero wtedy mogę sprzedać? Nie orientuje się jeszcze w tych wszystkich zawiłościach prawnych... Proszę o rady.
Avatar użytkownika
Moog
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota 19 maja 2007, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez tom9 » niedziela 04 listopada 2007, 01:18

ja sprzedawalem bez rejestracji.
z tymze osoba kupujaca nie chciala samochodu rejestrowac.
w ogole wlasciciel w dowodzie rejestracyjnym nie bym znany nawet wlascicielowi od ktorego ja kupowalem :lol:

a tak na powazniej, uwazam ze nie mozna.
to tak jak bym bral samochod od sasiada i chcial spisac z toba o umowe kupna-sprzedazy.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez marcij » niedziela 04 listopada 2007, 01:59

Tez sie nad tym zastanawialem i doszedlem do wniosku ze mozna. Dlatego ze nie widze przepisu zakazujacego. A dokladnie w tym nie wiedzialem, wiec nie jestem na 100% pewny.

Ja na Twoim miejscu bym sprzedal , jesli kupujacy nie bedzie mial nic przeciwko , w razie czego , jesli on by mial problemy z rejestracja to Ty zalatwisz swoje i spiszecie kolejna umowe.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez scorpio44 » niedziela 04 listopada 2007, 01:59

W praktyce wygląda to tak, że możesz, ale ten przyszły właściciel, żeby móc zarejestrować na siebie, będzie prawdopodobnie w wydziale komunikacji musiał pokazać nie tylko swoją umowę z Tobą, ale również Twoją z poprzednim właścicielem, czyli tym, który jest wpisany w dowodzie (sam byłem w takiej sytuacji, w jakiej będzie Twój nabywca, więc mówię, jak to wyglądało wtedy).

Tom9, Twoja analogia z sąsiadem jest niezbyt trafna, dlatego że Moog na podstawie umowy jest właścicielem tego pojazdu.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Moog » niedziela 04 listopada 2007, 11:08

Znajomy zasugerował mi, że najlepiej by było aby ten nowy nabywca podpisał umowę z osobą od której ja kupowałem... że najszybciej i najczyściej bo w przeciwnym wypadku formalności mnie zjedzą. Gdyż trzeba wyrabiać nowy dowód rejestracyjny, tablice... a to trwa i kosztuje.
Avatar użytkownika
Moog
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota 19 maja 2007, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez tom9 » niedziela 04 listopada 2007, 11:25

najlepiej by było aby ten nowy nabywca podpisał umowę z osobą od której ja kupowałem


a co jesli ta osoba była juz w wydziale komunikacji z umowa kupna/sprzedazy ?
w koncu juz 2 tygodnie minely, ja bym poszedl z taka umowa zaraz na drugi dzien.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez LOBUZ88 » niedziela 04 listopada 2007, 11:51

Moog napisał(a):Znajomy zasugerował mi, że najlepiej by było aby ten nowy nabywca podpisał umowę z osobą od której ja kupowałem... że najszybciej i najczyściej bo w przeciwnym wypadku formalności mnie zjedzą. Gdyż trzeba wyrabiać nowy dowód rejestracyjny, tablice... a to trwa i kosztuje.


głupot Ci naopowiadał , spisujesz umowę z nowym nabywcą dajesz mu umowę którą Ty spisywałeś z poprzednim właścicielem i z tymi dokumentami nowy nabywca idzie do wydziału komunikacji i normalnie rejestruje auto .

Jest przepis że nabywca ma 30 dni na zarejestrowanie pojazdu...tyle że to martwy przepis nie ma jego nieprzestrzeganie żadnych kar a pani w okienku nie może odmówić Ci rejestracji po przekroczeniu tego czasu .

Sam mam auto które kupiłem rok temu w maju i jeżdżę z trzema umowami :mrgreen: (pierwszy właściciel oddał auto do komisu , od komisu odkupił je pracownik a od pracownika ja) . Kolega też kupił auto i jeździł na "starych" papierach aż nie skończyło sie miejsce w dowodzie na pieczątki BT wtedy po prawie 2 latach poszedł z umową i zwyczajnie przerejestrował auto na siebie :wink:
Teoria : 28.03.2007 +
Praktyka : 13.04.2007 +
Odbiór : 27.04.2007 :)
Avatar użytkownika
LOBUZ88
 
Posty: 175
Dołączył(a): czwartek 05 kwietnia 2007, 12:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Moog » poniedziałek 05 listopada 2007, 10:40

LOBUZ88 rozumiem, że jesteś pewny tego co piszesz? Bo nie chciałbym mieć później jakichś nieprzyjemności :wink:
Avatar użytkownika
Moog
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota 19 maja 2007, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez 4est » poniedziałek 05 listopada 2007, 13:21

Ja podobnie kupowałem auto. Właściciel od którego je kupiłem wogóle go nie rejestrował tylko jezdził na umowie k/p i dowodzie poprzedniego własciciela..
bez problemu zarejestrowałem auto, tylko musiałem pokazać umowe tego właściciela z poprzednim włascicielem :lol:
ŚMIERĆ ZAWSZE WSIADA RAZEM Z NAMI DO AUTA I CIERPLIWIE CZEKA
Avatar użytkownika
4est
 
Posty: 150
Dołączył(a): sobota 17 lutego 2007, 17:12
Lokalizacja: RJA

Postprzez LOBUZ88 » poniedziałek 05 listopada 2007, 18:14

Moog napisał(a):LOBUZ88 rozumiem, że jesteś pewny tego co piszesz? Bo nie chciałbym mieć później jakichś nieprzyjemności :wink:


rękę sobie mogę dać uciąć :P nic sie w przepisach pod tym względem nie zmieniało z tego co wiem . Sam kiedyś miałem tak że kupiłem Malucha a po 3 dniach sprzedałem go za dwa razy więcej ,dałem gościowi moją umowę z poprzednim właścicielem , dowód rej i spisaliśmy następna umowę . Też zarejestrował i jeździ do dziś :)
Teoria : 28.03.2007 +
Praktyka : 13.04.2007 +
Odbiór : 27.04.2007 :)
Avatar użytkownika
LOBUZ88
 
Posty: 175
Dołączył(a): czwartek 05 kwietnia 2007, 12:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Moog » poniedziałek 05 listopada 2007, 20:34

a muszę wtedy płacić te 2% podatku? od wzbogacenia? Aha i czy daję mu oryginał?

ps. Czy slyszyliście o podatku od "sprzedaży rzeczy nowych" ? Znajomek mówi że jeżeli mam coś poniżej 6miesięcy i sprzedaję z zyskiem to muszę zapłacić 19% podatku :o
Avatar użytkownika
Moog
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota 19 maja 2007, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez invx » wtorek 06 listopada 2007, 01:09

Moog - a czy ja Ci kiedys nie mowilem bys Una nie kupowal ? :P
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Postprzez Moog » wtorek 06 listopada 2007, 16:39

etam żeby zrobić w nim sprzęgło to całkiem fajnie sie prowadzi... dość przestronny a i pieniądze marne :) zresztą ... zarobiłem na tym 500zł :D

Teraz będe bral Renię 19.
Avatar użytkownika
Moog
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota 19 maja 2007, 18:47
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości