dla miłosników kamer i monitoringu pojazdu

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

dla miłosników kamer i monitoringu pojazdu

Postprzez Cyryl8 » wtorek 16 listopada 2021, 07:54

wśród użytkowników kamperów kamery monitorujące pojazd są bardzo popularne.

kamera cofania dla wielu to za mało.
jako, że dla większości jazda takim pojazdem o większych gabarytach jest nowością i utrudnieniem, stosują kamery jako wsteczne luterka, kamery na dachu monitorujące odstęp podczas przejeżdżania pod wiaduktem, kamerę pod samochodem ułatiwającą precyzyjne ustawienie się zaworem spustowym "szarej" wody (tej ze zlewu i prysznica) nad kanałem, no i tradycyjnie kamperę z przedu, najlepiej jak to wszystko jest zapisywane na jakimś nośniku.

ponieważ wśród nas jest sporo pomyslowych osób na forum można śledzić realizację ciekawych rozwiązań.
okazuje się, że taki system nie musi być kosztowny i można go zrobić niewielkim nakładem kosztów ze sporym wkładem własnej pracy.

ostatnio kolega zaproponował wykorzystanie takiego elelmentu dostępnego w sprzedaży;
https://pl.aliexpress.com/item/33017855 ... 9022%22%7D

ja sam nie mam żadnych kamerek, tylko w kamperze standardową kamerę cofania włączającą się po wrzuceniu wstecznego biegu.
ale może kogoś to zainteresuje.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: dla miłosników kamer i monitoringu pojazdu

Postprzez Radhezz » czwartek 18 listopada 2021, 01:57

W sumie taniocha i do większego auta w sumie jak znalazł, chociaż są bardzie profesjonalne systemy, które integrują obraz z kamer uzyskując widok dookólny z góry (jak w starych grach z serii GTA). Są i chińskie i ciut lepsze.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości