daewoo kalos - poduszpa powietrzna pasażera

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez scorpio44 » sobota 25 sierpnia 2007, 20:04

kamiles napisał(a):
cyruslb napisał(a):śmiesznego...nic o śmieszności nie pisałem

pisać - nie pisałeś, ale w takim razie wytłumacz co miał oznaczać ten :wink: znaczek na końcu wypowiedzi?

A co ten emotek ma wspólnego ze śmiechem?
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez kamiles » sobota 25 sierpnia 2007, 20:05

_Sylwan_ napisał(a):to jest dziwne. Ja w takiej sytuacji bym nie wyłączał poduszki tylko ustawił fotelik tak jak ma być czyli przodem do kierunku jazdy. A najlepiej nie na przednim siedzeniu tylko tylnym.

to nie jest dziwne... widocznie jeszcze mało wiesz o dzieciach...
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez _Sylwan_ » sobota 25 sierpnia 2007, 23:52

kamiles napisał(a):widocznie jeszcze mało wiesz o dzieciach...

To może rozwiń swoją wypowiedź bo nie bardzo wiem co masz na myśli :]
Obrazek
Avatar użytkownika
_Sylwan_
 
Posty: 239
Dołączył(a): niedziela 01 lipca 2007, 21:49
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez kamiles » niedziela 26 sierpnia 2007, 00:10

na przykład to, że jeśli masz maleńskie dziecko i musisz je przewozić, to niestety nie zawsze da się je posadzić na tylnym siedzeniu - dziecko nie widząc bliskiej mu osoby moze się bać, może płakać, a wtedy zamiast prowadzić auto i koncentrować się na drodze, będziesz próbował je uspokoić, jak myślisz z jakim skutkiem?

scorpio44 napisał(a):A co ten emotek ma wspólnego ze śmiechem?

no może nie ze śmiechem, ale uśmiech z przymrużeniem oka kojarzy mi się raczej z ironią, więc nie rozumiem użycia go w tamtym miejscu
Ostatnio zmieniony niedziela 26 sierpnia 2007, 20:01 przez kamiles, łącznie zmieniany 1 raz
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez _Sylwan_ » niedziela 26 sierpnia 2007, 00:46

niestety nie zawsze da się je posadzić na tylnym siedzeniu -

Od tego jest fotelik. Ja nie mówiłem zeby je posadzić bezpośrednio na samym tylnym siedzeniu. A jeśli już koniecznie musi być na przednim siedzeniu to przodem do kierunku jazdy I w tym wypadku nie ma potrzeby wyłączać poduszki powietrznej. 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
_Sylwan_
 
Posty: 239
Dołączył(a): niedziela 01 lipca 2007, 21:49
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez kamiles » niedziela 26 sierpnia 2007, 00:57

_Sylwan_ napisał(a):
niestety nie zawsze da się je posadzić na tylnym siedzeniu -

Od tego jest fotelik. Ja nie mówiłem zeby je posadzić bezpośrednio na samym tylnym siedzeniu.

Czy ja gdzieś napisałam, że dziecko na tylnym siedzeniu przewozimy bez fotelika? :shock: poza tym czy w foteliku czy bez dziecko z tyłu nie będzie widziało matki (ojca)
_Sylwan_ napisał(a):A jeśli już koniecznie musi być na przednim siedzeniu

no właśnie podałam powód, dla którego powinno być na przednim siedzeniu...
_Sylwan_ napisał(a):...to przodem do kierunku jazdy

no to idziemy dalej - kiedy lepiej dziecko widzi twarz kierującej matki, jak siedzi przodem czy jak siedzi tyłem do kierunku jazdy?
powtarzam - jeszcze mało wiesz o dzieciach...
_Sylwan_ napisał(a):I w tym wypadku nie ma potrzeby wyłączać poduszki powietrznej. 8)

to akurat wszyscy wiemy 8)
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez ella » niedziela 26 sierpnia 2007, 01:27

kiedy lepiej dziecko widzi twarz kierującej matki, jak siedzi przodem czy jak siedzi tyłem do kierunku jazdy?
powtarzam - jeszcze mało wiesz o dzieciach...

I odwrotnie, kiedy matka/ojciec widzi lepiej twarz dziecka. Jak dziecko siedzi tyłem czy przodem? Weźmy takiego noworodka. Dla nich foteliki produkowane są w wersji tyłem do kierunku jazdy więc dość trudno o kontakt wzrokowy z dzieckiem jeżeli umieścimy je z tyłu i do tego tyłem do kierunku jazdy. No ale nie każdy wie jak wyglada jazda z noworodkiem.
Wystarczy raz się przejechać i wszystko staje się jasne.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości