Zielony listek - obowiązkowy?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Zielony listek - obowiązkowy?

Postprzez redmune » niedziela 16 czerwca 2013, 09:07

Dzień dobry, w czwartek w końcu zdałam prawo jazdy. Zanim jednak wyruszę w drogę, chciałam się zapytać czy jako świeży kierowca mam obowiązek mieć przyklejony zielony listek? W internecie znalazłam odpowiedź, że tak, lecz było również napisane, że nie grozi za to żadna kara. Na ulicach takowego listka nigdzie nie dostrzegłam, dlatego też chciałabym się upewnić. Jeśli ktoś z was wie, proszę o odpowiedź! :)
redmune
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 16 czerwca 2013, 09:03

Re: Zielony listek - obowiązkowy?

Postprzez ribozom » niedziela 16 czerwca 2013, 09:45

Wejście w życie przepisów wprowadzających tzw. okres próbny dla nowych kierowców, który wiąże się m,in z nalepianiem listka, ograniczeniami prędkości dla świeżaków zostało przesunięte co najmniej do roku 2016. Także nie musisz. Chyba, że chcesz :)
Kategoria B
28.12.2012- egzamin teoretyczny (18/18)- ZDANY
04.03.2013- egzamin praktyczny-Zdany(4 podejscie)
ribozom
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2012, 17:15

Re: Zielony listek - obowiązkowy?

Postprzez redmune » niedziela 16 czerwca 2013, 09:51

Uff, to dobrze. Dziękuję za odpowiedź! :)
redmune
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 16 czerwca 2013, 09:03

Re: Zielony listek - obowiązkowy?

Postprzez eLLLka » niedziela 16 czerwca 2013, 13:25

Szkoda, że wejście w życie tego przepisu zostało odsunięte w czasie. Uważam, że świeżo upieczony kierowca, taki jak ja, powinien się wyróżniać na drodze, jednak wiele nauki przed nami i wtedy byśmy się czuli bezpieczniej, bo jednak nasza reakcja może być opóźniona, więc kierowcy wokół nas uważali by bardziej, tak mi się wydaje. W każdym razie pomimo tego, że przepis na razie nie obowiązuje, ja z własnej i nie przymuszonej woli a z poczucia bezpieczeństwa i rozwagi - liścia na szybie montuję.
eLLLka
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 11:52


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości