Oślepianie/ wątek oddzielony

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez scorpio44 » środa 18 lipca 2007, 17:25

Pinhead napisał(a):Powyżej widzimy typowy okaz polskiej kultury na drodze. Prosta filozofia: Ja jestem Pan, mi się nie chce ręką do ręcznego ruszyć, jak sie komuś coś nie podoba to pocałujcie mnie w d.... bo mi wolno, ja tu jestem najwazniejszy a nie ten palant co stoi za mną.

Stali bywalcy forum, którzy czytają moje wypociny od dawna, raczej wiedzą, że z reguły jestem kompletnym zaprzeczeniem tego typu filozofii (zawsze staram się na drodze myśleć o innych, nie utrudniać, pomagać, stosować różne sygnały/gesty grzecznościowe itd.), a jednak... mimo wszystko w kwestii tych świateł stopu uważam to za grubą przesadę! Nie ukrywam, że jak dotąd nie przyszło mi do głowy, że moje trzymanie nogi na hamulcu może być dla tego jadącego za mną uciążliwe (jedynie pamiętam, że już kiedyś na forum była dyskusja na ten temat, a ja wtedy gadkę o oślepianiu "stopami" wziąłem za taką samą bzdurę, jak oślepianie świateł mijania w dzień), ale to głównie dlatego, że mnie naprawdę nigdy to nie przeszkadzało! Naprawdę dużo bardziej uciążliwe pod względem oślepiania jest np. każde wymijanie się w nocy na nieoświetlonej szosie, i wiele innych przykładów by się znalazło.

Od dzisiaj będę się starał mieć na względzie to, że kogoś za mną może to drażnić, że stoję na hamulcu. Ale nadal uważam to za grubą przesadę.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Pinhead » środa 18 lipca 2007, 17:38

Xsystoff: Musi być straszne żebyś tego nie robił ? Logiczne że lepiej nie walić po oczach NIEPOTRZEBNIE temu z tyłu, ale jak ktoś myśli tylko i wyłącznie o swoim zadku to nie ma nawet o czym gadać.

scorpio44: bo światła do świateł nie równe. W większości starszych aut stopy nie świecą aż tak mocno aby oślepiały. Ale w większości nowszych gdzie są światła typu clear (lub w starszych z wymienionymi lampami na clear) z lustrzanymi odbłyśnikami to siła światła jest identyczna jak przy dwóch światłach przeciwmgielnych. Zwyczajne dwa reflektory skierowane w twarz a do tego trzeci stop.
Pozdrawiam
Pinhead
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez kamiles » środa 18 lipca 2007, 18:08

Xsystoff napisał(a):To musi byc straszna meczarnia jezdzic jesienia lub zima po miescie. Ciemno od godziny 16, mnostwo skrzyzowan i co chwila ktos hamuje oslepiajac. Straszne...

Nikt tu nie powiedział, że jest to straszna męczarnia, nikt nie mówi, że każde hamowanie oślepia - naucz się czytać ze zrozumieniem! Mi to nie przeszkadza, ale jeździłam ze starszymi osobami na fotelu pasażera, którym to przeszkadzało, gdy kilka minut staliśmy w korkach lub na światłach, a przed nami była łuna czerwonego światła. Stąd wiem, że mogą być ludzie, którym to przeszkadza. Istnieje więc pewne prawdopodobieństwo, że akurat ktoś taki jedzie za mną. Dla mnie nie będzie wielkim problemem zaciągnięcie w takiej sytuacji ręcznego, a Ty rób jak chcesz. Masz do tego pełne prawo.
pozdrawiam
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

:)

Postprzez Polonez » czwartek 19 lipca 2007, 13:03

Pinhead napisał(a):scorpio44: bo światła do świateł nie równe. W większości starszych aut stopy nie świecą aż tak mocno aby oślepiały. Ale w większości nowszych gdzie są światła typu clear (lub w starszych z wymienionymi lampami na clear) z lustrzanymi odbłyśnikami to siła światła jest identyczna jak przy dwóch światłach przeciwmgielnych. Zwyczajne dwa reflektory skierowane w twarz a do tego trzeci stop.


O to to Kolega bardzo dobrze mówi :D Wszystko zależy od tego za czym stoimy. Nowoczesne a jednak nie za bardzo heh :D
jestem za nakazem całorocznego używania mózgu podczas prowadzenia auta:)
Polonez
 
Posty: 558
Dołączył(a): niedziela 16 maja 2004, 18:05
Lokalizacja: Bielsko Biała / Kęty

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości