dowód rejestracyjny

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

dowód rejestracyjny

Postprzez datex3 » sobota 14 lipca 2007, 13:45

witam mam pytanie-kupiłem swój pierwszy samochód i jak wiadomo muszę go przerejestrować.w związku z tym mam pytanie-ile czasu mogę jeździc na blachach i dowodzie rejestracyjnym goscia od którego kupiłem? (on jest z innego województwa). z góry dzieki za pomoc, pozdro
datex3
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 12 lipca 2007, 10:28

Postprzez tom634 » sobota 14 lipca 2007, 13:46

Sądzę, że ani metra, ale mogę się mylić.
Weteran dróg
Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM
tom634
 
Posty: 546
Dołączył(a): wtorek 29 maja 2007, 21:55

Postprzez datex3 » sobota 14 lipca 2007, 14:04

nie no to na bank sie mylisz, bo jest jakis okres, tylko nie wiem czy 2 tygodnie czy 30 dni.
datex3
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 12 lipca 2007, 10:28

Postprzez WojtekB » sobota 14 lipca 2007, 14:09

ja jestem prawie pewny że 30 dni
Avatar użytkownika
WojtekB
 
Posty: 116
Dołączył(a): czwartek 05 kwietnia 2007, 17:42
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez 4est » sobota 14 lipca 2007, 14:16

Prawdopodobnie 30 dni, ale radze zrobić to jak najszybciej
ŚMIERĆ ZAWSZE WSIADA RAZEM Z NAMI DO AUTA I CIERPLIWIE CZEKA
Avatar użytkownika
4est
 
Posty: 150
Dołączył(a): sobota 17 lutego 2007, 17:12
Lokalizacja: RJA

Postprzez kasztan » sobota 14 lipca 2007, 14:50

to jak dostalem samochod na przetrzymanie (wlasciciel wyjechal za granice) na pare miesiecy to musze go przerejestrowywac? nie mozliwe..
kasztan
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 20 kwietnia 2007, 18:32

Postprzez tom634 » sobota 14 lipca 2007, 14:59

Ja tak napisałem, bo mi kiedyś się obiło o uszy, że nie wolno jeździć na zaświadczeniach otrzymanych z Wydziału Komunikacji itp. Przepraszam za wprowadzneie w błąd.
Weteran dróg
Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM
tom634
 
Posty: 546
Dołączył(a): wtorek 29 maja 2007, 21:55

Postprzez macior » sobota 14 lipca 2007, 15:25

moj znajomy jeździł 30 dni na Niemieckich blachach tyle ze mial wykupione OC "tymczasowe" na miesiac i potem go przerejestrowal.
macior
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 06 lipca 2007, 00:25

:)

Postprzez Polonez » sobota 14 lipca 2007, 16:33

Miech możesz śmigać bez problemu :wink:
jestem za nakazem całorocznego używania mózgu podczas prowadzenia auta:)
Polonez
 
Posty: 558
Dołączył(a): niedziela 16 maja 2004, 18:05
Lokalizacja: Bielsko Biała / Kęty

Postprzez WojtekB » sobota 14 lipca 2007, 16:48

kasztan napisał(a):to jak dostalem samochod na przetrzymanie (wlasciciel wyjechal za granice) na pare miesiecy to musze go przerejestrowywac? nie mozliwe..


nie. on dalej jest właścicielem. Ty możesz nim jeździć, ale nie będziesz jego właścicielem. Byle masz dowód rejestracyjny
Avatar użytkownika
WojtekB
 
Posty: 116
Dołączył(a): czwartek 05 kwietnia 2007, 17:42
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez radbar1 » sobota 14 lipca 2007, 17:10

Możesz na tych blachach jeździć przez miesiąc czasu , posiadając przy sobie dowód rejestracyjny i umowe kupna-sprzedaży :) oczywiście. Masz też miesiąc na zrobienie aneksu do ubezpieczenia, jeśli chcesz żeby ubezpieczenie poprzedniego właściciela przeszło na Ciebie :) ja tak zrobiłem i dzieki temu ubezpieczenie na 6 miesięcy (bo do grudnia jest zawarta umowa z Hestią) kosztuje mnie 115 zł a to mój pierwszy samochód . Musze te 115 zł zapłacić bo taka rata została do zapłacenia poprzedniemu właścicielowi.
28.05 Egzamin teoretyczny zdany za pierwszym podejściem

30.06.2007 Praktyka zdana za 3 podejściem (górki mi się będą śnić chyba do końca życia :)

13.07.2007 Prawko do odbioru w urzędzie

25. 07.2007 Prawko w moich rękach :)
radbar1
 
Posty: 29
Dołączył(a): czwartek 03 maja 2007, 16:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fibi » sobota 14 lipca 2007, 17:26

radbar1 napisał(a):Możesz na tych blachach jeździć przez miesiąc czasu , posiadając przy sobie dowód rejestracyjny i umowe kupna-sprzedaży :) oczywiście. Masz też miesiąc na zrobienie aneksu do ubezpieczenia, jeśli chcesz żeby ubezpieczenie poprzedniego właściciela przeszło na Ciebie :)


Albo wykupić własne ubezpieczenie w innej firmie - pamiętaj, że zgodnie z przepisami musisz to zrobić najpóźniej w dniu rejestracji auta. No a powinieneś tak w ogóle zacząć od zapłacenia podatku od czynności cywilno-prawnych ( od dnia zakupu masz tylko dwa tygodnie na zapłacenie) bo bez zaświadczenia o zapłacie nie zarejestrujesz autka :)
"...z wiarą w następny zakręt drogi,
co znów okaże się nie ten...
w tajne przymierze z panem Bogiem,
naszego trudu ... jakiś sens..."
fibi
 
Posty: 163
Dołączył(a): czwartek 07 grudnia 2006, 13:52

Postprzez radbar1 » sobota 14 lipca 2007, 18:46

bo bez zaświadczenia o zapłacie nie zarejestrujesz autka


Napewno?? Kolega widać wproweadził mnie w błąd bo powiedział, że przy rejestracji samochodu kupionego w Polsce urząd nie wymaga świstka o zapłącie w urzedzie skarbowym co oczywiście nie oznacza, że nie musimy płacić.


Więc jakie są kary jeśli ktoś tego nie zrobi w ciągu 2 tygodni ??

Które formularze trzeba wypełnić i czy można zrobić to w każdym urzędzie skarbowym czy w miejscu zameldowania .
28.05 Egzamin teoretyczny zdany za pierwszym podejściem

30.06.2007 Praktyka zdana za 3 podejściem (górki mi się będą śnić chyba do końca życia :)

13.07.2007 Prawko do odbioru w urzędzie

25. 07.2007 Prawko w moich rękach :)
radbar1
 
Posty: 29
Dołączył(a): czwartek 03 maja 2007, 16:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ella » sobota 14 lipca 2007, 19:01

Kupno, sprzedaż auta- obowiązki stron krok po kroku

Umowa sprzedaży pojazdu wiąże się z powstaniem określonych obowiązków zarówno dla kupującego jak i sprzedającego. Strony umowy zasadniczo muszą udać się do trzech instytucji:

• Wydziału komunikacji
• Zakładu ubezpieczeń
• Urzędu skarbowego

Kolejność wizyt w poszczególnych miejscach jest teoretycznie dowolna. Należy jednak pamiętać, że na rejestrację pojazdu mamy 30 dni, natomiast na opłacenie odpowiedniego podatku tylko 14.



Kupujący ma obowiązek:
1. Zarejestrować samochód w Wydziale Komunikacji odpowiedniego urzędu w ciągu 30 dni od daty zakupu pojazdu. W przypadku samochodów zakupionych w granicach Polski Wydział Komunikacji wymaga przedstawienia następujących dokumentów:

• dowód własności pojazdu (faktura, rachunek, umowa sprzedaży, darowizny, zamiany, orzeczenie Sądu itp.),
• dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem technicznym lub decyzja o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu,
• karta pojazdu - jeśli została wydana
• ważna polisa ubezpieczeniowa OC,
• dowód osobisty, a w przypadku osób prawnych dodatkowo - wypis z właściwego rejestru.

Które formularze trzeba wypełnić i czy można zrobić to w każdym urzędzie skarbowym czy w miejscu zameldowania

W Urzędzie Skarbowym w miejscu zameldowania. Wypełniasz forumlarz PCC-1


Więc jakie są kary jeśli ktoś tego nie zrobi w ciągu 2 tygodni ??

kto uchyla się od zapłaty podatku i nie ujawnia organom skarbowym faktu zawarcia umowy lub nie składa deklarcji PCC-1 albo podaje w niej nieprawdziwe dane, popełnia przestępstwo lub co najmniej wykroczenie skarbowe. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to dotkliwe kary finansowe, a nawet karę pozbawienia wolności :D
Urząd skarbowy ma prawo żądać niezapłaconego podatku wraz z odsetkami za zwłokę liczonymi od upływu terminu płatności. Chyba się nie opłaci migać od zapłaty :lol:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez radbar1 » sobota 14 lipca 2007, 19:19

dzięki Ella czyli jednak nie musze mieć tego zaświadczenia o zapłacie w urzędzie skarbowym. tak to włąsnie jest jak ktoś coś usłyszy od kogoś i przyjdzie napisze o tym na forum że niby tak jest napewno.

W każdym bądź razie już wiem , że napewno zapłace kare :) raz że , pracuje od 8 do 16 :) czyli we Wrocławiu do żadnego urzędu skarbowego nie zdąże , a dwa to jestem zameldowany daleko od Wrocławia i mogę tam jechac dopierow połowie sierpnia. Więc wie ktoś czy płaci się jakąs kare czy normalne odsetki i czy mogę iśc do urzędu skarbowego we Wrocławiu i wypełnić to tutaj ?


]Pozatym czy może to zrobić mój brat za mnie w miejscowości w której jestem zameldowany?? Musi miec przy tym umowe kupna czy wystarczy wypełniony Pit czy coś tam co się wypełnia??
28.05 Egzamin teoretyczny zdany za pierwszym podejściem

30.06.2007 Praktyka zdana za 3 podejściem (górki mi się będą śnić chyba do końca życia :)

13.07.2007 Prawko do odbioru w urzędzie

25. 07.2007 Prawko w moich rękach :)
radbar1
 
Posty: 29
Dołączył(a): czwartek 03 maja 2007, 16:15
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości